Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BDG] Nie działa elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego w fotelu kierowcy


ajonak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie - działa w fotelu pasażera, a w fotelu kierowcy nie. Gdy naciskam przycisk regulacji (taki jak w gamepadach) to nic się nie dzieje - brak jakichkolwiek odgłosów.

Proszę o radę co to może być (spalony bezpiecznik, ale który?, silniczek?) oraz jak rozebrać/zdjąć tył fotela - ten plastikowy panel - tak aby się dobrać do tamtej mechaniki.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadna regulacja nie dziala? byc moze odpieta zlaczka. bezpieczniki opisane sa na wewnetrznej powierzchni oslony bocznej deski rozdzelczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko elektryczną regulację podparcia lędźwiowego. Reszta jest manualna. Nie wiem, który bezpiecznik bo tam za bardzo nie ma od "podparcia lędźwiowego". A co to za złączka i jak można ją sprawdzić?

Gdyby jednak to był silniczek, co podejrzewam, to jak zdjąć tą tylną, plastikową osłonę z fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

u nas ten sam problem. Bezpieczniki OK, złączka pod fotelem zapięta, przewody nie mają widocznych uszkodzeń.

Działa regulacja góra, dół, a nie działa "napinanie" podparcia lędźwiowego. W fotelu pasażera, wszystko pracuje poprawnie.

Czy ktoś rozwiązał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

u nas ten sam problem. Bezpieczniki OK, złączka pod fotelem zapięta, przewody nie mają widocznych uszkodzeń.

Działa regulacja góra, dół, a nie działa "napinanie" podparcia lędźwiowego. W fotelu pasażera, wszystko pracuje poprawnie.

Czy ktoś rozwiązał podobny problem?

No to odgrzeję kotleta. Takie mam pytanie jak widać wyżej, wszystko to samo u mnie. Może już ktoś odpowiedź zna. pzdr :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

u nas ten sam problem. Bezpieczniki OK, złączka pod fotelem zapięta, przewody nie mają widocznych uszkodzeń.

Działa regulacja góra, dół, a nie działa "napinanie" podparcia lędźwiowego. W fotelu pasażera, wszystko pracuje poprawnie.

Czy ktoś rozwiązał podobny problem?

No to odgrzeję kotleta. Takie mam pytanie jak widać wyżej, wszystko to samo u mnie. Może już ktoś odpowiedź zna. pzdr :wink:

Witam ,odgrzeje jeszcze raz tego kotleta. Regulacja podparcia góra dół działa a wypychać nie wypycha.Zdjałem dzis osłone z tylu ,odłączylem kostke od silniczka i przy wcisnietym klawiszu że tak napisze na wypychanie pojawia sie napiecie a wciskajac cofanie nie ma napiecia na żadnym z przewodów .Pytanie do was czy ktoś czyscil ten klawisz od ustawiania bo jego podejżewam o awarie ? Jak go rozbiore nie wysypie mi sie z niego milon spreżynek lub coś podobnego ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę temat odświeżony, ja nie miałem czasu się za to zabrać, ale w sezonie letnim tego roku może się tym zajmę. Z tym że u mnie przy wciśnięciu wypychania i wpychania słychać w fotelu takie "tyk" (nie mylić z klikaniem przycisku). Na razie tyle moich obserwacji na tą przypadłość. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w siedzeniu najczesciej jest popsuta pompka albo uszkodzona poduszka. Jesli slyszysz silniczek pompki a noedmucha to znaczy ze masz sprawny silnik a dziurawa poduche. Mozesz sie pobawic... Duzo roboty z rozebraniem fotela niema..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w siedzeniu najczesciej jest popsuta pompka albo uszkodzona poduszka...

W A4 B6 nie ma żadnej pompki/poduszki. Regulacja ustawienia odcinka lędźwiowego oparcia jest elektryczno-mechaniczna.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2013 o 19:42, rafalw80 napisał:

Odgrzeje temat. Czy ktoś znalazł sposób na rozwiązanie tego problemu, bo u mnie to samo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...