Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Witam. Chciałbym założyć gaz do swojej a4


Robert0392

Rekomendowane odpowiedzi

silnik ADR 1,8 125km 1997r. najblizszy mi punkt gdzie zakładają gaz oferuje mi 2 typy LOVATO za 2100 i BRC za 2800...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik ADR 1,8 125km 1997r. najblizszy mi punkt gdzie zakładają gaz oferuje mi 2 typy LOVATO za 2100 i BRC za 2800...

drogie to brc ja do swojego gdzie mam troche mocniejszy silnik placilem 2600za brc do Twojego pewnie kolo 2300-2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę po za tematem choć w sumie nie ... nie popełnij tego błędu co ja i nie zakładaj instalacji daleko od miejsca zamieszkania ... ja założyłem prawie 300 km od miejsca gdzie mieszkam - "u znajomego mietka u rodziców na mazurach" i teraz dumam 300km w jedną mańkę jak coś sie zepsuje (a psuje sie często) aby nie stracić gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem brc za 2600 w kwietniu br. na mocniejszym reduktorze, więc coś sporo sobie życzą za tą instalkę w Twoim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej BRC i zakładaj składaka :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem brc za 2600 w kwietniu br. na mocniejszym reduktorze, więc coś sporo sobie życzą za tą instalkę w Twoim przypadku

No to kolego pochwal się jaki to ten mocniejszy reduktor Ci założyli(podaj kod z nalepki na reduktorze) bo znając życie masz taki jak wszyscy do 250KM bodajże.

Ja akurat mam BRC bo zawsze zakładałem tej firmy i zawsze wszystko było OK tylko teraz mam na 8mm przewodzie (standardowo kładą 6mm). Ale tak jak pisze RAGGAMAN składak STAGA też jest dobry tylko dobrze trzeba podzespoły dobrać. Musisz poczytać. U mnie za BRC płaciłem 2600zł wlew koło benzyny i butla w kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem w maju b.r. instalację gazową. Za STAGA 4 PLUS na wtryskach valtek, reduktorze zavoli zeta N i butlą w koło 53L powiedzieli mi 2300zł, za BRC 2800. Jeśli przyjechał bym miesiąc wcześniej, za tego samego staga zapłacił bym 2100, za BRC 2300. Z tego co mówił gość, a nie wydaje mi się żeby ściemniał, wzrosły ceny samych instalacji gazowych - mozna bylo się tego spodziewać, skoro PB95 jest przeszło 2x drozsza od LPG, ludzie tak czy tak będą montować...

Rozmawiając z nim jaką instalację wybrać, stwierdził jednoznacznie, że STAG da radę. BRC polecają do nowych, bardziej zaawansowanych technologicznie samochodów. 3 tyś najechane i smiga swietnie, szczerze polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego pochwal się jaki to ten mocniejszy reduktor Ci założyli(podaj kod z nalepki na reduktorze) bo znając życie masz taki jak wszyscy do 250KM bodajże.

Ja akurat mam BRC bo zawsze zakładałem tej firmy i zawsze wszystko było OK tylko teraz mam na 8mm przewodzie (standardowo kładą 6mm). Ale tak jak pisze RAGGAMAN składak STAGA też jest dobry tylko dobrze trzeba podzespoły dobrać. Musisz poczytać. U mnie za BRC płaciłem 2600zł wlew koło benzyny i butla w kole.

Reduktor mam do 1500mBar standardowy jest na 1200mBar.

Jeśli chodzi o kod to rzeczywiście zerknę - bo w sumie nie sprawdzałem uwierzyłem na słowo. A jeśli chodzi o przewody to mam na elastycznych 13mm - za to była dopłata 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem sie na staga300 i chyba wtryskiwacz będzie valtek czy jakoś tak.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nein nein nein!

Kolego przejrzyj troszkę forum jest pełno informacji na ten temat - jedyną zaletą Valteków jest ich cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony kumpel do vw golfaIV załozył najtańszy gaz i tez mu śmiga juz ponad miesiąc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - zasadnicze pytanie jak długo masz zamiar użytkować samochód i ile jeździsz - wtryski nie rozum - zawsze można zmienić na lepsze :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo długo mam zamiar jeżdzić tym samochodem. i właśnie jak co to wtryskiwacz zmienie przecież wszystko ma prawo sie popsuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego nie chodzi, że wszystko może się popsuć... Tylko poczytaj o valtekach.... Z nimi więce trzeba przesiedzieć u gazownika niż pożytku. Jesli chcesz długo jeździć tym autem to nie patrz na 150 zl różnicy tylko zakładaj lepsze. a co to za tłumaczenie, że kolega założył najtańszą i MIESIĄC jeździ i jest dobrze. Niech to powie po min. 15k lub roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wal valteci. W 1,8T beda dzialac bez problemu. Lepiej je niz magicjety do twojego silnika. Lepsze wtryski to 120 zl sztuka lub cala listwa jakies 300-400 zl sensowna.

Generalnie setup : stag 4 + valteci + zeta n/s i jesli nie pierdykna jakis bykow montazowych i wyreguluja jak trzeba bedzie smigac i smigac :)

Lovato ( zapewne smart ) odpusc. mysle ze stag w setupie jak mowie nie powinien wiecej kosztowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam brc od roku zrobione 14 tkm i żadnych problemów placiłem 2500 i jak byłem u gazownika umówic się na przegląd po 15 tkm powiedział że podrożały wtryski i teraz mój zestaw kosztuje 2800 ale myślę że warto dać tyle za brc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wal valteci. W 1,8T beda dzialac bez problemu. Lepiej je niz magicjety do twojego silnika. Lepsze wtryski to 120 zl sztuka lub cala listwa jakies 300-400 zl sensowna.

Generalnie setup : stag 4 + valteci + zeta n/s i jesli nie pierdykna jakis bykow montazowych i wyreguluja jak trzeba bedzie smigac i smigac :)

Lovato ( zapewne smart ) odpusc. mysle ze stag w setupie jak mowie nie powinien wiecej kosztowac.

Dlaczego masz takie złe zdanie o lovato? Bo mi cos takiego wsadzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...