Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak wyczyścić relingi?


Dastin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie czyszczenia relingów.

Mam na jednym takie plamy:

reling.jpg

i próbowałem już chyba wszystkiego, żeby to usunąć, a to cholerstwo zawsze wraca. Czy macie może jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś jakąś pastą polerską???

ostatanio w tesco kupiłe sobie lekko ścierną pastę do czyszczenia chromu made by sonax... miałem podobne "zabrudzenia" i trochę pomogło.... coprawda nie zrobiłem całego auta bo padało ale znaczki i listwy boczne szyb ładnie podczyściło....

chemia typu rozpuszczalniki to jedynie może zniszczyć chrom.... kup sobie tego sonaxa albo zagadaj z oscarem czy nie ma coś w swojej ofercie z maquiarsa(czy jak to się tam pisze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian A4

kolego mam dla Ciebie idealny środek :wink4: Kupisz go w ....... dklepie muzycznym :decayed::kox:

Jest to srodek do czyszczenia starych instrumentów muzycznych jak: trąbki, saksofony...

taki plamy zejdą ciękim sikiem bez dużego nakładu pracy...

Nazwy tego środka zapomniałem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak komuś się uda wyczyścić to napiszcie czym bo też mam ten problem nie z relingami tylko z listwami wokół szyb :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem w pasku B5 FL, nawet gorzej to wygląda, na dwóch listwach wokół szyb, ciekawe że tylko na dwóch :confused4: sonax im nie pomógł niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie też mam tylko na dwóch nawet nie z jednej strony tylko po przekątej :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie to samo z dwóch stron, tylko że u mnie wygląda tak jak na zdjęciu ale te plamy tworzą jakby takie "zacieki" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj cifem ale zobacz w jakimś kącie co się będzie dziać bo nie daje ręki uciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszedł do mnie taki środek:

http://www.hil.pl/-p-55.html

Dzisiaj będzie próba i dam znać czy pomogło.

CIF jest za cienki, u mnie nie dał żadnego efektu. Dokładniej mówiąc, jak zrobiłem próbę w garażu to mały efekt był, ale jak wyjechałem na słońce i zacząłem resztę czyścić to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszedł do mnie taki środek:

http://www.hil.pl/-p-55.html

Dzisiaj będzie próba i dam znać czy pomogło.

CIF jest za cienki, u mnie nie dał żadnego efektu. Dokładniej mówiąc, jak zrobiłem próbę w garażu to mały efekt był, ale jak wyjechałem na słońce i zacząłem resztę czyścić to porażka.

koniecznie napisz u mnie tempo cif i różne inne środki nie pomogły :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem lekko zawiedziony.

Ponad cztery dychy za środek i tak wszędzie chwalony okazał się nie do końca dobry.

Już sam nie wiem od czego mogą być te zacieki bo są tylko na prawym relingu. gdyby prawa strona była narażona na jakieś działania to i listwy i lusterko też by tak wyglądały, a tu nie, tylko reling.

Wygląda to teraz tak:

re_lewy.jpg versus rel_prawy.jpg

Sorki za jakość zdjęć, ale padły mi baterie w aparacie i musiałem zrobić telefonem (brak makra). Na dodatek jak się za to zabrałem to zaczął padać deszcz i dokończyłem w garażu. Zresztą na tej kiepskiej jakości widać że lewy jest ładny gładki, a prawy ma "zacieki".

Jak będzie ładna pogoda to spróbuję powtórzyć jeszcze kilka razy te operację i zobaczymy co z tego wyjdzie. Zrobie jeszcze próbę colą może to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda też mam to samo miałem nadzieję że ci się uda ale jak to mówią nadzieja matką gł....ich :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda też mam to samo miałem nadzieję że ci się uda ale jak to mówią nadzieja matką gł....ich :thumbdown:

Ale przecież każda matka kocha swoje dzieci :>

Spytajcie Oskaro, można u niego kupić kosmetyki Meguiarsa,

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=135185.0;highlight=meguiars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak Panowie z tym środkiem do czyszczenia chromu wokół szyb i relingi? Znalazł ktoś na to sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...