Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dołączam się do pytania - u mnie wyszło bardzo podobnie

Opublikowano
Twoj filtr jest OK 

Ok dzięki , myślałem ze ma już dużo zapylenia popiłem bo już 52,8g


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano

60g to jest graniczna wartość. Choć niektórzy mają powyżej i jeżdżą.  Mi się wypala co ok 300km i mam 57g popiołu. Więc pewnie za niedługo będzie out dpf

Opublikowano
Dnia 19.08.2017 o 18:15, Lastk napisał:

Hej, możecie zerknąć na moje wskazania z dpfu? Dzisiaj sie wypalał dość szybko bo po 5km z obrotami 2500 spalanie się zakończyło... jeszcze dziwna sprawa bo po 2km jazdy wypalania z wyższymi obrotami temperatura spadała na liczniku poniżej 90 stopni. Dzięki z góry

IMG_5158.jpg

Hej, zerkniecie na mój DPF? :hi:Ten parametr "offset for differential press." powinien być na minusie? Pozdrawiam

Opublikowano

Witam. Może ktoś dać info jaki jest jego stan7e44c26b6a1bee964606cd90a0217223.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
Dnia 25.08.2017 o 18:58, Marcin_G napisał:

 

Witam. Może ktoś dać info jaki jest jego stan7e44c26b6a1bee964606cd90a0217223.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

dosyć duze 159 i 160 i ponad 1200km temu ostatnie wypalanie...Powinno sie wypalac juz jakis czas temu raczej...

Opublikowano
dosyć duze 159 i 160 i ponad 1200km temu ostatnie wypalanie...Powinno sie wypalac juz jakis czas temu raczej...

Ale co duże? Tam nie ma nigdzie liczb 159 i 160


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano

Hej, możecie mi powiedzieć czy poniższe wskazania soot mass sugerują awarie czujnika g450? :hi:

IMG_5174.jpg

Opublikowano
Godzinę temu, Marcin_G napisał:


Ale co duże? Tam nie ma nigdzie liczb 159 i 160


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa strona zdjęcia:facepalm:

Opublikowano
lewa strona zdjęcia:facepalm:

A kumam już. Czyli co lepiej go gdzieś przypalić czy trzeba się w niedługim czasie szykować do wycięcia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano

Hajka 

Słuchajcie nie chce mi się czytać calego wątku

Chodzi mi tylko gdzie  sprawdzić zapchany DPF?

Wiem że przez Kabel ale gdzie mam wejść?

Z góry dzięki

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie, jak poznać, że DPF się wypala w CJCB(2.0tdi 136ps)? Wyczytałem u Nas na forum, że obroty na postoju podniesione do ok.1000 i spalanie wtedy ok. 1litr, jeszcze, że wentylator się załącza, coś jeszcze?? Zauważyłem ostatnio podwyższone obroty do ok.950 (normalnie jest ok. 800) ale spalanie było 0.7 (norma to 0.6, 0.7) i silnik inaczej brzmiał. Czy mógł wtedy wypalać czy poprostu obroty podwyższone? Przejechałem go przegonić wg.wskazań w książce tj. 4 lub 5 bieg przynajmniej 60km/h przy ok. 2000 obrotów przez około 15'  Jeżdżę trasy, po mieście mało, nie zamulam, przebieg to 90kkm wiec chyba za wcześnie żeby był już za*bany, dzięki i pozdrawiam 

Opublikowano

W moim samochodzie podczas wypalania: podwyższone obroty + zwiększone spalanie + wentylator.

Podłącz VAGA i sprawdzisz co ile ci się wypala.

Opublikowano

No to chyba nie wypalał bo z tych objawów tylko obroty podwyższone, spalanie to samo i wentylator nie chodził, no chyba, że u mnie jest to trochę inaczej. Będę się przyglądać. 

Opublikowano

Hej
Po ręcznym czyszczeniu DPF-a muszę robić jego adaptacje ? Jeśli tak to jak ?
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Witam. Czytając ten cały temat skusiłem się na sprawdzenie stanu filtra dpf i zastanawia mnie wartość oil ash volume czy nie jest zbyt wysoka. Nie umiem tego policzyć w jakich procentach jest zapchany filtr.  Jak myślicie czy jest wszystko okey czy coś tu nie halo. Przebieg 260tys.IMG_no.jpg

Opublikowano
31 minut temu, Bykolo napisał:

Witam. Czytając ten cały temat skusiłem się na sprawdzenie stanu filtra dpf i zastanawia mnie wartość oil ash volume czy nie jest zbyt wysoka. Nie umiem tego policzyć w jakich procentach jest zapchany filtr.  Jak myślicie czy jest wszystko okey czy coś tu nie halo. Przebieg 260tys.IMG_no.jpg

Jest OK. Przebieg miesci się w zakresie dla tego poziomu Oil Ash

Opublikowano

Panowie a co to znaczy jak oil ash mam 0.0?

Opublikowano
2 godziny temu, edraven napisał:

Jest OK. Przebieg miesci się w zakresie dla tego poziomu Oil Ash

Dzięki kolego za miłe info, teraz jestem spokojniejszy. 

Opublikowano
3 godziny temu, l.e.s.t.e.r napisał:

Panowie a co to znaczy jak oil ash mam 0.0?

Albo masz zerowy przebieg , albo DPF wymieniony albo DPF wycięty. Stawiam na trzecia opcje. ;)

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.