Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem ze spalaniem


Gość daroxxx

Rekomendowane odpowiedzi

daroxxx zadzwon do ASO kupisz oryginalna przeplywke do 1z za 400 zl.

a allegro to wiesz jak masz sprawdzonego dostawce to mozna kupowac....

no i tak jak wszyscy ci mowimy po raz n-ty zrob logi. nic ci wiecej nie powiemy - nie posiadamy szklanych kul.

podstawa diagnozy sa logi i kopie bledow z VAG-a. :bicz2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie podejdziecie do sprawy metodycznie, to kiedys napewno dojdziecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale samo podpiecie nic nie da.

musza byc logi. wtedy wiadomo jak sie zachowuje silnik, jego czujniki i elementy wykonawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logow sie nie bierze. tylko sie je robi. na biegu jalowym i w trakcie jazdy. poczytaj na forum jest o tym bardzo duzo

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=5265.0

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,18478.0.html

pozniej wrzucasz to na forum, ladnie prosisz, a madre glowy powiedza co boli autko :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale samo podpiecie nic nie da.

musza byc logi. wtedy wiadomo jak sie zachowuje silnik, jego czujniki i elementy wykonawcze.

stary Ty to masz cierpliwosc .... :naughty:

do wszystkich bioracych/majacych zamiar wziasc udzial w dyskusji !!!

jeszcze jeden post gdybajacy na temat usterki i mowiacy o zrobieniu logow zostanie skasowany a osobnik przygarnie kropka .... [panowie ..... ile mozna ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego daroxxx. policz sobie wszystkie watki z problemem zle jedzie lub za duzo pali, pomozcie. do tego w kazdym watku po kilku sie podlacza z tym samym problemem. i kazdemu po kilkanascie razy w tygodniu tlumacz to samo:

zrob logi :wallbash: to wiesz wyobraz sobie chcesz pomoc albo zeby ktos mogl pomoc, mowisz co trzeba zrobic, a ludzie swoje :D

BTW wpadlem na bomba po mysl zarejestruje dzialalnosc gospodarcza motowrozka :polew: numer 0700 xxx xxx :naughty: zapraszam :polew::wink4:

swego czasu wlasnie Spanky chyba opatentowal wrózenie z motofusów przez telefon :polew:

[Murzyn]

chyba wdroze pomysł ... i rzuce prace ... :naughty:

p.s kolego daroxxx zgodnie z obietnica post wylecial do kosza.. za kolejny przygarniesz kropka ...

[spanky]

moze jakas spółeczka :naughty:

czujecie bluesa? :kox:

siedzicie sobie caly dzien przy telefonie obowiazkowo przy kawce. do kazdej wrozby fusy nowe potrzebne :naughty:

a dla chcących zadbac o swoje autko bardziej, bedzie wróżenie z motokuli - czyli motokielonka :evil: jego zawartosc bedzie losowana, przez dzwoniacego i tutaj bedziemy przepowiadac co sie popsuje w przyszlosci :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew::polew: :polew:

chłopaki nowi nie gniewajcie sie. wiem ze kazdy kiedys zaczyna. po prostu - przeczytajcie to co napisane jest na stronach z podeslanych przeze mnie linkow.

przeczytajcie uwaznie :) dokladnie sie dowiecie o co chodzi w tajemniczych logach :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przeczyscilem przeplywomierz alkoholem izopropylowym i mam wrazenie ze samochod jakby byl bardziej dynamiczny, wogole juz nie dymi, teraz zobaczymy jeszcze czy spalanie spadnie, ostatnio przejechalem na rezerwie 80km i dalej moglem jechac więc moze czujnik jakis popsuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze diesel zreszta zaden samochod nie lubi prawie pustego baku? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczyszczeniu przeplywki znowu testowalem spalanie :D Zalalem 12 litrów przejechalem 120km po miescie i mi zgasł, ale ubezpieczylem sie w banke 5L i zalalem i dojechalem do CPNu to jest nie mozliwe zeby tyle palil 1.9TDI wczesniej mialem 2.3 benzyne 133KM i mi palil mniej niz ten złom :D opłaca sie te logi wogole robic bo ja nie wiem moze mi ropa gdzies ucieka...kumpel za 50zl robi 200km :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest masa rzeczy do sprawdzenia:

-przewody odpowietrzające na wtryskach,

-czy pompa mocno się nie poci,

-czy hamulce tylne się nie zastały.

Ponadto analiza VAG'iem i tam:

-sprawdzasz kąt wtrysku,

-dawki paliwa na popszczególnych wtryskach.

Jeśli nie łapie temperatury (niedogrzany silnik) to:

-termostat i czujnik temperatury do sprawdzenia.

Jak to wszystko spawdzisz to nie ma bata musi mało palić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze Ci tak:

też myślałem, że mój jakoś kosmicznie dużo pali, a pali ~9l/100.

Tylko ja jeżdżę 100% po mieście. W zeszłym tygodniu kumpel wziął ode mnie auto bo chciał gdzieś jechać,

spalanie na trasie (680km) wyszło ~4,8. Więc może zalej sie do pełna i zrób jakąś sensowną trasę ( nie rajcując sie tym

że dieslem sie dobrze wyprzedza :D ), staraj się jechać ze stałą prędkością. potem znowu zalej sie pod korek.

A następnie policz i wtedy będziemy gadać. Przyczyn dużego spalania może być wiele, niema sensu wypisywać wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze co auto to inaczej. Moje AHU cały czas się mieści 6-6.5, czy to w mieście czy w trasie, z tym że u mnie w trasie nie ma pierdzenia i poniżej 3 tys. obr. raczej nie schodzę a na autostradach 160-170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie konczyc bajere na temat "komu ile spali" bo to nie watek o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbinka cos nie laduje :mysli: N75? sprobuj podmienic na nowy.

sprawdzales bledy?

BTW powinienes zalozyc nowy watek w dziale diagnostyka VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dobra to ide tam :)[br]Dopisany: 23 Luty 2008, 20:13 _________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=26316.0

no to wchodzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...