Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośniki 16cm w drzwiach bez przeróbek tapicerki


Krycha

Rekomendowane odpowiedzi

Hertze DSK 165i pod radiem ciekawie grają ale mały wzmak obudzi w nich potencjał ja polecam 350 RMSa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 mat 50x25cm na jedne drzwi = 1,125m2

Spiął który Hertze DSK 165 pod wzmak na 70wRMS? Gra to?

Tyle uzyłes na oklejenie wewnatzr dzwi ?

---------- Post dopisany 23-04-2014 at 11:22 ---------- Poprzedni post napisany 22-04-2014 at 09:26 ----------

Pisalem z gosciem od wygluszenia i podliczyłem ile by wyniosło mnie kompletne wygluszenie dzwi SUMA 453,60zl.

Dwi od wewnatrz mata wygluszajaca 2mm (dokladnie) Nastepnie czesc zewnetrzna mata gabkowa (widoczny jedynie glosnik ew,zwrotnica i linka )

I jako ostatni etam wygluszenie rownierz gabka samego boczka dzwi:kwasny:

Tak mi gosciu przedstawił temat profi wygluszenia.

1329486285.jpg

1344446344.jpg

e240310b702c7551c309282b5548e662.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy

Jeśli chodzi o wygłuszenie furtek w A4 B5 tosa dwie drogi:

1. Ta uznawana za jedyną słuszną:

- głośnik mocujemy na sztywno do "ramy" drzwi,

- zewnętrzną połać drzwi wyklejamy matami,

- zamykamy blachą lub pleksą otwór rewizyjny,

- wyklejamy matami to co zrobilismy powyżej.

- oklejamy boczek czymś z gąbką, żeby nie "stukało" w rytm basu.

Opis lekko skrótowy ale myślę, że mniej więcej wiemy o co kaman.

Plusy:

- stabilne mocowanie głośnika

- w miarę szczelna komora dla głośnika niskotonowego

Minusy:

- waga drzwi (myslę, że rolka GMS'a 07xl w zupełności wystarczy i powinno jeszcze ciut zostać),

- utrudniony dostęp do wnętrza drzwi w przypadku napraw,

- trzeba wyłamać skrajny, wewnętrzny zatrzask,

- dla niektórych, jak np. dla mnie, koszta takiej zabawy.

2. Metoda "pod prąd". (UWAGA! wymagana ingerencja w boczek!)

- robimy panele pod głośnik 16cm (lub dowolny inny rozmiar, jak się ktoś uprze to zrobi pod 8" i sub będzie zbędny ;)),

- zewnętrzną połać drzwi wyklejamy tasmą dekarską TYTAN z warstwa aluminium - polecam czerwoną,

- boczek od strony wewnętrznej silikonujemy na łączeniach i żywicujemy po całości z dodatkiem maty szklanej 200-450,

- na wyschnięta warstwę żywicy ładujemy taśme dekarską,

- wokół głośnika możemy nałożyć więcej warstw żywicy lub np. gumę na pędzel marki Boll (taki zamiennik dla pasty Brax'a ;))

- gąbką lub peszelkiem osłaniamy wszystkie luźne kable, żeby nie grały razem z muzyką.

Plusy:

- koszt materiałów równy mniej więcej kosztowi samej rolki GMS'a,

- łatwy dostęp do wnętrza drzwi w razie konieczności przeprowadzenia napraw.

Minusy:

- mniej szczelna komora dla głośnika*1,

- konieczność przewietrzenia auta*2,

- ingerencja w zewnętrzny wygląd tapicerki drzwiowej.

*1 - mniej szczelna ale tak naprawdę drzwi w naszych A4 są dosyć szczelne seryjnie i szczelina między poszyciem a tapicerką jest nieduża,

*2 - żywica musi odparować, a najładniej nie pachnie, tasma dekarska również, najlepiej zostawić boczki na 2-3 dni na balkonie lub w garażu,

Dla osób twierdzących, że głośnik zamocowany do tapicerki nie ma prawa grać nadmienię tylko, iż jest w Polsce A4 którego właściciel ma tak zrobione wrota. Nie dość, że według osób postronnych gra to bardzo dobrze to i nazbierał już trochę garnków na zawodach CA zarówno w PL jak i DE.

Pozdrawiam i życzę owocnych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej metody to wystarczy ze zrobisz panele z plexi przykrecane do ramy i dostep do bebechow jest ok, ewentualnie mozna zrobic tylko kawalek przykrecany w miejscu zamka bonjak cos to tam sie grzebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze zrobisz panele z plexi przykrecane do ramy

Jakiej grubości? Z jednej plexi czy z dwóch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plexu takiej by to było sztywne, a na alegro są rózne grubości, ja tak nie robiłem ale zmaierzam tak sobie ułątwić zycie w miejscu dostepu do zamku, bedzie zwyczaknie zaślepka demontowalna pokryta też matą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś szablon na dystanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj w pudełku z głośnikami masz szablon głośnika żeby było łatwo dystans wyciąć sprawdź pudełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku tematu ktoś wrzucił gotowy szablon ale imageshack skasował zdjęcie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba najlepiej będzie jak klepniesz w Google szablon i coś powinno wyskoczyć albo napisać do jakiegoś sprzedawcy dystansów z Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, czy ori bose ma jakieś skrzynki za głośnikiem jak w a8 d2? Czy grają tak samo w drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo grają, przykrecone do boczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos montowal u siebie nie wygluszenie a "wyciszenie" drzwi? ja chce to zrobic tak, ze teraz i tak musze rozebrac calutkie drzwi do zera, wiec okleilbym blache STP silverem, a na to pianke gms. Pytanie tylko czy jak kiedys chcialbym robic komore dla glosnika i rezac 16tki, to czy ta gabka GMS nie bedzie "absorbowac" dzwieku z glosnika??

Moim nadrzednym celem jest wyciszenie srodka auta z wszelakich dzwiekow z zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kończyłem wygłuszanie drugich drzwi. W końcu brzmi jak należy, ale zauważyłem że bas jest ukierunkowany. Gdy siedze oparty w fotelu bas jest bo jest, ale gdy nachyle się nad kierownicę to łupie jak subwoofer. Ktoś zauważył to u siebie? Czy jest to kwestia ustawienia głosnika w koszu czy raczej przez oryginalny otwór w tapicerce nic się nie da zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak z tym szablonem odnalazł się? pamiętam, że kiedyś był fajny składany z dwóch, ale zaginął gdzieś w akcji, jedyne co znalazłem

Scan.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

ale nie wiem czy on jest ok

jak by się odnalazł ten "dobry" szablon to można by go powiesić, bo to jest zawsze szukane i nie odnajdywane :decayed:

wiem że wrzucałem te dobre szablony komuś na forum car-audio, tylko nie pamiętam adresu tej strony i nie moge jej znaleźć :facepalm:

pamiętam, że czarny lay-out strony i tyle :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te są dobre bo nie sprawdzałem, ale ściągnięte gdzieś z tąd...

Audi_1372.jpg

Audi_1373.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje głośniczków na przód i zastanawiam sie nad

- PowerBass S6C

- Vibe Slick 6 Comp - Vibe Slick 6 Comp AudioBas.pl - Twój Sklep Car Audio

Co byście doradzili :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertze DSK 165i pod radiem ciekawie grają ale mały wzmak obudzi w nich potencjał ja polecam 350 RMSa :hi:

Czikit, masz takie u siebie?:wink: Masz jakiś wzmak? Albo jaki byś polecał do tych głośników?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje głośniczków na przód i zastanawiam sie nad

- PowerBass S6C

- Vibe Slick 6 Comp - Vibe Slick 6 Comp AudioBas.pl - Twój Sklep Car Audio

Co byście doradzili :) ?

Mam FLI Comp6-F3 na licencji Vibe o trochę gorszych parametrach niż te Viby które pokazałeś i działa to całkiem fajnie. Po wygłuszeniu drzwi bass jest bardzp fajny więc na tych powinno być jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...