Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pobrałem 4.3 dla S3 przez noc zjadło mi 50% bateri przez książki play.Nie ma to jak nowy android.

http://fotoo.pl//out.php?i=681267_4.3.png

dziwne, dwa dni normalnego używania wytrzymuje bez większego problemu, mimo że ekran mam większy:whistling:

Screenshot_2013_12_20_18_50_26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja jestem mile zaskoczony S4...na początku dużo zabawy i w ciągu dnia nawet ładowanie ale z biegiem czasu zacząłem normalnie użytkować czyli dzwonić, pisać smsy czasem internet i bateria wytrzymuje 2 dni co najmniej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pobrałem 4.3 dla S3 przez noc zjadło mi 50% bateri przez książki play.Nie ma to jak nowy android.

http://fotoo.pl//out.php?i=681267_4.3.png

dziwne, dwa dni normalnego używania wytrzymuje bez większego problemu, mimo że ekran mam większy:whistling:

http://s14.postimg.org/w7g777lvx/Screenshot_2013_12_20_18_50_26.jpg

Za wielkością ekranu mniej więcej proporcjonalnie idzie wielkość baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz piszecie, ze macie 4.3 na sgs3 to laskawie sie pochwalcie co jak i kiedy, bo tak to za wiele nie pomagacie.

Endriuu dziala ta wersja Szwajcarska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ODIN] Flashowanie oryginalnych ROM'ów Samsunga za pomocą ODIN'a

WAŻNE - cokolwiek robicie ze swoim telefonem - robicie to na własną odpowiedzialność!

Flashowanie (wgrywanie) oryginalnych (stockowych) ROM'ów za pomocą programu ODIN to jedna z podstawowych umiejętności jaką powinniście opanować zaglądając działu ROM'y & Modyfikacje smile.png

Zanim zaczniemy jakąkolwiek zabawę należy się upewnić, że w systemie operacyjnym mamy zainstalowane odpowiednie sterowniki. W przypadku systemu Windows 7 lub nowszego - nie są wymagane żadne dodatkowe działania - sterowniki wystarczające na potrzeby flashowania ODIN'em znajdują się już w systemie. W przypadku starszych systemów operacyjnych wystarczy, że mamy zainstalowany program KIES i program ten poprawnie wykrywa nasz telefon. Jeśli ktoś nie ma i nie chce instalować programu KIES - można zainstalować same sterowniki USB do telefonów Samsung.

INSTRUKCJA FLASHOWANIA

ROM'y 1-plikowe (typowa sytuacja, np aktualizacja/zmiana ROM'u):

1. Pobieramy program ODIN (spakowany programem 7-Zip):

Odin3_v3.04

(EDIT: ew. Odin3_v3.09 - patrz SPOILER)

UWAGA - w najnowszej wersji Odin 3.09 Samsung zmienił nazewnictwo przycisków, co początkujących użytkowników może nieco zbić z tropu msn-wink.gif Nadal jednak spełniają one tę samą funkcję a ich fizyczna kolejność się nie zmieniła. W przypadku I9300 nie ma większego znaczenia którą wersję Odin wybierzecie smile.png

Bootloader = BL

PDA = AP

PHONE = CP

CSC = CSC

i5hq.jpg

2. Pobieramy interesujący nas ROM ze strony:

Firmwares | SamMobile

UWAGA: ROM musi być przeznaczony dla naszego telefonu (GT-I9300)!!!

3. Rozpakowujemy pobrany plik - po rozpakowaniu powinniśmy otrzymać plik w formacie *.tar.md5 - to jest nasz plik z ROM'em w typowym formacie wymaganym przez ODINA

4. Uruchamiamy program ODIN i ładujemy do programu plik *.tar.md5 przyciskiem PDA (pozostałe ustawienia domyślne, NIE zaznaczamy repartition!)

7xdn.jpg

gvdr.jpg

5. Wchodzimy w telefonie w tryb download mode - wyłączamy telefon, a następnie naciskamy równocześnie przyciski Power+Home+Vol_Down, trzymamy je 2-3 sekundy aż ukaże się ekran jak niżej - po lewej stronie

4zvp.jpg

6. Podłączamy telefon przez USB do komputera, następnie potwierdzamy chęć flashowania klawiszem Vol_Up - ukaże się ekran jak wyżej - ten po prawej stronie. Chwilę potem ODIN powinien wykryć telefon - czekamy aż pojawi się komunikat "Added". Po pojawieniu się "Added" możemy nacisnąć "Start" i czekamy cierpliwie do zakończenia flashowania (trwa to około 4-5 minut)

7wal.jpg

7jhi.jpg

7. Pojawienie się w okienku napisu "PASS!" oznacza, że wszystko poszło jak należy smile.png GRATULUJĘ

xzni.jpg

UWAGA KOŃCOWA - wgranie ROM'u 1-plikowego nie czyści aplikacji i ustawień telefonu (są wyjątki, jednak nie dotyczą one oficjalnych ROM'ów). W razie jakichkolwiek problemów z telefonem należy wykonać Wipe Data (reset do ustawień fabrycznych, czyści wszystkie dane użytkownika - aplikacje, kontakty, sms, ustawienia!!!).

Wipe Data (procedura): wyłączamy telefon, a następnie naciskamy równocześnie przyciski Power+Home+Vol_Up, trzymamy je 2-3 sekundy i puszczamy na logo Samsunga. Gdy pojawia się niebieskie napisy - przyciskami Vol+/- podświetlamy opcję "wipe data/factory reset" i zatwierdzamy przyciskiem "power". Przyciskami Vol+/- podświetlamy opcję "Yes - delete all user data" i ponownie zatwierdzamy przyciskiem "power".

ROM'y 3-plikowe (czyszczenie/debrandowanie telefonu):

Różnica w procedurze w porównaniu do flashowania ROM'ów 1-plikowych występuje jedynie w p.4, czyli:

4. Uruchamiamy program ODIN i ładujemy do programu plik mx.pit przyciskiem PIT, a następnie 3 pliki *.tar.md5 odpowiednimi przyciskami (PDA/PHONE/CSC), zgodnie z poniższym screenem. Opcja repartition powinna się zaznaczyć automatycznie.

(kolejne punkty procedury flashowania - j.w.)

sbg7.jpg

UWAGA KOŃCOWA - wgranie ROM'u 3-plikowego z opcją repartition czyści wszystkie dane telefonu, łącznie z wewnętrzną pamięcią telefonu!!! (jedynie dodatkowa karta microSD pozostanie nienaruszona)

W związku z faktem, że dostępne na dzień dzisiejszy ROM'y 3-plikowe w zasadzie wykorzystuje się tylko na potrzeby debrandowania / czyszczenia / przywracania telefonu do stanu fabrycznego - zainteresowanych tą procedurą odsyłam do tego wątku:

SGS3 - Debrandowanie / czyszczenie tel. z nowym bootloaderem! [nowy I9300XXALEF]

Istnieje też stara (tradycyjna) wersja ROM'u 3-plikowego I9300XXALEF (LINK). Nie da się jednak wgrać tego ROM'u jeśli mamy nowy bootloader (zawierają go już wszystkie telefony z oficjalnym i aktualnym oprogramowaniem dostępnym przez OTA/KIES/ODIN). ROM w starej wersji można wgrać tylko wtedy, gdy świadomie obniżymy wersję bootloadera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriuu dziala ta wersja Szwajcarska?

Jeszcze nie wrzucilem. Czekam na opinie na forum.android.com.pl. z tego co ludzie pisza to dopiero w tej ver poprawili lagi przy uruchamianiu kontaktow i wybudzaniu do wygaszacza. Jak bedzie wiecej pozytywow - wrzuce ja po niedzieli odinem. A jak nie to poczekam na 4.4 :P

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4mm3R a mógłbyś wrzucic screeny na jakis inny serwer by sie wyświetlały u nas na forum, bo narazie wymagaja rejestracji na tamtym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4mm3R a mógłbyś wrzucic screeny na jakis inny serwer by sie wyświetlały u nas na forum, bo narazie wymagaja rejestracji na tamtym forum

Moment...

---------- Post dopisany at 13:52 ---------- Poprzedni post napisany at 13:49 ----------

Już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy jak zrobię w swoim tym Odinem to będzie jakoś lepiej wszystko chodziło? Co ma na celu taka zmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy jak zrobię w swoim tym Odinem to będzie jakoś lepiej wszystko chodziło? Co ma na celu taka zmiana?

To nie jest zmiana tylko wgrywanie ori romów samsunga dla niecierpliwych. Ty lepiej nic nie wgrywaj, bo jeszcze coś spitolisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie znam się i dlatego pytam, a ja mam telefon z brandowany czy jak to się tam nazywa?:thumbup:

memory five wladi i wszystko jasne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściagnałem rom dla xperii 4,3 wgrywa sie to jakimś flasz toolem, a teraz ściaga sie 4,3 dla samsunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie znam się i dlatego pytam, a ja mam telefon z brandowany czy jak to się tam nazywa?:thumbup:

memory five wladi i wszystko jasne :-)

A skąd my mamy wiedzieć gdzie tel kupiłeś, czy u operatora (jaki operator)? czy aledrogo? a może Ci jakiś rumun go na parkingu sprzedał?

Brandowanie softu na telefonie | Pawlisiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też już mam andka 4.3 na sgs3 i generalnie wszystko spoko tylko strasznie mi się nie podoba widok galerii :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nie podoba sposob odbierania smsow z poziomu zablokowanego ekranu :facepalm:

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...