Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] ESP i domykanie/otwieranie szyb z pilota


woltek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już bez radny ....

Jaką wartość masz zapisaną w:

46-Central Conv. -> Adaptation-10 -> Channel 62 ?

W tym właśnie miejscu aktywuje się otwieranie/zamykanie okien pilotem. Może moduł "zgubił" te ustawienia?...

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zmieniałeś kodowania modułu to chyba problem może tkwić tylko w samym module.... Bo nic już nie przychodzi mi do głowy. Może jest tak jak u kolegi Bromchit.... Najlepiej zrobic podmianke

Trochę niezbyt jasno napisałem, u mnie problem był z modułem podnoszenia szyby, wywalał błąd i dlatego szyby nie chciały ruszać z pilota ani z kluczyka.

Ale skoro nie ma żadnych błędów :mysli: może spróbować co proponuje OOOO_A4 i podmienić moduł komfortu.

U siebie zauważyłem też jedną rzecz, że z dalszej odległości samochód mogę normalnie zamykać i otwierać, ale przytrzymując przycisk na pilocie szyby nie reagują, dopiero jak podejdę bliżej. Może mieć na to wpływ stan baterii w pilocie??? :mysli:

Mi to w sumie nie przeszkadza.

Może kolega rmak niech sprawdzi co się dzieje na drugim pilocie, jeśli posiada (albo baterie zmienić :mysli:) .

Może się mylę, ale warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem koledzy. Z nas wszystkich to takie fachamny, że szok.

Wystarczyło tylko poczytać forum trochę bardziej, a nie się mądrzyć :P

Otóż sprawa polega na tym:

- wchodzimy w moduł komfortu 46

- wchodzimy w recode 07

- a tam dodajemy wartość +64 która oznacza : aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu, możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota.

Jakby ktoś miał z tym problem w Mazowieckim to zapraszam, w 5 minutek zakoduje jak trzeba a przy okazji zrobimy diagnostykę komputerową pojazdu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zmieniałeś kodowania modułu to chyba problem może tkwić tylko w samym module.... Bo nic już nie przychodzi mi do głowy. Może jest tak jak u kolegi Bromchit.... Najlepiej zrobic podmianke

No a o czym pisałem w tym poście??? Ale nic nie pisałeś czy wcześniej działało . Napisałeś tylko, że po odłączeniu aku PRZESTAŁO działać czyli założyliśmy, że wczesniej chodziło. A na cytowanego wyżej posta nie napisałeś że zmieniałeś coś w module komfortu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zmieniałeś kodowania modułu to chyba problem może tkwić tylko w samym module.... Bo nic już nie przychodzi mi do głowy. Może jest tak jak u kolegi Bromchit.... Najlepiej zrobic podmianke

No a o czym pisałem w tym poście??? Ale nic nie pisałeś czy wcześniej działało . Napisałeś tylko, że po odłączeniu aku PRZESTAŁO działać czyli założyliśmy, że wczesniej chodziło. A na cytowanego wyżej posta nie napisałeś że zmieniałeś coś w module komfortu....

skoro napisałem, że przestało działać to logiczne, że musiało wcześniej to działać :P

Mniejsza z tym już wszystko pięknie ładnie gra i przywróciłem sobie mruganie kierunkami jak zamykam autko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wygląda trochę inaczej.

Miałem jeden kluczyk (nie tzw. scyzoryk) z pilotem od alarmu który doczepił poprzedni właściciel. Pilot zamykał, otwierał zamki wraz z uzbrajaniem i uzbrajaniem alarmu. Gdy szyby były otwarte to przy zamknięciu auta tym pilotem mogłem spokojnie odejść a szyby zamykały się po jakimś czasie same. Dorobiłem sobie teraz kluczyk oryginalny (scyzoryk) i szyby domykają mi się jedynie gdy trzymam przycisk. Słyszałem że można to zaprogramować i ten dorobiony też będzie zamykał szyby po jakimś czasie beż konieczności trzymania. Czy wie ktoś może jak to należy zrobić???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...