Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ludzie z A4 w ARMII


Rekomendowane odpowiedzi

To wątek, dla tych, którzy byli w służbie czynnej :decayed:,

lub teraz są w armii zawodowej.

Napiszcie, gdzie byliście w woju, kiedy i co tam robiliście :naughty:.

Jak było i jak teraz wspominacie :naughty:

U mnie było tak:

okres służby czynnej 23.04.1991 - 20.10.1992 ( 1.5 roku)

Najpierw JW2198 w Braniewie - pół roku szkółka specjalistów ( kierowca BWP ),

potem JW 3761 w Wałczu - jednostka macierzysta, końcówka służby w Czarnem k/Szczecinka - szkolenie młodych kierowców :decayed:

Zleciało, teraz fajnie się spomina :thumbup:

poligon drawski, Konotop, lipiec 92, ja i mój wóz

d6d4ad1087f05978m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesień 85-87

jednostka już nie istniejąca w Mierzęcicach to była wojskowa część lotniska Pyrzowice

Kierowca

było kilkanaście wart i pilnowanie Migów a w nocy fajnie się spało na skrzydłach

ale w większości za kółkiem Star 29 I Jelcz

pierwsze pół roku to raczej nie wspominam później to luzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima 98' OSNiP WP Gdynia przejściowo Batalion Saperów Hel Bór, Grupa Płetwonurków Minerów Hel,Hala sportowa(regaty wioślarskie)

Pierwszy roczny pobór...Specjalizacja płetwonurek-miner.

5 razy byłem w rezerwie GPM Hel,GPM Gdynia, ORP Flaming.

Fajne były nurkowania z okrętów H6, R12. :good:

poligon saperski :decayed::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima 98' OSNiP WP Gdynia przejściowo Batalion Saperów Hel Bór, Grupa Płetwonurków Minerów Hel,Hala sportowa(regaty wioślarskie)

Pierwszy roczny pobór...Specjalizacja płetwonurek-miner.

5 razy byłem w rezerwie GPM Hel,GPM Gdynia, ORP Flaming.

Fajne były nurkowania z okrętów H6, R12. :good:

poligon saperski :decayed::good:

Gili a jaką miałeś broń służbową ?

Czy nurek pod wodą ma przy sobie broń ? :mysli:

Wędrzyn, technik-alkoholik :polew:

Teraz renta

Byłem w Wędrzynie prawie miesiąc tuż przed końcem służby, na tzw ośrodku zurbanizowanym,

ćwiczenia walki w mieście z pozycji BWP były nudą, mile natomiast wspominam drogę czołgowiskiem z Sulęcina do Wędrzyna, ostro szliśmy BeWuPami razem z batalionem czołgów T-72 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima 00-01 "Janosiki" Grudziądz , podsłuchiwanie i namierzanie Ruskich Samolotów w Centrum Nasłuchu :cool1:[br]Dopisany: 19 Lipiec 2011, 10:24_________________________________________________najpierw 3 miechy w Przasnyszu na szkólce , ogólnie dobrze wspominam bo miałem labe straszną , Ci którzy byli na nasłuchu nie podlegali żadnym apelom itp , wracałem po 8 godzinach z nocki i kładłem sie na luzie na wóz , codziennie 8 godzin , weekendy praktycznie kazdy w domu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna komisja wojskowa w WKU Pruszkow w 1991 r.

Kat A. Od tamtej pory nikt sie do mnie nie odezwal :polew:

"A" to miałeś oficjalnie "z przydziału" ale obok, w nawiasie, lekarz dopisał "MARUDZI COŚ o AUDI, NIEZRÓWNOWAŻONY EMOCJONALNIE, NIE POLECAM" :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna komisja wojskowa w WKU Pruszkow w 1991 r.

Kat A. Od tamtej pory nikt sie do mnie nie odezwal :polew:

"A" to miałeś oficjalnie "z przydziału" ale obok, w nawiasie, lekarz dopisał "MARUDZI COŚ o AUDI, NIEZRÓWNOWAŻONY EMOCJONALNIE, NIE POLECAM" :polew: :polew: :polew:

:polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór Lato 2000r

2 KRWP ( Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego ) Warszawa ul.Hynka 2 od pierwszego do ostatniego dnia

ogólnie po całości wspominam mega, mega fajnie - niezapomniany rok z życia

Człowiek był młody, wysportowany i czym więcej dawali w piz*...e ( a dawali od pierwszego do ostatniego dnia ) tym bardziej było za***iście.

Wszystko z każdym detalem wspominam bardzo miło - oddał bym wiele żeby mieć tą formę co w tedy

W pierwszym dniu było nas 240 osób - po 3 miesiącach szkolenia zostało 110 osób ( pozostali zostali z różnych względów odesłani do domu lub innych jednostek ) już bez większych zmian - w takim składzie dotrwaliśmy do końca :)

................za***iste żarcie, wyjazdy zagraniczne oraz bliskie spotkania z takimi osobami jak Jan Paweł II czy Prezydenci różnych Państw........................niezapomniane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 27.10.1993 r. do 25.08.1994 służba czynna - Góra Kalwaria następnie Ewów k.Wiązowny - Wojska Nadwiślańskie jako kierowca R-409 na URAL 131

r409.jpg

od 25.08.1994r. do 31.06.1996 SCh CSR w Jeleniej Górze kierunek ZtSD

od 01.07.1996r. do chwili obecnej: 110 mbrt Zamość; 32brt Sandomierz; 11brrel Sandomierz; 8krrel Zamość - ogólnie radiolokacja i łączność.

Najlepiej wspominam unitarkę oraz pokaz w W-wie dla prezydenta Lecha W. który olał sytuację :disgust:

A to ostatnie moje zdjęcie z pracy z nieżyjącym już Szefem Sztabu Generalnego

prezentacja1i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesień 2001-2002 :tongue4: Najpierw Ostróda któryś tam ośrodek szkolenia specjalistów samochodowych. Następnie zabita dechami dziura Skwierzyna.

Brdm2_c.jpg

Takim czymś miałem przyjemność polatać parę razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gili a jaką miałeś broń służbową ?

Czy nurek pod wodą ma przy sobie broń ? :mysli:

Miałem na szkółce prawie 40 letniego kałasza ze składaną kolbą,każde strzelanie nr 1 ponad 40punktów.

Na Hel Borze GNa (rocznik 86 o ile pamiętam,zarąbista splówa) ,a na okręcie Glauberyt(wstyd z tym było iść na strzelnicę :disgust:)

Najlepsze jednak było wysadzanie podwodne(my oczywiście na okręcie,albo na brzegu,nie tak jak w filmach,bo nikt pod wodą by nie przeżył nawet w znacznej odległości.)...

Wojsko wspominam jako najlepszą przygodę w życiu Szkółkę czy Komendę Portu,było naprawdę super,super,super!!! Początek sezonu w Gdyni,a całe lato na Półwyspie nie chciało się jeździć do domu :decayed:[br]Dopisany: 19 Lipiec 2011, 18:39_________________________________________________Pod wodą mieliśmy tyko nóż. Widziałem kiedyś na ćwiczeniach, że chłopaki z Formozy mieli broń na pontonach,a nawet skakali z nią z helikoptera do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna 95

Szkółka Chełmno po szkółce jw 1877 Kołobrzeg . Kierowca haubicy samobieżnej 2S1 ( gożdzik ) Broń PM84 Dwa poligony na Drawsku i strzelanie ostrą z haubicy zajefanie było

7c8913d0cf2c0701m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima 97

JW 2211 Skwierzyna - szkółka na dowódcę drużyny.

JW 3209 Elbląg - 13ty Elbląski Pułk Artylerii Przeciwlotniczej, jako dowódca drużyny samochodu transportowego - ZIŁ 157 z naczepą do przewozu rakiet KUB. Zaliczone strzelania bojowe na poligonie w Ustce.

Mogliby powołać na tydzień, dwa... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima 97

JW 2211 Skwierzyna - szkółka na dowódcę drużyny.

JW 3209 Elbląg - 13ty Elbląski Pułk Artylerii Przeciwlotniczej, jako dowódca drużyny samochodu transportowego - ZIŁ 157 z naczepą do przewozu rakiet KUB. Zaliczone strzelania bojowe na poligonie w Ustce.

Mogliby powołać na tydzień, dwa... :>

Zapisz sie do NSR to Cie powolaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...