Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B8 CDH] Sebrna a4 b8


tomalek123

Rekomendowane odpowiedzi

tak zapomialem o tym 1.8 T 120 tez sie nie da z quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie spalania silnik bardzo reaguje na sposób jazdy. Jeśli na autostradzie ustawie tempomat np na 135 km/h to spalanie jest w granicach 7,5 l. Przy autostradzie tempomat 150 km/h spalanie 8,5 - 9 l. Jeśli ktoś wolniej jeździ i chce pooszczędzać na autostadzie może zejść poniżej 7 litrów. Czyli jeśli ktoś jeździ ekonomicznie i spala dieslem 5 litrów na 100 km to Pb spali 7,5 l.

Gorzej wygląda jak się pociśnie, od razu gwałtownie spalanie rośnie, np po mieście przejechać 500 metrów i stop itd. spalanie 20 -25 litrów.

Odnośnie jazdy ciągnie jak diesel tylko dużo lepiej. Zaczyna ciągnąć od ok 2000 obrotów i drugi bieg 120 km/h trzeci ponad 160 km/h :blink:

Wcześniej miałem 1.9 tdi 130 km i inne tdi ale nie żałuje zmiany na Pb. Szukałem diesla ale całe szczęście dałem sobie spokój z autami 2 - 3 letnimi z przebiegiem 160 -220 tys. km. Benzynę łatwiej fajną znaleźć jak chcesz to pooszczędzasz jak chcesz to pociśniesz i ta cisza

No i możliwość podniesienia mocy do 200 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten silnik jest naprawdę ok, sam już miałem zamówiony z tym silnikiem ale z różnych przyczyn go nie kupiłem i wtedy pojawił się w ofercie 2.0tfsi i padło no ten drugi. a co do spalania to jechałem na dwa b8 w sobotę 1.8tfsi i 2.0tfsi trasę i oba auta wg fisa na trasie spaliły 8,9L, zerowane w tym samym miejscu także palą podobnie bo trzeba brać małą poprawkę na FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie spalania silnik bardzo reaguje na sposób jazdy. Jeśli na autostradzie ustawie tempomat np na 135 km/h to spalanie jest w granicach 7,5 l. Przy autostradzie tempomat 150 km/h spalanie 8,5 - 9 l. Jeśli ktoś wolniej jeździ i chce pooszczędzać na autostadzie może zejść poniżej 7 litrów. Czyli jeśli ktoś jeździ ekonomicznie i spala dieslem 5 litrów na 100 km to Pb spali 7,5 l.

zasada nr.1 jak chcesz ekonomicznie to pierwsze co trzeba zrobic to wyłaczyc tempomat !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wczoraj ukradli mi zaślepkę (kratkę) z miejscem na halogen od zderzaka przedniego i chciałem spytać czy są wersje tego elementu matowe i pomalowane. Czy ktoś ma ten element pomalowany?

Ja mam lewą zaślepkę i grill pomalowane na czarny błysk. Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli, że nie było takich wersji? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chciałem wymienić olej i skasować inspekcję (service due) lecz nie można jej skasokać. Można skasować w MMI pierwszy serwis 15 000 lub 365 dni ale nie można skasować drugiego serwisu (14 dni 4800 km). Wyświetla cały czas servis due na wyświetlaczu i nie można sprawdzić poziomu oleju (nie ma bagnetu, sprawdza się w MMI). Podjechałem do znajomego który ma program podobno (na pewno) z 2010 r. podpieliśmy pod gniazdo serwisowe i dalej nic, nie można znaleźć tego serwisu due pokazuje pierwszy serwis 15 000 lub 365 dni. Z godzinę wszysko po kolei sprawdzaliśmy i nigdzie tego serwis due nie ma.

Może ktoś wie jak to skasować. Tylko nie piszcie, że Audi serwis do do Poznania mam 300 km. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do Siemiana on ci powie jak to zrobić. Co do bagnetu to sobie załatw chyba Turdzi z tego co pamiętam ma takowy bagnet swoja drogą tez chyba sobie go sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce bardzo po oszczędzać może gaz założyć do takiej :polew:

tak bzdurnego postu dawno tu nie było

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce bardzo po oszczędzać może gaz założyć do takiej :polew:

:facepalm:

Piękne auto :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chciałem wymienić olej i skasować inspekcję (service due) lecz nie można jej skasokać. Można skasować w MMI pierwszy serwis 15 000 lub 365 dni ale nie można skasować drugiego serwisu (14 dni 4800 km). Wyświetla cały czas servis due na wyświetlaczu i nie można sprawdzić poziomu oleju (nie ma bagnetu, sprawdza się w MMI). Podjechałem do znajomego który ma program podobno (na pewno) z 2010 r. podpieliśmy pod gniazdo serwisowe i dalej nic, nie można znaleźć tego serwisu due pokazuje pierwszy serwis 15 000 lub 365 dni. Z godzinę wszysko po kolei sprawdzaliśmy i nigdzie tego serwis due nie ma.

Może ktoś wie jak to skasować. Tylko nie piszcie, że Audi serwis do do Poznania mam 300 km. Z góry dziękuję za pomoc

Widocznie masz zablokowane pełne usunięcie inspekcji, musisz podłączyć vaga i dopiero to zrobić. Z poziomu MMI tego nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to robilem w B8 :) Adaptacja kanal chyba cos 42 albo 52 , zresztą jest w podpowiedziach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału przymierzam się do zaczipowania silnika 1.8 tfsi ale ciężko znaleźć inormacje o takich autach z chipem np. z większym przebiegiem, czy nic się nie dzieje. Silnik ma opinie bardzo czułego na jakość paliwa a po chipie musi (powinien) mieć paliwo 98 oktanów a z jakością paliwa wiadomo jak jest u nas. Interesuje mnie również które z firm mają największe doświadczenie z tym silnikiem. Myślę o Ecuproject lub compsport lub Rogal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz coś więcej napisać, ktoś tam robił 1.8 tfsi ile kilometrów przejechał czy to ogólne opinie? W projektach comsportu jest dużo 2.0 tfsi i do Łodzi mam autostradę. Ecuproject Wrosław robili 1.8 tfsi no i prawie po drodze do Karpacza na wczasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak Ci ogólnie Bielsko odpowiada to się nie zastanawiaj - robili nie jedno, nie dwa ani nie dziesięć 1.8tfsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...