Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chciałem dokupić do zderzaka z tyłu jak zmieniałem na S-kę bo jednego brakowało to też mi w ASO gość powiedział że kiedyś były a teraz nie ma bo.........bo nie ma i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem całość gratów na PDC :)

20140515_173605.jpg

Pytanie mam jeszcze do znawców schematów - ja się ich jeszcze nie nauczyłem czytać :(;)

W wiązce z tyłu do przodu brakuje mi "kabelków" do przycisku aktywacji PDC (w moim przypadku PDC+ESP-po prawej stronie). Jutro pociągnę te brakujące kabelki (z tego co kojarzę 2 sztuki z modułu parctronica do przycisku ??? ) - prosze o potwierdzenie ilości kabelków i miejsca gdzie miałby je wpiąć (jak rozumiem pinami :000 979 009 E)

Moze mi to ktoś potwierdzić ilość kabelków z przycisku (jedna kostka PDC z ESP) do modułu i numery pinów w które należy je "wetknąć" ??

Z góry :hi::hi::hi::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sterownika PDC ( wtyka 16 PIN ) ciagniesz razem z wiazka 2 przewody do przycisku ( wtyka 8 PIN)

T16e PIN 4 ----> T8r PIN 1

T16e PIN 13 ---> T8r PIN 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sterownika PDC ( wtyka 16 PIN ) ciagniesz razem z wiazka 2 przewody do przycisku ( wtyka 8 PIN)

T16e PIN 4 ----> T8r PIN 1

T16e PIN 13 ---> T8r PIN 3

Dziękuję WRC :hi::hi::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oprawki z czerwonymi naklejkami założysz do zderzaka? Masz zwykły, czy pod PDC? Jeśli zwykły, to wrzuć jakieś fotki jak to wygląda po wywierceniu otworów :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oprawki z czerwonymi naklejkami założysz do zderzaka? Masz zwykły, czy pod PDC? Jeśli zwykły, to wrzuć jakieś fotki jak to wygląda po wywierceniu otworów :naughty:

Sugerujesz ze nie bedzie pasowało ??

Zderzak zwykły - bez uchwytów na PDC.

Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie.....na jednym z opisów stosowano wlasnie takie uchwyty....zobaczymy.

---------- Post dopisany at 19:06 ---------- Poprzedni post napisany at 19:04 ----------

Tu użyto podobnych uchwytów i tak to to wyszło:

IMG_1294.jpg

IMG_1296.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz ze nie bedzie pasowało ??

Nie sugeruję, po prostu jestem ciekaw, bo też mam zderzak bez PDC i myślałem, że jedyna opcja to wymiana zderzaka. Ktoś wcześniej napisał, że na zwykłym zderzaku od środka są zaznaczone miejsca montażu czujników. Zastanawiają mnie 2 rzeczy - czy po takim montażu kąt ustawienia czujników będzie prawidłowy i czy... się nie odkleją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie :)

Na te chwile rozrysowałem to sobie wszystko - kiedy siedzi jeszcze w głowie.

Musze zorganizowac sobie dzien wolny i jakis kanał lub podnośnik do zdjecia zderzaka i bedziemy cos ciagac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie masz opis zdejmowania zderzaka - nie trzeba do tego kanału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz ze nie bedzie pasowało ??

Nie sugeruję, po prostu jestem ciekaw, bo też mam zderzak bez PDC i myślałem, że jedyna opcja to wymiana zderzaka. Ktoś wcześniej napisał, że na zwykłym zderzaku od środka są zaznaczone miejsca montażu czujników. Zastanawiają mnie 2 rzeczy - czy po takim montażu kąt ustawienia czujników będzie prawidłowy i czy... się nie odkleją :D

Orginalnie te mocowania do czujników są przyklejone na taśmie samolepce dwustronnej i trudno jest to badziewie oderwać. U mnie w zderzaku S brakowało jednego więc odkleiłem od zwykłego zderzaka przylepiłem na taśmę i dla pewności podkleiłem też klejem do szyb od WURTH. Jak do tej pory nic nie odpadło:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc/pisząc w rozpisce okablowania na pierwszej stronie jest :

6x10 mb 0,35 mm - to pewnie do wtyczki łączącej przednią wiązkę...

4x8 mb 0,22 mm - do przycisku i głośniczka - chyba

2x8 mb 0,35 mm - aaaaa to ????

---------- Post dopisany 18-05-2014 at 12:26 ---------- Poprzedni post napisany 17-05-2014 at 10:32 ----------

Do listy modulow mozna by bylo dopisac tego typa:

8K0 919 475 Q - 4 czujniki, wsparcie graficzne-nie wiem co z kamera

20140517_204635.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiony pierwszy post :hi:

Nie pamietam ale chyba ciagnąłem kilka dodatkowych kabli z tylu auta i stad ten bład w opisie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wstępie jest "8K0 919 475 Q - 4 czujniki, lusterka obsługa aparatu". Mam taki moduł, kodowanie przyjmuje, ale nie widać tego na ekranie. I co oznacza "lusterka obsługa aparatu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 czujniki (+2uszczelki - 30gr szt)

90 uchwyty przyklejane do zderzaka za 2szt

90 uchwyty w grila za 2szt

140 wiazka zderzaka

120 przycisk w deske - u mnie na prawej stronie...

200 modul pdc + wiazka tyl-przod

50 glosniczek ze srubkami i wtyczka

Chybaaaa tyle z kosztow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest w jednym z postów informacja , że miejsca do wiercenia dziur na czujniki są w przednim zderzaku . W tylnym zderzaku (sedan) od wewnątrz tez są zaznaczone takie miejsca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...