Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z PDC w a4 b8. Otóz wcale go nie miałem ani z przodu ani z tyłu, mam MMI 2G .Wszystkie czesci nowe, oryginalne tj czujniki, mocowania itd.Zmontowane i ogólnie ok. Sterownik 8 kanalowy z literką J na koncu.Wiązki na przód kupione z kufatecu, tylna z allegro nowa ,oryginał.

PDC przód i tył działą, wizualizacja działa ale problem polega na tym że jak zostawie auto na noc, akumulator jest rozładowany ;-(.

Na początku podłaczyłem to wg. instrukcji KUFATEC (od Waszej na forum rózniła się tylko tym ze CAN podłaczałem bezpośrednio do kostki "CANOWEJ") cieszyłem się cały dzien PDC przód i tył, po nocy idę a na liczniku kilka kontrolek i nawet nie drgnie po włozeniu kluczyka, podładowanie aku pomogło.

Gdy wyjmuje bezpiecznik od PDC oczywiscie wszystko z autem jest OK, akumulator sie nie rozładowywuje. Jest to kombi, hak zwykły 2009 rok.

Kodowanie zrobione po waszemu , żadnych błędów od PDC... moze wiecie w czym tkwi problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz bezpiecznik w ktorym miejscu go dałes , poniewaz sa roznice na schemacie w dacie produkcji auta do 04.2009 , od 05.2009

czujnikischemat1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale miałem tak samo zapewne kabelek do bezpiecznika dałeś do kolumny z bezpiecznikami gdzie jest stały prąd musisz to przepiac gdzie prąd jest po stacyjce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź miernikiem po odłączeniu kluczyka stacyjki czy pod tym bezpiecznikiem jest napięcie, jeżeli tak to masz odpowiedź.

system jest załączony non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się włączyć wizualizacje zgodnie z opisem ale co ciekawe pokazuje również przód a sterownik 4 kanałowy z tego co mi wiadomo.

20130808_170121.jpg

Wszystko normalnie działa VAG nie pokazuje błędów. Czy po podpięciu przodu (wszystkie graty mam) ruszy pdc na tym sterowniku????

Czy mógłby Ew prosić nr sterowników 8K pod Start/stop:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz numer sterownika ?

J,R, AA z Systemem START/STOP Sterownik 8 kanalowy jest w pierwszym poście :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 kanałowy nie ruszy nawet jeśli nie ma czujników z przodu:shock3:dziwne, że pokazuje Ci przód na 4 kanałowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój sterownik jest z końcówką Q i jest na nim 4K

Wrclaguna do czego są te dwa kabelki w wiązce (od Ciebie) przy sterowniku PDC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pokazywanie to w rocznikach 2010 ===> to jest :wink:

A te dwa kabelki sa pewnie od przycisku w panelu nad klimatronikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu...czy do zwyklego grila da sie zamontowac czujniki parkowania czy trzeba kupic gril przystosowany do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu...czy do zwyklego grila da sie zamontowac czujniki parkowania czy trzeba kupic gril przystosowany do tego?

Tak bez problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu...czy do zwyklego grila da sie zamontowac czujniki parkowania czy trzeba kupic gril przystosowany do tego?

Tak bez problemu :wink:

Czyli kupuję graty wg rozpiski, czujniki montuję do grila "bez" i robię dziury w zderzaku na pozostałe czujniki. Czy miejsca montażu na czujniki w zderzakach "bez" są wytłoczone i tylko kwestia wycięcia otworów i ewentualnego podmalowania zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza :wink: musisz wywiercic dwa otwory i niestety podmalowac .

Nie zapomni kupic uszczelek do czujników PDC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie co do wiązki. Już wiem że trzeba zrobić wiązkę łączącą przednie parktroniki ze sterownikiem w kufrze, lecz co jak ktoś nie miał w ogóle parktroników i potrzebuje dodatkowej wiązki która idzie podejrzewam do modułu mocy? Oparłem się na samochodzie kumpla ma taki sam i parktroniki tylko na tył - on ma właśnie kostkę która prowadzi z prawej strony auta do przodu lecz nie chce mu autka rozbierać by się dowiedzieć gdzie dokładnie co i jak:kwasny::confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być przyczyną że w moim B8 bez problemu mogę wejść w Park Asist-10 i uruchomić wizualizację, a w B8 kolegi się nie da?

Nie łączę się z Park Asist, mimo że oboje mamy takie same wersje (Radio Concert i czujniki tylko z tyłu). Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być przyczyną że w moim B8 bez problemu mogę wejść w Park Asist-10 i uruchomić wizualizację, a w B8 kolegi się nie da?

Nie łączę się z Park Asist, mimo że oboje mamy takie same wersje (Radio Concert i czujniki tylko z tyłu). Jakieś sugestie?

Moze inny kablem warto sprobować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów nie ma nigdzie żadnych. Spróbowałem wersję polską i angielską i żadna się nie łączy z Park Asist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...