Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Klimatyzacja przestała działać


woxtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem, a mianowicie pewnego pięknego i gorącego dnia jadę sobie moim maleństwem zadowolony z miłego chłodku w aucie, i to było by na tyle z przyjemności, aż tu nagle kicha z miłego chłodku zrobił się mniej miły gorąc, szyby zaparowały a klimatyzacja przestała działać. Dzisiaj znalazłem kilka minut czasu i podłączyłem Vaga zrobiłem test i wygląda że, wszystko OK bez błędów. Bardzo proszę o jakąś diagnozę, a morze jakieś logi czy coś (z jakiej grupy????? to zrobię).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej jedż do mechesa od klimy zdiagnozuje ci temat w parę minut bo szkoda twojego czasu na rozmyślanie co sie stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka minut temu opcje dwie albo sprzęgło albo za mało czynnika w układzie. Teraz Tak odessanie czynnika okaże sie ze jest OK a była full serwisowana w tamtym roku kolesiowi trzeba będzie zapłacić. Wymiana sprzęgła (też trzeba odessać czynnik) chyba??? tak mi sie obiło o uszy, i znów płacisz wolał bym raz, miałem nadzieje że, przynajmniej zdiagnozuje i znajdę wadę.

Proszę jeszcze o jakąś teorie spiskową... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie ile jest czynnika w układzie jest bezpłatne...

poza tym jak masz vaga to sam możesz sprawdzić jakie jest ciśnienie w układzie...wejdź w blok 08 - Auto HVAC --> measuring blocks grupy 001 - ostatnia czwarta pozycja pokazuje ciśnienie układu

o sprzęgle jest mnóstwo na forum:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=81803.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest padnięte sprzegło od sprężarki to będziesz miał delikatny luz na kole pasowym, ja tak miałem u siebi

sprawdzisz to od spodu auta. Ewentualie jeżeli sie sprzęgiełko zerwało to go już nie bedzie

Ale jeśli byłeś u klimiarza to powienien to sprawdzic na początku

powodzenia w walce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem zerwane sprzegiełko to z gory wlozylem reke.Jak da ci sie obrócic srodek kola sprezarki to masz zerwane sprzegło(jak masz takie jak ja bo były chyba dwa rodzaje i nie wiem jak to drugie sprawdzic :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Panowie chyba to sprzęgło, bo faktycznie jak włożę rękę od góry to środek koła się kręci z minimalnym oporem co pół obrotu. Dzwoniłem do motoryzacyjnego i koleś szukał szukał i się nie doszukał jeszcze muszę podjechać do jakiegoś inkszego sklepu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...