Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Padła pompa od zamka centralnego


Furio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno pisałem o dziwnym dźwięku, który słyszę po wejściu do auta z tylnej prawej strony i teraz już wiem, ze to była pompa od zamka centralnego.Teraz nie zamyka reszty drzwi po przekręceniu kluczyka w zamku.

Powiedzcie proszę ile coś takiego może kosztować i u kogo to naprawiać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt drugiej używanej to kwota rzędu 300 zł ale jak znajdziesz dobrego fachowca (elektronika samochodowego) to rozbierze ją na części, posprawdza czy nie ma zimnych lutów, lub ewentualnie wymieni samą część odpowiedzialną za pompowanie powietrza (u nie tak miałem) kosz naprawy 50 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mógłby ktoś dołączyć zdjęcie gdzie znaleść dokładnie tą pompkę? Oglądałem schematy i coś próbowałem znaleść ale bezskutecznie. Gdybym zobaczył jak to wygląda na zdjęciu wiedziałbym jak dużo tapicerki rozebrać w bagażniku(sedan).

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno pisałem o dziwnym dźwięku, który słyszę po wejściu do auta z tylnej prawej strony i teraz już wiem, ze to była pompa od zamka centralnego.Teraz nie zamyka reszty drzwi po przekręceniu kluczyka w zamku.

Powiedzcie proszę ile coś takiego może kosztować i u kogo to naprawiać?

Pozdrawiam

ja maiłem podobny problem to znaczy pompka działała głośno i po jakims czasie kaput. W moim przypadku udało mi się znaleźć drugą taka samą pomkpę uszkodzoną (takie same oznaczenia) i znajomy elektronik poskładał z dwóch tych pompek jedną, która działa do dziś. Koszt operacji to 120 zł.

Hej,

Mógłby ktoś dołączyć zdjęcie gdzie znaleść dokładnie tą pompkę? Oglądałem schematy i coś próbowałem znaleść ale bezskutecznie. Gdybym zobaczył jak to wygląda na zdjęciu wiedziałbym jak dużo tapicerki rozebrać w bagażniku(sedan).

Z góry dzięki.

wystarczy, że wyciągniesz tapicerkę po prawej stronie w bagażniku i w luce która się tam znajduje masz pompkę

tutaj masz zdjęcie poglądowe http://www.firma_darek.republika.pl/images/audi/bagaznik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno pisałem o dziwnym dźwięku, który słyszę po wejściu do auta z tylnej prawej strony i teraz już wiem, ze to była pompa od zamka centralnego.Teraz nie zamyka reszty drzwi po przekręceniu kluczyka w zamku.

Powiedzcie proszę ile coś takiego może kosztować i u kogo to naprawiać?

Pozdrawiam

U mnie był taki sam problem. "Fajnie" było jak zamknąłem auto i lota do sklepu... później przyszedłem z powrotem i otworzyły się tylko drzwi które otworzyłem kluczykiem :blink: (czyli kierowcy) bo pompka padła... jak pojechałem zatankować to był problem bo wlew też był zamknięty... :confused4::polew: i stałem na stacji paliw z godzinę. wyjąłem pompkę poruszałem kablami itp i w końcu się otworzył... od razu do pełna i lota do domu. Poprawiłem zimny lut i gra muzyka :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem jak wielu z nas podobny problem, u mnie rozleciał się wiatraczek, kupiłem taki sam z innej pompki. Nie znam się na elektryce i takich tam, ale koleś mi powiedział co mam zrobić - banalnie proste. Jak chcesz to napisz na prv to dam ci namiary na kolesia który takimi częściami handluje, powinien ci doradzić co i jak, sprawdź tylko jaki masz numer pompki aby dopasować część, nr znajduje się na obudowie pompki. Oczywiście to wszystko jesli ci się wiatraczek rozwalił, jak nie to może te zimne luty, poszukaj jest tego pełno na forum.

Pozdrowka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"paczopaczesniak" Audi nie posiada siłowników tylko pompy o których mowa. Jeżeli masz siłownik to masz nieorginalny zamek centralny. W Twoim przypadku masz uszkodzony przełącznik który wysyła sygnał w drzwiach od kierowcy. Wiem jak to wygląda w Audi 100 natomiast A4 jeszcze nie miałem potrzeby rozbierać.

Co do tematu to kolego centralny zamek kupisz za 100 zl. I do tego masz fajny bajer z kluczykiem scyzorykiem który jest bardzo wygodny. Poniżej moje Audi 100 z taką właśnie centralką. Nie chcę robić reklamy dlatego nie ujawniam firmy. Jak coś to tylko na gg lub PW.

http://www.audiforum.pl/viewtopic.php?f=47&t=203

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma ktoś może dostęp do samych wiatraków pompy zamka centralnego? Mój jest w puzzlach : ;(

poszukaj na allegro :wink4: albo na jakims szrocie jak dobrze poszukasz cena nie powinna byc wygórowana,i bez bawienia sie w naprawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...