Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012
19 19

980 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzięki wszystko się udało, zarówno wizualizację jak i odkodwanie haka  Take pro tipy: 1. W tylnym zderzaku są zaznaczone miejsca gdzie należy wiercić 2. Wklejenie czujników na sylikon jest bardzo trudne, lepiej kupić gotowe uchwyty ze skody, mimo że kosztują 200zł

Edytowane przez mpx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Panowie!

Mod wykonany, wszystko siedzi w Audi, moduł PDC zmieniony na 8K ale... Przycisk od PDC świeci cały czas na pomarańczowo, nie reaguje na wciśnięcia. W MMI ustawienia tonów i głośności przód i tył bez problemu.  Uwalony sterownik, przycisk czy może dałem ciała w instalacji? Żadnych dźwięków oprócz ustawień nie ma. Dodam, że jeszcze nie zdjąłem komponentu z MMI, ma to związek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 minuty temu, Kozuch762 napisał:

Witam Panowie!

Mod wykonany, wszystko siedzi w Audi, moduł PDC zmieniony na 8K ale... Przycisk od PDC świeci cały czas na pomarańczowo, nie reaguje na wciśnięcia. W MMI ustawienia tonów i głośności przód i tył bez problemu.  Uwalony sterownik, przycisk czy może dałem ciała w instalacji? Żadnych dźwięków oprócz ustawień nie ma. Dodam, że jeszcze nie zdjąłem komponentu z MMI, ma to związek?

Sprawdź jakie masz błędy w sterowniku PDC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro podłączę się do samochodu, bo aktualnie mnie przy nim nie ma. Sprawdzam schematy po kilka razy i wszystko się zgadza...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 minutę temu, Kozuch762 napisał:

Jutro podłączę się do samochodu, bo aktualnie mnie przy nim nie ma. Sprawdzam schematy po kilka razy i wszystko się zgadza...

Bez podłączenia kompa i sprawdzenia błędów to można wróżyć z fusów. Jeżeli jakikolwiek z elementów PDC nie funkcjonuje to sterownik zgłasza błąd i parktronic przestaje działać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    2 minuty temu, mpx napisał:

Bez podłączenia kompa i sprawdzenia błędów to można wróżyć z fusów. Jeżeli jakikolwiek z elementów PDC nie funkcjonuje to sterownik zgłasza błąd i parktronic przestaje działać. 

Jasne, jutro podłączam kompa i dam znać, dziękuję za odpowiedź. Założyłem moduł R, czyli 8K, kamera i grafika ale podobno jest to moduł do systemu start/stop, a tego systemu nie posiadam... może mieć to ewentualny związek?

Edytowane przez Kozuch762
    bład

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wrclaguna Grzesiek podpowiedz gdzie muszę wykonać kodowania jeśli wogole nie miałem Pdc? Mam MMI 3G basic. Czujniki działają, z modułem się łącze. Nie mam tylko wizualizacji ale poza modułem Pdc coś chyba jeszcze musE zakodować. 07 control head mam nie aktywne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, Onkel napisał:

@wrclaguna Grzesiek podpowiedz gdzie muszę wykonać kodowania jeśli wogole nie miałem Pdc? Mam MMI 3G basic. Czujniki działają, z modułem się łącze. Nie mam tylko wizualizacji ale poza modułem Pdc coś chyba jeszcze musE zakodować. 07 control head mam nie aktywne.

GATEWAY 19----INSTALATION LIST----odznaczamy 10   PDC ----- save

MMI 3G  adres 5F w green menu

opcja CAR  carmenuoperation suwak na 1  oraz cardevicelist odznaczamy kwadracik APS

NA KONIEC restart MMI

Screen_13_090626_0036_0017.png

Screen_26_090626_0040_0021.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, Onkel napisał:

@wrclaguna  07 control head mam nie aktywne.

Jesli piszesz ze masz MMI 3G BASIC to tego sterownika nie masz

daj scan z auta w dokumencie tekstowym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest możliwość zakodowania aby PDC włączał się automatycznie z przodu, nie tylko po wrzuceniu wstecznego? Np. przy podjeżdżaniu do ściany na 1 biegu PDC włączył się automatycznie? Mam PDC z przodu i z tyłu i Concert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    45 minut temu, kalix94 napisał:

Jest możliwość zakodowania aby PDC włączał się automatycznie z przodu, nie tylko po wrzuceniu wstecznego? Np. przy podjeżdżaniu do ściany na 1 biegu PDC włączył się automatycznie? Mam PDC z przodu i z tyłu i Concert

w Kodowaniach nie ma takiej opcji w zadnym A4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jest mozliwosc jakakolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, wrclaguna napisał:

GATEWAY 19----INSTALATION LIST----odznaczamy 10   PDC ----- save

MMI 3G  adres 5F w green menu

opcja CAR  carmenuoperation suwak na 1  oraz cardevicelist odznaczamy kwadracik APS

NA KONIEC restart MMI

Screen_13_090626_0036_0017.png

Screen_26_090626_0040_0021.png

Dziekuje bardzo, udało mi się znaleść gdzieś wpis i właśnie tak zrobiłem. Problem był taki ze szukałem PDC a trzeba było zaznaczyć APS. Wszystko działa super. Za tydzień montaż kamery 😀 Dziękuje wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się czy pozycja w jakiej są zamontowane czujniki ma znaczenie? Powinny być tak jak w etce czyli gniazdem do dołu czy to nie ma znaczenia? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 22.05.2018 o 20:07, mpx napisał:

Zastanawiam się czy pozycja w jakiej są zamontowane czujniki ma znaczenie? Powinny być tak jak w etce czyli gniazdem do dołu czy to nie ma znaczenia? 

Sam sobie odpowiem bo się dowiedziałem, może komuś się przyda. Sama pozycja nie ma znaczenie. Ma znaczenie jedynie to jaki czujniki kupimy. Ja kupiłem jakieś chińskie zamienniki i jest dramat, są bardzo nie precyzyjne i wzbudzają fałszywe alarmy np. coś jest przed zderzakiem mimo że nic tam nie ma - słowem dramat. Polecam oryginalne czujniki Valeo te działają idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, ja mam inne pytanie i może ktoś udzieli odp. 

Czytalem gdzieś na forum ze polecają tylko oryginalne czujniki bo lepiej się sprawdzają przy haku. Ja właśnie mam ory czujniki i hak i jak mam podłączoną platformę na rowery to czujniki mi piszczą (dla mnie to zrozumiałe). Osoba ta dodała ze przy oryginalnych czujnikach tego efektu nie będzie. Stąd moje pytanie czy da się ustawić jakoś czujniki tylne tak aby przy przyczepce nie piszczały ciągle?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KODOWANIA trzeba sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, shaqal napisał:

Jak wyłączyć wizualizacje pdc w polifcie?

Wyłączyłeś i włączyłeś ponownie wizualizację w MMI po montażu? U mnie dopiero po tym zaczęło włączać automatycznie obraz z kamery po wrzuceniu wstecznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    8 godzin temu, l2k2 napisał:

Wyłączyłeś i włączyłeś ponownie wizualizację w MMI po montażu? U mnie dopiero po tym zaczęło włączać automatycznie obraz z kamery po wrzuceniu wstecznego.

W MMI nie ma wyboru między grafika / kamera / tryb automatyczny, można zmienic tylko widok - włączony lub wyłączony. Jest tam mmi 3g plus i nie ma oddzielnego sterownika pdc, dlatego troche inaczej to działa. Możesz wrzucić kodowanie swojego 09? Masz pdc przód i tył plus kamera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    8 godzin temu, shaqal napisał:

W MMI nie ma wyboru między grafika / kamera / tryb automatyczny, można zmienic tylko widok - włączony lub wyłączony. Jest tam mmi 3g plus i nie ma oddzielnego sterownika pdc, dlatego troche inaczej to działa. Możesz wrzucić kodowanie swojego 09? Masz pdc przód i tył plus kamera?

Bo w MMI nie ma wyboru pomiędzy trybami wyświetlania, trzeba wyłączyć i włączyć to wyświetlanie które tam teraz masz (tj. reset ustawień).

Przy PDC przód + tył + kamera tak wygląda kodowanie w 09:

bcm09.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi