Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mowilem wyszlo jak ORI. I bez oklejania tasma lakieru bez zabezpieczania miejsca wiercenia. Wiec mozna to zrobic bez wiekszego problemu i obaw ze wyjdzie zle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak przedobrzysz i wywalisz dziurę :) Czemu nie dawałeś pod kolor zderzaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MMi2G

VCDS`em koduję to

10-Park Assist ---> Security Access 16 ( 71679 ) ---> Coding 07 ---> BYTE 0 ---> Bit 4 zmiana z 0 na 1 (Optical illustration). Żadnych kłopotów, kod dostępu się zgadzał (na jakimś forum niemieckim widziałem, że ktoś podawał jeszcze alternatywny kod 71697)

Piszę że kodowanie przyjęte, robię reset mmi i nic :kwasny: , wizualizacja się nie pojawia.

Mam tylko czujniki z tyłu. Jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą, dlatego też dokładam dla tego .WRC opisał całość w pierwszym poście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie wsumie w zderzaku sa czujniki i wiazke tez mam. Z drugiej strony w skodzie jest nawet wizualizacja samego tyłu. Lypa trochu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw z tym wiertlem stozkowym fajnie idzie i pomalutku trzeba wiercic ;)

A nie dawalem pod kolor bo na czarnym i tak za bardzo tego nie widac. Mialem komplet czujnikow w macie to takie zalozylem i juz sa od prawie roku ;)

Kiedys jak mialem sam tyl wizualizacja byla i dzialala ;) zreszta wrc opisal dokladnie w calym watku jest ze wizualizacja dziala tez na 4kanalowych sterownikach wiec tych co obsluguja tylko pdc tyl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie doczytałem do 15 strony i wychodziło na to że się da i to w każdym sterowniku. Niestety kodowanie auto przyjmuje ale się nic nie dzieje na wyświetlaczu.

Może to wina oprogramowania MMi , robiłem kiedyś downgrade żeby wgrać polskie znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewien że kodowanie zostało przyjęte? Mam na mysli to że czasem klony VCDS robią takiego psikutasa że dostajesz info o przyjęciu kodowania a później wchodzisz w kodowanie a tam dalej nie wbity ptaszek.


Albo masz słabego klona?


Spróbuj u kogos innego kodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewien że kodowanie zostało przyjęte? Mam na mysli to że czasem klony VCDS robią takiego psikutasa że dostajesz info o przyjęciu kodowania a później wchodzisz w kodowanie a tam dalej nie wbity ptaszek.

Albo masz słabego klona?

Spróbuj u kogos innego kodować

Sprawdzałem po zakodowaniu i jest ptaszek na 100%. Tam chyba też jest opcja że możesz włączyć coś od przyczepy/haka. Włączyłem to i od razu wywaliło błąd wiec kabel chyba działa.

vcdsWizual.jpg

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie wyszło, ale widze że gumowy pierscionek ciasno spasowany ;) Tak jak u mnie, poza tym czujnik podobnie delikatnie wystaje. Fabryka daje tam sporo wieksze otwory aż widac szczeline , zmierzyłem i wychodzi ponad 19mm

drugi otwór kolego wierciłem z większym doświadczeniem i jest delikatna szczelina i czujnik jest już równo :

hf5uw89u.jpg

No dobra, to już nie mam wymówki. Jak zrobi się cieplej to wiercę :D

Kolego, możesz napisać w jaki sposób są mocowane te czujniki od wewnętrznej strony? Tam idą jakieś blaszki, ale jak je zamocować? Taśmą dwustronną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku watku sa pokazane mocowania czujnikow. Mozna kupic nowe lub użyć jak w moim przypadku starych zdemontowanych z uszkodzonego zderzaka. Przykleilem je na tasmie piankowej a pozniej zalalem dookola klejem na goraco jak zaschlo to wlozylem czujniki i trzyma:)) mozna tez uzyc kleju do szyb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić te które są podane, ale nie ma problemu z zakupem innych np z caddy albo innej Škody bo są tansze. Mocowanie czujnika takie samo , ważne żeby czujnik z mocowania wystawał o ten sam dystans, nie może być za bardzo schowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas downgrade mmi (spolszczenie) skasowało kodowanie kilku rzeczy. Ponowne zakodowanie między innymi PDC dało wizualizację.

Podziękowania za pomoc dla Wrclaguna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości jak pokazuje wizualizacje bez przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K0 919 475 B - 4 sensors, no graphical support

odblokowanie wizualizacji na MMI 2G High zaskoczyło za 1 kodowaniem, myślałem że będą problemy z powodu "no graphical support" i przeglądnięciu tego wątku a tutaj taka niespodzianka na plus, pokazuje sam tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Audi A4 2012 po Lifcie z System Star/Stop i Czujnikami Cofanie w z tyłu da sie urochumoci PDC Graficzne ????
probowałem sie połaczyc Vcds 15.7.1 ale nie mogę połaczyc sie z 10 - Park / Steer Assist

a czy da sie to aktywowac przez Zielone Menu ???


Wyświetla sie NO RESPONSE from Controller !

Edytowane przez Danielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...