Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Uszczerbek opony zapytanie [[zdjęcie]]


devilpage

Rekomendowane odpowiedzi

i nigdy ani bara nie stracisz...takie uszkodzenie to jak zadrapanie naskórka, nic jej nie będzie i opona jest pełnowartościowa, a uszkodzenie jest kosmetyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie będzie działo zdarłeś trochę rant ochronny też mam takie uszkodzenie i wulkanizacji powiedzieli żebym się nie martwił struktura opony jest nie naruszona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeździć, ale dla bezpieczeństwa załóż ją lepiej na tył..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za oponki t1R? mi tak poszło w contitentalach u mamy w aucie, i nie wiem czy można naprawić taką oponkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się raczej naprawić możesz odwrócić oponę uszkodzeniem do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się raczej naprawić możesz odwrócić oponę uszkodzeniem do środka

o ile nie jest kierunkowa :gwizdanie: :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierunkową można zamienić na drugą stronę auta na asymetrycznych jest oznaczenie" out side " i tych się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierunkową można zamienić na drugą stronę auta na asymetrycznych jest oznaczenie" out side " i tych się nie da

no właśnie o te mi chodziło-pomyłka :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj uszczerbiła sie w miejscu gdzie ma najwięcej mięsa. Z takim uszkodzeniem można spokojnie dalej eksploatować oponę.Nie została w żaden sposób naruszona konstrukcja nośna opony. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie da odwrócić to do gumiarza i niech ci naleja troche gumy na to i wyrównają, pewnie za piwo to zrobią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest uszkodzenie rantu chroniącego felgę i nie ma wpływu na bezpieczeństwo, po co kombinować ????? przekładka chyba tylko po to żeby nie było widać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to już wcześniej zostało powiedziane jest to tylko powierzchowne uszkodzenie. Nie ma obaw o użytkowanie tej opony choc kosmetyka jest możliwa. Takie szkodzenie się naprawia. Po odpowiednim oszlifowaniu uszkodzenia ubytek wypełnia się mieszanką gumową i wygrzewa i tu mało doświadczony wulkanizator może narobic więcej szkody niż pożytku. Jeśli źle dobierze kształtke i/lub przegrzeje opone może ona sie nieco odkształcic. Nie będzie to wprawdzie miało wpływu na wytrzymałośc opony a tym samym bezpieczeństwo ale może miec wpływ na bicie opony przy większych prędkościach. Choc można to też zrobic bez obaw mieszanką samowulkanizującą. Będzie to jednak tylko kosmetyka a pare groszy trzeba wydac. Warto w taką naprawę zaiwestowac gdy uszkodzenie dotrze do kordu. Jeśli nie jest on uszkodzony opona będzie nadal bezpieczna ale ubytek należy wypełnic gdyz woda spenetruje kord i opona się rozczłapie a wtedy to już tylko wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze! Jak mozna napisac tyle postow na temat takiego nedznego otarcia.... :polew:

Moim zdaniem to nie jest warte ani jednego posta- OLEJ to i juz! :good:

A co do nalewnania gumy.....-> :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...