Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Co byście wybrali w nowym audi: 2.0TFSI czy 3.0TDI


dziadek

Co byście wybrali w nowym audi: 2.0TFSI czy 3.0TDI  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byście wybrali w nowym audi: 2.0TFSI czy 3.0TDI



Rekomendowane odpowiedzi

No ja nie wiem czy bym tak w ciemno zamienił najnowsze 3.0TDI 313KM na 3.0T.. :decayed:

Musiałbym się przejechać.. :kox:

tdi 313KM podejrzewam, jest w podobnej cenie jak nowe 3.0T, lub droższe :wink4:

ale chyba odchodzimy od meritum :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać że to nie tylko 50 tyś różnicy bo każdy dodatek do 3.0 TDI jest obłożony wyższa akcyzą w stosunku do 2.0 TFSI.

I ogólnej cenie różnica może wynieść 100 tyś. porównując dwa auta z tym samym wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy panowie ale ja jestem przekonany po obejrzeniu tego filmiku :gwizdanie:

fast ride with AUDI A4 AVANT 3.0 TDI QUATTRO

choć zdaje sobie sprawę z tego , że koszty serwisu takiego potwora będą pewnie 2-3 razy wyższe niż benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy panowie ale ja jestem przekonany po obejrzeniu tego filmiku :gwizdanie:

fast ride with AUDI A4 AVANT 3.0 TDI quattro

choć zdaje sobie sprawę z tego , że koszty serwisu takiego potwora będą pewnie 2-3 razy wyższe niż benzyny.

nie wiem do czego przekonać może ten filmik, na Mnie wrażenia nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na Tobie nie , ale na mnie jako właścicielu zaledwie A4 B5 owszem. Podoba mi się sposób prowadzenia tego auta , jego zachowanie na zakrętach , przyspieszenie a także cicha praca silnika. Nie wiem czy zwróciłeś też uwagę , że gość dobijał w tym górzystym terenie do 200km/h , a auto prowadziło się jak po szynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się sposób prowadzenia tego auta , jego zachowanie na zakrętach , przyspieszenie a także cicha praca silnika. Nie wiem czy zwróciłeś też uwagę , że gość dobijał w tym górzystym terenie do 200km/h , a auto prowadziło się jak po szynach.

na mój gust filmik nie pokazuje nic.

nie wiem na jakiej podstawie wnosisz prowadzenie jak po szynach ?

w takich warunkach fwd będzie szybsze, gdyby nawierzchnia była śliska było by inaczej.

v6 tdi jest w stanie uciec 2.0t ale na autostradzie, na takiej drodze nie ma opcji.

filmik pokazuje zajebistą drogę, która kierowca zna na pamięć, po za tym szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci jest też ten sam filmik w opcji zimowej. Nie podniecam się tym zbytnio bo to dla mnie daleka przyszłościowa opcja. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik nie pokazuje nic.

nie wiem na jakiej podstawie wnosisz prowadzenie jak po szynach ?

w takich warunkach fwd będzie szybsze, gdyby nawierzchnia była śliska było by inaczej.

v6 tdi jest w stanie uciec 2.0t ale na autostradzie, na takiej drodze nie ma opcji.

filmik pokazuje zajebistą drogę, która kierowca zna na pamięć, po za tym szału nie ma.

zgadzam sie w 100% :good: , RWD by go objechalo na tej drodze spokojnie:tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jechałem ostatnio a4 b8 3.0tdi s-tronic i powiem tak:

1. osiągi nie zrobiły na mnie wrażenia - może dlatego że się spodziewałem więcej :naughty:

2. dźwięk silnika mnie rozczarował jest bardziej taki warcząco-wyjący w porównaniu z R6 - po prostu jest sporo głośniej :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że zrobiło się poruszenie w temacie :tongue4: A jak wypada porównanie awaryjności TDI vs. TFSI?

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle Ci się wydaje..

Fakt doświadczenia nie mam. Jakieś konkrety? :gwizdanie:

Konkretnie taki silnik użytkuje.3.0TDI.. :gwizdanie: :gwizdanie:

Nie wiem co by tu miało2-3 krotnie wiecej kosztowac niz w 2.0TFSi...no chyba ze cos grubo padnie...

Ale i w 2.0TFSi mozna smialo ze szmalu wyskoczyc jak cos sie zesra,a nawiasem mowiac znam wiecej takich co wyskakuja ze szmalu przy naprawach w 2.0TFSI niz takich co posiadaja 3.0TDI od 2007 roku.

Tyle w temacie. :gwizdanie: Konkretnie, myslę. :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak poczytałem ten temat to podsumowując wypowiedzi doświadczonych : 2.0 TFSI ma lepszy dźwięk , pali tyle samo , koszty eksploatacji są mniejsze , jedzie tak samo , nie psuje sie jak 3.0 i kosztuje minimum 50 tyś mniej , a nawet 100 tyś mniej przy max opcji. Więc wybór jest oczywisty : 2.0 TFSI ! I na h*** tu dalej o tym pisać ? A ci co w ankiecie wybrali 3.0 to pewnie idioci :D

Proponuje zamknąć temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle Ci się wydaje..

Fakt doświadczenia nie mam. Jakieś konkrety? :gwizdanie:

Konkretnie taki silnik użytkuje.3.0TDI.. :gwizdanie: :gwizdanie:

Nie wiem co by tu miało2-3 krotnie wiecej kosztowac niz w 2.0TFSi...no chyba ze cos grubo padnie...

Ale i w 2.0TFSi mozna smialo ze szmalu wyskoczyc jak cos sie zesra,a nawiasem mowiac znam wiecej takich co wyskakuja ze szmalu przy naprawach w 2.0TFSI niz takich co posiadaja 3.0TDI od 2007 roku.

Tyle w temacie. :gwizdanie: Konkretnie, myslę. :przebiegly:

jeśli chodzi o cennik serwisu to 3.0tdi jest jakiś 30-40% droższe, co do awaryjności 2.0tfsi to ja akurat nie znam żadnego przypadku usterki jakiejkolwiek, sam mam ponad 70tys i wszystko cacy. wkurza mnie jak ktoś nie potrafi przyznać racji innym że coś co on posiada można zamienić na coś podobnego i o wiele tańszego. ja tam osobiście nie dałbym się pokroić za 2.0tfsi bo wolałbym 3.0tfsi ale jak porównujemy 2.0tfsi i 3.0tdi to patrząc na ceny i osiągi to porównanie jest zbędne bo 2.0tfsi wypada znacząco lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...