Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mandat za brak Prawa Jazdy-co zrobić?


grafi

Rekomendowane odpowiedzi

A jazda bez prawka nie kończy się zakazem jego zrobienia np. przez rok, dwa...? Mój kumpel taki zakaz dostał jak miał 16 lat złapali go oczywiście bez prawka i dostał zakaz do 21- roku nie mógł zrobić prawka... :thumbdown: Te 500 zł w porównaniu z takim zakazem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś poprostu wkur..ny że Ci sie dostało raz czy dwa i wychodzisz z założenia że skoro ja dostałem to innym tez trzeba doje..ać z grubej rury. po chu.. ktoś ma mieć lepiej niż ja. Czysta złośliwość i zawiść ludzka :sick3:

Grubo się mylisz, jeśli już jestem wkurwiony to tylko na siebie, że tam zaparkowałem. Nie życze nikomu źle. Z drugiej strony patrząc przyzwalacie na łamanie prawa i bronicie ich przed poniesieniem konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest bez winy niech pierwszy żuci kamień :hi:

rzuci

:wallbash:

moim zdaniem musi ponieść konsekwencje swoich czynów (w tym wypadku zapłacić mandat - a nie ukrzyżować jak pisze jeden z Userów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest bez winy niech pierwszy żuci kamień :hi:

rzuci

:wallbash:

czep sie :decayed:

Jak człowiek wkur..ny to pisze jak popadnie :tongue4:

Poprawione :hi:[br]Dopisany: 06 Lipiec 2011, 13:33_________________________________________________

A jazda bez prawka nie kończy się zakazem jego zrobienia np. przez rok, dwa...? Mój kumpel taki zakaz dostał jak miał 16 lat złapali go oczywiście bez prawka i dostał zakaz do 21- roku nie mógł zrobić prawka... :thumbdown: Te 500 zł w porównaniu z takim zakazem :gwizdanie:

to dotyczy złapanych jako niepełnoletnich

Ty jesteś poprostu wkur..ny że Ci sie dostało raz czy dwa i wychodzisz z założenia że skoro ja dostałem to innym tez trzeba doje..ać z grubej rury. po chu.. ktoś ma mieć lepiej niż ja. Czysta złośliwość i zawiść ludzka :sick3:

Grubo się mylisz, jeśli już jestem wkurwiony to tylko na siebie, że tam zaparkowałem. Nie życze nikomu źle. Z drugiej strony patrząc przyzwalacie na łamanie prawa i bronicie ich przed poniesieniem konsekwencji.

może i przyzwalamy ale taka mentalność, a pozatym jak kure..skie państwo nas okrada to czemu nie szukac pretekstu by je tez wyruchac?

Pozatym mówisz o łamaniu prawa. Tylko czemu nikt sie nie weźmie za tych co kradną miliony i zabijaja? Oni mają dobrych prawników za kupe kasy to uchodzi im wszystko bokiem a szary obywatel, taki chłopaczyna bez prawka to go zjeść i najlepiej żeby zapłacił i 1000zł jak ktoś tam wyżej pisał że powinien zapłacić jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastaldo trzeba Ci polać :decayed:

[br]Dopisany: 06 Lipiec 2011, 14:00_________________________________________________Dobrze godo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za tym czy jak nie mam na coś kasy, to wolno mi złamać prawo?

poprzez Twoje wypowiedzi ,rozumiem,że nigdy nie zaparkowałeś w miejscu do tego nieprzeznaczonym,nie zajechałeś nikomu drogi,trzymasz się ograniczeń prędkości,jeśli w sklepie źle Ci wydali resztę ,na Twoją korzyść-to wracasz i oddajesz?

Tak to przeczytałem i głupia sprawa...dokładnie tak robię.. :think2::wstydliwy:

Kurde Dominik ja też tak robię... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście są jeszcze w tym kraju uczciwi ludzie :)

Dla mnie EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście są jeszcze w tym kraju uczciwi ludzie :)

Dla mnie EOT.

To musisz się czuc polsce jak na bezludnej wyspie Panie Uczciwy :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym mówisz o łamaniu prawa. Tylko czemu nikt sie nie weźmie za tych co kradną miliony i zabijaja? Oni mają dobrych prawników za kupe kasy to uchodzi im wszystko bokiem a szary obywatel, taki chłopaczyna bez prawka to go zjeść i najlepiej żeby zapłacił i 1000zł jak ktoś tam wyżej pisał że powinien zapłacić jeszcze więcej

tu akurat się nie zgodzę-to że inni łamią Prawo,czy wykorzystują je do własnych celów -nie upoważnia nikogo do Jego łamania.Prawo jest dla każdego takie samo i każdy ma obowiązek Jego przestrzegania,niestety ,w dzisiejszych czasach Prawnicy,a raczej "prawnicy",wykorzystują luki i niedociągnięcia prawne do potrzeb swoich klientów,to nie jest do końca tak,że ktoś,kto ma dużo pieniędzy uniknie kary-czasem tak jest,ale w większości przypadków,głośne sprawy toczą się latami,poprzez odwołania ,kaucje,zmiany składów sędziowskich,ponowne rozpatrywania,co może skutkować przedawnieniem,czy uniewinnieniem,ale to sporadyczne przypadki-większość nie unika kary, choć po kilku/kilkunastu latach rozpraw kara jest śmieszna,lub nieadekwatna do popełnionego czynu-uzasadnienia również,ale chodzi o ten konkretny przypadek-

na jakiej podstawie mandat po 4 miesiącach?

nie ma na to podstaw

Art. 97. § 1. W postępowaniu mandatowym, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy:

1) schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,

2) stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, a nie zachodzi wątpliwość co do osoby sprawcy czynu

w tym także, w razie potrzeby, po przeprowadzeniu w niezbędnym zakresie czynności wyjaśniających, podjętych niezwłocznie po ujawnieniu wykroczenia. Nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego nie może nastąpić po upływie 14 dni od daty ujawnienia czynu w wypadku, o którym mowa w pkt 1, i 30 dni w wypadku, o którym mowa w pkt 2.

więc Panowie-o czym my tu rozmawiamy :gwizdanie: najpierw kara,a potem wyjaśnienia?po 4 miesiącach-sprawa powinna iść do Sądu bezpośrednio[br]Dopisany: 06 Lipiec 2011, 14:50_________________________________________________

Kurde Dominik ja też tak robię... :blink:

wiem...to był głupi przykład... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście są jeszcze w tym kraju uczciwi ludzie :)

Dla mnie EOT.

To musisz się czuc polsce jak na bezludnej wyspie Panie Uczciwy :przebiegly:

No ja czasami odnoszę takie wrażenie... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaplaci 5 stowek i niech zapomni o sprawie... w innym wypadku narobi sobie tylko problemow - weirzcie mi niech temat sfinalizuje w najlepszy dla niego sposob i bedzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno był donos, a Oni w takich sytuacjach muszą działać.

Wątpię żeby sami na to wpadli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno był donos, a Oni w takich sytuacjach muszą działać.

Wątpię żeby sami na to wpadli...

no i wszytsko w temacie - bankowo tak bylo - musial nie raz nie dwa poszalec i teraz echo :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała wieś, ktoś wpadł na pomysł kamer a wiedzial że chłopak bez prawa jazdy goni po wsi i go nacięli pewnie po to żeby go ukrucić.

Płacić, nie dyskutować i robić prawko jak najszybciej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacić, nie dyskutować i robić prawko jak najszybciej,

ta je sefie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...