Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Termostat?


zbych4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich.Ostatnio jadąc w trase zauważylem że temperatura silnika spada do ok. 80 st. potem na chwile wraca do normy i znowu spada.Pytałem znajomych twierdzą że to termostat, ile kosztuje ewentualna wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdz VAG-iem temperature plynu i porownaj z temp wskazywana przez zegary.

moze to uszkodzony czujnik temp.

ori termostat w ASO 85 zl. ale musisz wymienic kupic plyn chlodzacy przynajmniej do uzupelnienia. a warto wymienic na nowy. koncentrat G12+ to 25 zl/1,5 L rozcienczasz 1;1 z woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna też sprawdzić kodami klimatronika jak się wskazania pokrywaja na zegarach i na klimatroniku do ok70stC to termostat padł a jak już od małych wartości temperatury są rozbieżne to czujnik do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kody klimatronika 49 i 51 obserwowane potem decyzja oryginal okolo 85 zlotych , podrobka np wahler - 30 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kody klimatronika 49 i 51 obserwowane potem decyzja oryginal okolo 85 zlotych , podrobka np wahler - 30 zl.

Mówimy stanowczo NIE dla podróbek, to tylko tak z doświadczenia... czujniki termostaty itp itd radzę kupować tylko ORI

potwierdzam

sam miałem zwalony i kupiłem ori (nie do tego silnika)

temperaturke na bloku 49 trzyma idealna

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miasto czy trasa cały czas mam 92-94 st , czy to jest jeszcze dopuszczalna temperatura silnika ?

Czy powoli szykować sie na zmianę termostatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka temperatura jest w normie. ale obserwuj co jakis czas. czy nie puszcza mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również sprawdzić termostat obserwując wskazania vaga:

- Blok "engine">>>measuring blocks>>>>grupa 007

- blok "instruments>>>>measurning blocks >>>>grupa 003

porównujesz 2 wartosci z grupy 007 pozycja 4 i z grupy 003 pozycja 1 :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na climatronicu temp 84-87*C w trasie zależy od stylu jazdy, czy termostat jest do wymiany? Jak długo auto stoi na wolnych to temp schodiz na 82-83*C. Zegary 88-90*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak byś sprawdził temp na VAG'u. Wtedy będziesz miał pewność: termostat lub czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzis jestem po wymianie termostat ori 65 zl wymiana 50 zl w serwisie skody ultima

polecam

Ręki nie dam, ale moim skromnym zdaniem niemożliwym jest żeby ori kosztował 65zł

Pewnie to taki ori... ja też jak ostatnio dzwoniłem do Skody to pan najpierw zaproponował zamiennik, a dopiero na moją prośbę ori

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...