Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Małe spalanie I drgania


ludwik166

Rekomendowane odpowiedzi

witam Mam taki delikatny problemik moje audi 1,9 tdi Pali na 100km 4.4 litra ropy na trasie jadać przez jakies 50km z prędkoscia 120-140 i 50km jadąc tak 70-80 przy wyprzedzaniu gaz w podłoge. dodam że mam jeszcze drgania w okolicy 1500-2000 tyś obrotów na 3-4-5 biegu Może zamało paliwa dawkuje dawke ustawioną mam na 3.0 mg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawkę paliwa masz wysoką, ale to tylko kolejny dowód, że silnik nie spali więcej, bo ma lżej i lepiej się wkręca

co do drgań proponuję sprawdzić złącze elastyczne wydechu, zaraz za turbiną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob logi statyczne + BS .Moze masz zle ustawiony czujnik rsw dawke pokazuje 3.0 a w rzeczywistosci jest calkiem co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob komplet logow statycznycych + BS

Dodatkowo zrob loga 001 stat na wlaczonym zaplonie(silnik zgaszony,wlaczony tylko zaplon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.71 861 3.0 1.460 83.7

9.17 861 3.0 1.380 83.7

Z tego loga wydaje mi się że możesz mieć coś z nastawnikiem, tzn duże różnice w napięciu następujące po sobie i stąd drgania przy przyśpieszaniu. Ale to tylko moja teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.71 861 3.0 1.460 83.7

9.17 861 3.0 1.380 83.7

Z tego loga wydaje mi się że możesz mieć coś z nastawnikiem, tzn duże różnice w napięciu następujące po sobie i stąd drgania przy przyśpieszaniu. Ale to tylko moja teoria

Tu jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nastawnika to byłem u pompiarza wkładał 2 nastawnik jeździliśmy i dalej to samo kurde ja myślę ze to coś z doładowaniem bo jak jadę na 2 biegu tak 1500 obr i dam gaz w podłogę to przy 2tyś obr przy przyśpieszaniu jest takie uderzenie mocy. a na 4 biegu gdzie szarpie to jak dojdzie do 2 tyś to przestaje szarpać.

Koledzy jeszcze pytanie dlaczego niemoge zrobic loga grupy 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do doładowania to zrób loga grupy 11 dynamicznie i w BS i będzie wiadomo, ale z szarpaniem raczej to się nie wiąże. Wszystkie poduszki masz ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam windows 7 64bit działa na nim tylko vag 208.1

wymieniłem takie rzeczy jak:

poduszki (LEMFÖRDER) pod silnikiem skrzynią 4 + ogranicznik z przodu, wywaliłem kata wymieniłem plecionkę, regenerowałem wtryski , wymieniłem dwumasa i sprzęgło, czyściłem turbinę , czyściłem nastawnik w końcu wymieniłem na drugi sprawny wymieniłem pompe. podmieniłem zawory n18 i n75

Oto logi grupy 11

bs

http://vaglog.rtnet.pl/ludwik2116_40012.html

dynaMICZNY

http://vaglog.rtnet.pl/ludwik2116_39998.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że kolega ma podobny problem co ja :) Z tym ze u mnie drgania wystepuja tez czasami na wolnych obrotach i dochodzą od strony pasażera. U mnie jest dziwna sprawa bo zima te drgania nie wystęouja zaczynaja sie latem. Wymienilem jak narazie plecionke, wieszaki tlumika, tlumik srodkowy, gume trzymajaca silnik (ten cypel z przodu), sprzeglo i dwumas i pewnie jeszcze cos ale teraz nie pamietam. I jak narazie nie widac oczekiwanych rezeulatatów. Logi robilem statyczne i dynamiczne i są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto nie przyspiesza dobrze,1Z/ahu poradzi sobie z nim bez problemow.Musisz zrobic logi kompletne stat,BS,Dyn + 001 na zaplonie inaczej nie bedzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...