Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie odnośnie rejestracji auta


odison

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam kilka pytan wczoraj przyjechal moj wojek i przywiuzl mi autko audi na urodzinki spisalismy umowe darowizny i taka tylko pasiadam i mam pytanie jak ja teraz je zarejestruje jak oplace oplate akcyze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam kilka pytan wczoraj przyjechal moj wojek i przywiuzl mi autko audi na urodzinki spisalismy umowe darowizny i taka tylko pasiadam i mam pytanie jak ja teraz je zarejestruje jak oplace oplate akcyze

skąd to auto było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcyzę płacisz od wartości rynkowej - dowiesz się ile w celnym.

Resztę załatwiasz normalnie, jak z umową k-s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście zmieniłbym pisownię w tytule wątku i samym wątku, przywiózł jak już, wali po oczach brak wykształcenia albo lenistwo autora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra juz mam inne rozwiazanie dostalem umowe kupna sprzedazy ale jest tam smieszna cena czy to tego sie nie dowala jest tam wpisane niecale 500euro auto mialo bok przetarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra juz mam inne rozwiazanie dostalem umowe kupna sprzedazy ale jest tam smieszna cena czy to tego sie nie dowala jest tam wpisane niecale 500euro auto mialo bok przetarty

W celnym mają swoje widełki do różnych marek i modeli samochodów i mogą policzyć akcyzę wg własnych tabeli. Pamiętam, jak mój znajomy sprzedawał auto swojemu bliskiemu kumplowi czy coś i spisali umowę k/s auta na której była śmieszna kwota 1000 zł czy coś koło tego. W umowie dopisali, że w samochodzie jest uszkodzone to i tamto, że różne pierdoły do wymiany/regeneracji. I chyba z tymi dopiskami nikt się nie ciskał, że tak tanio :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie jeśli w umowie jest dopisane ze auto z awaria uszkodzone to i to.. to nie ma wtedy ingerencji w cene zakupu, moga to oczywiście sprawdzić więc najlepiej wpisać coś "fajnego" ale i tak nikt nie sprawdza :D a jesli jest tylko kupna sprzedaży to gdy tylko cena jest niższa niż ich widełki to naliczają od swojego cennika.. niestety :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie jeśli w umowie jest dopisane ze auto z awaria uszkodzone to i to.. to nie ma wtedy ingerencji w cene zakupu, moga to oczywiście sprawdzić więc najlepiej wpisać coś "fajnego" ale i tak nikt nie sprawdza :D a jesli jest tylko kupna sprzedaży to gdy tylko cena jest niższa niż ich widełki to naliczają od swojego cennika.. niestety :wallbash:

Dane biorą według cennika eurotaxu ale tam mają samochody do 10 lat na starsze nie mają cenników więc do ceny nie powinni się doczepić.

Ja przy kupnie zawsze zaniżam cenę żeby płacić mniejszy podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...