Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Temperatura silnika A4 2.5TDI


MARCIN.AUDI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od pewnego czasu mam podobną temperature w swoim i okazało sie ze jest padniety termostat. Zrób tak jak radzi Musashi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie j.w. . Też miałem ten problem. Wymiana termostatu raczej będzie konieczna. Prawidłowa temperatura to 90 stopni C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnież sie da bez robierania rozrzadu, chociaz patrzac na motorek, trzeba miec zdolnosci ginekologiczne :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniamy bez zdejmowania pasków. Żadnych zdolności ieć nie trzeba, tylko troche czasu i cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi, mi zajela wymiana termostatu caly dzien, co prawda udalo sie to zrobic bez rozpinania rozrzadu ale bez rozbierania calego przodu sie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche wiecej pali.

Ja po wymienie termostatu roznicy w spalaniu nie odnotowałem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche wiecej pali.

Ja po wymienie termostatu roznicy w spalaniu nie odnotowałem... :)

u mnie dokładnie tak samo na sprawnym termostacie pali tyle samo co na zepsutym...

a u mnie byla, ok 0,5 L :tongue4:, i autko lepiej sie zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezcie tez pod uwage, ze niedogrzany silnik sie poprostu meczy i wplywa to tez na jego zywotnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie odczułem ani zmiany dynamiki ani spalania, a wcześniej jeździłem jakąś chwilę na 72-75 C max więec :D ? Wniosek jeden - tak naprawdę chodzi o żywotność silnika, na inne plusy nie ma sobie co smaka robić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez to ze niedogrzany silnik pali wiecej i nie ma pelnej mocy wynika z praw fizyki.

oczywiscie wszystko zalezy od stylu jazdy.

roznice w mocy czy zuzyciu paliwa moga byc zwyczajnie niezauwazalne - kto z was odczuje roznice pomiedzy 148KM a 150KM? albo 108 a 110KM?

w normalnej eksploatacji zmiany zuzycia paliwa tez nie zaobserwujecie. podobnie jest z roznicami w zuzyciu paliwa.

ja na stalej, wielkokrotnie pokonywanej trasie na dystansie, o lacznych przebiegach 2x5000km zaobserwowalem roznice. jedyne co roznilo te dystanse to wymieniony termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...