Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wrclaguna napisał:

Q5 LIFT  tam masz BCM1  kodowania PDC

tak, ale mój bcm1 nie obsługuje czujników parkowania, więc chcę, aby moje czujniki parkowania były jak w wersji przedliftowej. 

W tej chwili kupiłem blok 8k0919475aa, hw 8p0919475n  (sprzedawca powiedział, że samochód nie ma funkcji start stop)

A jeśli chcesz kupić nowy, możesz kupić tylko wersję AA.

 

W tym wątku było napisane, że blok AA to tylko start stop, więc pytam jaka jest między nimi różnica i czy zadziała w moim aucie, które nie ma ani start stop, ani bezkluczyka keyless go

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ma ktoś screeny kodowania z pierwszej strony? bo zdjęcia już sie nie chcą załadować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2022 o 12:21, wrclaguna napisał:

Q5 LIFT  tam masz BCM1  kodowania PDC

grzesiek jest szansa przywrócić fotki z 1 strony z kodowania pdc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś ten plik w większej rozdzielczości?  Lub ma ktoś schemat elektryczny wiązki pdc na przód?  

Mam wiązkę z od pdc tył i chcę ją wykorzystać 

Screenshot_20220511-072124_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrclaguna Jaki nr modułu, żeby pdc tył działało z kamerą cofania ?? Mam MMI 3G+ 

Edytowane przez Krajzyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, teraz mam facelifting z modułem pre facelift pdc (10: Park/Steer Assist (J791), wszystko działa poprawnie.

 

286051441_1016281385916956_4023375453772896363_n.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuję schematu wiązki (kostek), do DPC przód. Dokupiłem oryginalny przedni zderzak który miał już na wyposażeniu czujniki i wiązkę, która kończy się w górnej części grilla kostką o numerze 3B0 973 813. Poszukuję gotowej wiązki lub schematu z numerami wtyczek, pinów do zrobienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tabing napisał:

Panowie, poszukuję schematu wiązki (kostek), do DPC przód. Dokupiłem oryginalny przedni zderzak który miał już na wyposażeniu czujniki i wiązkę, która kończy się w górnej części grilla kostką o numerze 3B0 973 813. Poszukuję gotowej wiązki lub schematu z numerami wtyczek, pinów do zrobienia. 

A jeżeli potrzebujesz wiązki. Pytaj tego Pana . 

https://allegro.pl/oferta/audi-a4-b8-8k0-wiazka-pdc-przod-parkowania-wnetrza-8741269772

Screenshot_20220511-155759_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie mam wiele zapytań o schemat który kiedyś był opisywany tutaj:


Nie wiem dlaczego zaginął schemat który był w linku :(
Wrzucam więc raz jeszcze:
Link:

1394517350_opiswizekPDCprzdA4B8.thumb.jpg.fbb3e5889a884d7c9cca98caccfa4a39.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamilch-1984 napisał:

Czy czujniki pdc tył,można wrzucić na przód? 

Mają ten sam numer części, więc tak. Kup oryginalne bo zamienniki często bez powodu pokazują przeszkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Muskel1 napisał:

Mają ten sam numer części, więc tak. Kup oryginalne bo zamienniki często bez powodu pokazują przeszkody.

Mam oryginalne, które mi zostały po kupnie wiązki pod side assist, właśnie razem z czujnikami. 

ps.elegancko,jeszcze pomaluję zderzak i można rezać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam MMI 3g Basic sterownik 8k0919475Q problem polega na tym że mój VCDS nie przyjmuje kodowania (poza zakresem). Wchodzę w sterownik 10-Asyst, Park. -->dostep upow.(71679)-->kodowanie i tu w Byte0 VCDS nie wyświetla mi listy żeby coś odhaczyć/zaznaczyć wiec zmieniam kodowanie w piątym zerze od prawej z 0 na 1-->tab--exit-->wykonaj i pojawia się błąd kodowania. Aktualne kodowanie sterownika mam 000003 i zielone menu aktywne. Czy to wina VCDS czy może coś innego?

 

Edytowane przez bercik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz zakodowac ?



jak wizualizacje to :
 

10 PARK ASSIST ---> SECURITY ACCESS 16 ( 71679)
CODING 07 ---> BYTE 0 BIT 4 zmiana z 0 na 1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2023 o 21:05, wrclaguna napisał(a):

a co chcesz zakodowac ?



jak wizualizacje to :
 

10 PARK ASSIST ---> SECURITY ACCESS 16 ( 71679)
CODING 07 ---> BYTE 0 BIT 4 zmiana z 0 na 1 .

No wizualizacje. Ale nie przyjmuje kodowania. Spróbuję innym vcds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2023 o 13:01, wrclaguna napisał(a):

Moze VCDS cos nie halo jest faktycznie

Dokładnie inny fejs załatwił sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Na wstępie przepraszam za wszelkie błędy w moim rozumowaniu treści z poprzednich stron wątku (chociaż mam nadzieje że nie będzie ich za wiele).

 

Posiadam Audi A5 8T 2011 sportback w manualnej skrzyni z radiem MMI 3G basic, funkcją start/stop, bez PDC (ani na tyle ani na przodzie). Z tego co zdążyłem zauważyć to większość podzespołów jest taka sama jak w Audi A4 B8 dlatego też pozwolę sobie prosić o weryfikacje czy wszystko dobrze rozumiem oraz o ewentualne uzupełniania braków (a takowe niestety występują).

 

Interesuje mnie montaż czujników tylko w tylnym zderzaku (w zderzaku nie mam otworów ale mam wiertło stożkowe i z tego co zdążyłem wyczytać to przy wierceniu muszę „zatrzymać” się na 18mm średnicy). Jeżeli nic nie pominąłem potrzebuje następujące rzeczy:

  • 4x czujnik – 1S0 919 275 A / 4H0 919 275 A,
  • 4x uchwyt na czujnik – 3C0 919 492 G / 3T0 919 485 (ten drugi to pasujący zamiennik ze Skody Superb),
  • 4x uszczelki czujnika – 1T0 919 133 C,
  • 1x wiązka łącząca czujniki z modułem PDC – 8K0 971 095 A. Alternatywnie wiązkę można zrobić samemu z następujących części:

            o   4x wtyk 3 pinowy – 4F0 973 703 A,

            o   XXmb 0,35mm2 – długość dobrać do zapotrzebowania,

            o   1x wtyk 12 pionowy – 8E0 972 112 B,

            o   XXmb taśma izolacyjna – długość dobrać do zapotrzebowania.

            Krótki opis:

            1) wszystkie piny „1” czujników łączymy do pinu „8” wtyku 12 pinowego (tu nie mam pewności bo nie widzę dokładnie na zdjęciu),

            2) wszystkie piny „3” czujników łączymy do pinu „11” wtyku 12 pinowego,

            3) pin „2” czujnika „lewy” łączymy do pinu „5” wtyku 12 pinowego,

            4) pin „2” czujnika „lewy-środek” łączmy do pinu „3” wtyku 12 pinowego,

            5) pin „2” czujnika „prawy-środek” łączymy do pinu „2” wtyku 12 pinowego,

            6) pin „2” czujnika „prawy” łączymy do pinu „4” wtyku 12 pinowego,

  • 1x moduł PDC – 8K0 919 475 H – moduł z możliwością graficznej wizualizacji,
  • 1x uchwyt modułu PDC – 8K0 907 297,
  • 1x głośnik –  8E0 919 279,
  • 2x śruba do głośnika – 7L6 868 307,
  • 1x wtyk 2 pinowy głośnika – 4B0 972 623.

I tutaj zaczynają się moje problemy – kolejna wiązka jeżeli dobrze rozumiem jest na wtyku 16 pinowym który trzeba pociągnąć aż pod kierownice? Z tego złącza wiem że:

1)     pin „10” wtyki 16 pinowej podłączamy do pinu „1” głośniczka,

2)     pin „2” wtyki 16 pinowej podłączamy do pinu „2” głośniczka,

3)     pin „8” podłączamy pod masę,

4)     pin „6” oraz „15” kolejno pod CAN HIGH i CAN LOW – niestety prawdopodobnie z braku wiedzy nie wiem gdzie dokładnie podłączyć CANy oraz nie wiem pod który pin powinno być podłączone zasilanie (oraz czy owe zasilanie powinno występować po zapłonie czy być stałe).

 

Temat VCDS zostawiłem sobie na później (tzn. jak już będę miał cały zestaw) – ale biorąc pod uwagę ilość informacji w poprzednich postach tego tematu to myślę że z kodowaniem będzie najmniej problemu.

 

Niestety z niewiadomych przyczyn w pierwszym poście nie mam żadnych zdjęć (domniemam że po prostu wygasły). Jeżeli oczywiście mogę to proszę o weryfikacje czy wszystko co wypisałem jest prawidłowe oraz proszę o informację odnośnie wtyki 16 pinowej.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Patryk

Edytowane przez UnOmnibus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...