Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] KARY I WYKROCZENIA !!!


ALBINEK

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem ten temat żeby opisywać nasze wykroczenia drogowe i kary jakie za to otrzymujemy . Może pomoże to uniknąć innym przykrego doświadczenia jakim jest opróznienie własnego portfela ;( Jechałem w terenie zabudowanym 48 mil/h gdzie ograniczenie prędkości wynosi 30 mil /h. Załapałem się na radar, mierzyli z radiowozu.Mam polskie prawko więc nie mogli mi dać mandatu, sprawa trafiła do sądu. Czekałem na nią 6 miesięcy . Policjant przy zatrzymaniu mnie powiedział 3 punkty i 60 funtów.Pomyślałem że skoro policjant tak mnie poinformował to sąd nie da więcej. Nie chcąc marnować czasu na łażenie po sądach przyznałem się listownie do popełnienia tego czynu.Otrzymałem karę pieniężną w wysokości łącznej 260 funtów i 6 punktów karnych dopisanych do counterpart którego co dziwne nie mam.Niech to będzie ostrzeżeniem dla lubiących szybko jeżdzić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopisanych do counterpart

lepiej zgłoś to do DVLA,żeby Ci wysłali,bo masz pół roku od przybycia do UK,na wymianę Prawka,ew. zawiadomienia ich o tym,że jesteś tu, i powinni Ci wysłać,counterpart :wink4: kara może być sroższa... :confused4: koleś na polskim Prawku jechał 97 mil na 70 i też sprawa w Sądzie,bo nie miał angielskiego prawka i nie mogli mu punktów dać-wyrok 2 miesiace bez Prawka i 200 funtów kary,obeszło się bez punktów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem na dual carriage'u 83 mile, a dopuszczalna oczywiście przepisowe 70. Miałem angielskie prawko, przyznałem się do winy (dostałem też fotki gdzie pięknie widać moją twarz, niezłego zooma mają ;D ). Koniec końców wysłali mnie na szkolenie dla piratów drogowych.

Moja pamiątka:

clipboard01qk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz nie ma sie czym chwalic ale skoro temat zalozony to i ja sie dopisze

lipiec 2008

75mph na 50 (vanem) na single carriage'u wiec o 25 przekroczone, sprawa w sadzie, nie mialem jeszcze brytyjskiego prawka wiec 5pkt i 125 funtow kary, punkty znikaja w tym roku w grudniu z konta

marzec 2009

65mph na 50 (rowniez vanem) ta sama droga tylko miejsce inne 3pkt i 60 funtow bez sadu

maj 2010 miesiac po zakupie AUDI :confused4:

111mph na 70 :wallbash: sprawa w sadzie

w marcu mialem pierwszy trial ale zostal przelozony na listopad tego roku

oczywiscie mam tzw LEGAL AID za ktorego nie musze naszczescie placic i jestem dobrej mysli bo nic innego mi nie zostalo inaczej ban na 12 miesicy i spora suma do zaplaty, ale potrzebuje prawka do pracy, zobaczymy co z tego gowna wyjdzie

mialem szczescie w nieszczesciu bo tego wieczoru cisnalem 140mph i cos mi przyszlo do glowy zeby ciut zwolnic no ale ze nadal bylo ponad 100 wiec mam co mam :wallbash: :wallbash:

PIGS schowani byli w krzakach na motorkach z jakism gownianym sprzetem wiec marne szanse mialem zobaczyc ich po ciemku przy tej predkosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem że w każdym takim przypadku lepiej jest iść do sądu i ściemniać że to bo tamto i dlatego :confused4:. Zawsze jest szansa na mniejszą kare.Ponadto dowiedziałem się że powinienem powiadomić o tych punktach firmę ubezpieczeniowa , a ta podniesie mi wysokość ubezpieczenia :thumbdown:.Chyba tego nie zrobię :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto dowiedziałem się że powinienem powiadomić o tych punktach firmę ubezpieczeniowa , a ta podniesie mi wysokość ubezpieczenia :thumbdown:.Chyba tego nie zrobię :gwizdanie:

wiele osob tak robi ze nic nie zglasza ale* to zalezy tylko od Ciebie co zrobisz

ja im powiedzialem bo przy jakiejkolwie stluczce z twojej lub nie winy sprawdza dane i wtedy nawet pensa nie zobaczysz a to bedzie juz za pozno i jak to mowia "polak madry po szkodzie" bedzie

ja za swoje 1.8T majac 50 % znizek i 8pkt na koncie place 620 funta na rok wiec bym powiedzial ze tragedii nie ma

bez pkt pewnie zeszloby do 450-500 zalezy w jakiej firmie, wiec wole wydac ta kase i miec spokojna glowe bo baranow jezdzacych po szkockich drogach nie brakuje niz potem zalowac

*pamietaj ze robiac Quote na ubezpieczenie podajesz ze pkt brak wiec oklamujesz ich w ten sposob i duzo ludzi potem zaluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za swoje 1.8T majac 50 % znizek i 8pkt na koncie place 620 funta na rok wiec bym powiedzial ze tragedii nie ma

bez pkt pewnie zeszloby do 450-500

ja płacę 570,mając 4 lata no claim bonusu i żadnych dodatkowych zniżek z PL-moja żona ma dwa lata prawko -z takimi zniżkami,to nawet do 200 f byś znalazł ubezpieczalnie-poszukaj,bo teraz to i 100f rocznie to różnica :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauwazyles ale dla obcokrajowcow (ludzie z innym nazwiskiem niz ich brytyjskie) ubezpieczenie bedzie zawsze wyzsze

jesli wpiszesz w quote takie same auto adres i wszytskie inne dane poza nazwiskiem uzytkownika zobaczysz roznice w cenie

mysle ze 400 bo byloby juz naprawde tanio gdyby nie te punkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mieszkacie w lepszej części UK. Ja mam max. ilość zniżek i płacę 1000 fuli na rok. Jak sprawdziłem ile będę płacił po zgłoszeniu do ubezpieczalni to :shocked: nie wierzyłem , 600 fuli więcej.Jeżeli wpisze swój post code który zaczyna się od ( BD ) to cena jest 100% lub więcej % jak w innym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauwazyles ale dla obcokrajowcow (ludzie z innym nazwiskiem niz ich brytyjskie) ubezpieczenie bedzie zawsze wyzsze

jesli wpiszesz w quote takie same auto adres i wszytskie inne dane poza nazwiskiem uzytkownika zobaczysz roznice w cenie

mysle ze 400 bo byloby juz naprawde tanio gdyby nie te punkty

nie prawda-to nie ma znaczenia-znaczenie ma,gdzie mieszkasz i jaka przestępczość jest w tamtym rejonie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz ile masz lat :wallbash::thumbdown: prawko od 5 lat polskie, krotko mam bo z pol roku angielskie, ale ubezpieczenie na mnie fiesty 1.4 3tysie.... zal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauwazyles ale dla obcokrajowcow (ludzie z innym nazwiskiem niz ich brytyjskie) ubezpieczenie bedzie zawsze wyzsze

jesli wpiszesz w quote takie same auto adres i wszytskie inne dane poza nazwiskiem uzytkownika zobaczysz roznice w cenie

mysle ze 400 bo byloby juz naprawde tanio gdyby nie te punkty

nie prawda-to nie ma znaczenia-znaczenie ma,gdzie mieszkasz i jaka przestępczość jest w tamtym rejonie

zgadzam sie z tym ze biora statystyki z przestepczosci w danym rejonie ale

oj uwierz mi ze nazwisko ma znaczenie

wpisz swoje dane swoj adres auto jakie masz

a potem wpisz jedno z ich najbardziej popularnych nazwisk np. SMITH i przekonasz sie sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauwazyles ale dla obcokrajowcow (ludzie z innym nazwiskiem niz ich brytyjskie) ubezpieczenie bedzie zawsze wyzsze

jesli wpiszesz w quote takie same auto adres i wszytskie inne dane poza nazwiskiem uzytkownika zobaczysz roznice w cenie

mysle ze 400 bo byloby juz naprawde tanio gdyby nie te punkty

nie prawda-to nie ma znaczenia-znaczenie ma,gdzie mieszkasz i jaka przestępczość jest w tamtym rejonie

zgadzam sie z tym ze biora statystyki z przestepczosci w danym rejonie ale

oj uwierz mi ze nazwisko ma znaczenie

wpisz swoje dane swoj adres auto jakie masz

a potem wpisz jedno z ich najbardziej popularnych nazwisk np. SMITH i przekonasz sie sam

próbowałem i jak mam zarejestrowane auto na siebie i wpisując dane np Alan Smith,z danymi mojego auta-nie pokaże mi wyniku-wpisuję numer rej mojej fury i wyskakuje komunikat,że nie mogą udostępnić danych na temat tego auta ,a wpisując inny mail-nie mają danych na temat Alana Smitha,właśnie wczoraj próbowałem,po tym,jak to napisałeś :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś błysnął mi fotoradar na ograniczeniu do 70 jechałem około 90 w Belgii mam polskie blachy co mi grozi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś błysnął mi fotoradar na ograniczeniu do 70 jechałem około 90 w Belgii mam polskie blachy co mi grozi ???

jak nie przyjdzie do domu-to pewnie następnym razem,podczas kontroli się o to upomną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K**** bo miałem podobną opcje w Niemczech ze 2 lata temu i nic nie przyszło czy moge się spodziewać mandatu w razie kontroli w Niemczech i piszcie jakie to są kwoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj rekord to oczywiscie Norwegia jakos w 2003 roku.

4 rano, 99km/h w ograniczeniu do 60, schowani w rowie w ubraniu moro, na krzeselku wedkarskim. Zatrzymali mnie 400metrow dalej. Polskie prawko zabrali mi na miejscu ale oddali za 3 dni bo wtedy nie mogli jeszcze zabierac dokumentu wystawionego w innym kraju. Od 2004 roku juz moga. Sprawa trafila do sadu, normalnie rozprawa i zostalem kryminalista w Norwegii! Dostalem dodatkowo kare za to ze nie mogli mi zabrac polskiego prawka!! Gnidy jedne. Suma sumarum wyszlo na polskie jakies 8000zl. Od tego czasu troche sie nauczylem. Najlepsze jest to ze jakbym jechal 101km/h w tym ograniczeniu to poszedl bym za kratki zbijac palety! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wczoraj kontrole zrobili jak z hatfield wracalem :decayed: oponki, ubezpieczenie itp, bo polskie auto ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...