Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Światła ledwo świecą


inco

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam w aucie zamontowane lampy jakiejs badziewnej firmy (chyba TYC) ktore swieca tak tragicznie ze mozg staje

posiadam rowniez komplet lamp z anglika

teraz moje pytanie: co odpowiada za moc "swiecenia" lampy: soczewka, zarowka i tyle?

i co odpowiada za roznice miedzy lampa lewo a prawostronna? soczewka raczej nie wiec co, obudowa?

wiec zastanwaim sie czy mogl bym cos pozamieniac miedzy tymi lampami zeby dobrze swiecili i w dobra strone

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYC-e lepiej świecić nie będą. Jedynie włożenie żarówek philipsa + 80% daje jakiś inny efekt ale to też nie to. Anglik przesłone w soczewce ma w drugą strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wymiana na jakieś nowe dobrej firmy jak np Valeo hella bosch, nie wiem dokładnie kto robił lampy na pierwszy montaż do a6. Można też próbować czyścić lampy w środku ale niewiele to pomaga. A te z anglika raczej też nie są wiele lepsze. Te pierwsze soczewkowe lampy w audi już tak mają że ładnie wyglądają a słabo świecą.

Jak chcesz mieć naprawdę dobrej jakości światło to musisz wstawić xenon a to wiąże się z dołożeniem obowiązkowych sprysków lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodzi o sama soczewke, samo to szklane- przeciez na tym niema zadnej przeslony

a nie chodzi o to zeby wszystko nowe kupic bo moze da rade zrobic tanio i tez dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakosc swiecenia odpowiada przedewszystkim jakosc i stan odblysnika.To ten element w ktorym jest gniazdo do mocowania zarowki.Mowiac potocznie lustro.Najlepiej zainwestowac w kseny i lampki Valeo.Jesli masz takie tylko angielskie to mozesz odwrocic przeslonki i juz beda swiecic po naszej stronie. :hi:[br]Dopisany: 10 Lipiec 2011, 19:10_________________________________________________Istnieje rowniez mozliwosc regeneracji odblysnika oraz szlif kloszy jesli sa mocno obite od kamieni.[br]Dopisany: 10 Lipiec 2011, 19:11_________________________________________________Koszt regeneracji jednego odblysnika 50zl.Zwykle po okolo 3-5lat odblysniki sa juz w tak kiepskim stanie ze nie daja rady skutecznie swiecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhu2 a jak sie odwraca te przeslonki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy masz przy soczewce taką dźwigienkę , jak jest ustawi od do góry lampy swiecą -----\_____ ------\_____to musisz przestawić do dołu i masz ustawione na europejskie ______/-------________/--------

były tez soczewki bez możliwości przestawienia, wtedy musisz wyciągnąć odbłyśnik soczewki i przesłonę, obrócić ja i założyć odbłyśnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku lampki powinieneś mieć taki mały drucik/wajchę do przestawienia góra/dół albo lewo/prawo, nie pamiętam w każdym razie tym ustrojstwem przestawiasz przesłonę. W każdym razie, zanim zaczniesz rozbierać lampy podjedz do sciany i zobacz bo może prawidłowo swiecą a przestawisz sobie na "anglika" :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jest tak jak koledzy juz opisali.Moze jeszcze sie tak zdazyc ze bedziesz mial jedna przeslonke z tym drucikiem do odwracania a druga zwykla.Ta zwykla musisz wyjac i odwrocic :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat . Mam B5 FL z soczewkami ( oryginał Valeo ) off course i jest problem że strasznie słabo świecą , po ustawieniu jest lepiej , ale dalej do ideału brakuje . Na ciemnej drodze widać blade światło kilka metrów przed samochodem , lekko odblaskują się pasy , generalnie tragedia . Czy wymiana żarówek na Osram Night Breaker pomoże ? Reflektory oczywiście już po polerce ale efekt dalej mierny . Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym że wszystko ok , prawa troszkę gorsza ale ogólnie stan bardzo w porządku . Porównywałem z lampami kumpla i wyglądają tak samo a różnica ogromna w świeceniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego jasnego nalotu od wewnętrznej strony soczewki? Dziwne... To może jednak żarówki kiepskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram Night Breaker u mnie to subiektywnie lepiej o ok 40% zasięg i natężenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...