Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Czy ktos slyszal o oponach Markgum ??


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Czy ktoś z Was miał może styczność z oponami tej marki - Markgum :decayed:http://www.markgum.com.pl/

Szukając w sieci dowiedziałem sie ze firma specjalizuje sie w oponach rajdowych,

może ktoś widział test tych opon w warunkach cywilinych?

Chodzi mi konkretnie o model http://www.opony-sportowe.pl/index.php?d=produkt&id=10

Jak myślicie jak takie oponki beda sie sprawowały w normalnej jezdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po cenie wnioskuje ze nie bedzie sie spiywac taka opona .... normalna dobra opona 225/45R17 cenowo zaczyna sie od ok 500zl w gore

a za ceny typu 350zl wlasnie sie kupuje chinskie shity.... lub inne nie markowe scierwa :)

ja bym omijal szerokim lukiem .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chinskie shity.... lub inne nie markowe scierwa :)

... to jest polska firma :wink4:

Fakt ze nazwę maja trochę nietrafioną :decayed: ale za jakieś Michaliny czy Pirelli płacisz nie tylko za oponę, ale także

za logo/firmę - marketing robi swoje. Same opony robione są (bieznikowane) na gumach innych firm - tak przynajmniej mozna wyczytać na ich stronie.

Stad moje pytanie o testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po cenie wnioskuje ze nie bedzie sie spiywac taka opona .... normalna dobra opona 225/45R17 cenowo zaczyna sie od ok 500zl w gore

a za ceny typu 350zl wlasnie sie kupuje chinskie shity.... lub inne nie markowe scierwa :)

ja bym omijal szerokim lukiem .... :)

bez przesady w Poznaniu kupiłem nowe dunlopy za 350 zł na fakturę - jak się szuka to się znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o takich oponach pierwsze słyszę, i brzmią niezbyt... jakiś maruś sobie wyprodukował oponę i chce sprzedać :wallbash: , nie twierdze że te opony nie są jakieś dobre, bo może i są, ale firmy które teraz przodują latami przeprowadzały miliony testów, abyśmy mogli w tej chwili jeździć na takich a nie innych gumach... dokładnie jak pisza chłopaki...szkoda zdrowia a moze i życia żeby testować opony... nie ma co oszczędzać na kapciach przecież od nich zalezy bardzoo dużo :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha nazwa mocno kiepskawa :kox: do bieznikowanych opon to ja wogole mam uraz, kupilem na takich autko i niedalo sie jezdzic wiec szybko zmienilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je jako zimówki :kwasny:

i muszę powiedzieć o nich tyle cena mnie skusiła (bo robię ok 60 tyś rocznie)pomyślałem jeden sezon zimowy na nich przelecę. Na wodzie tragedia, na śniegu średnio, a podczas wiatru nosi jak cholera. Moje zdanie: kupuj jak jeździsz dużo i nie oczekujesz zbyt wiele, jak chcesz dobre trzymanie to szerokim łukiem i spuść w kanał :thumbdown:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to tandeta straszna kupiłem kiedys zimówki

i na zakrętach to sie kładły pod felge a zniknęły po 2 miesiącach jazdy

nie polecam tego badziewia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trueogre

tak jak kolega pisze, szukaj i kup sprawdzone opony, a nie testuj na sobie :cool:

też tak uważam to raz, dwa nie uważam że dunlopy to dobre opony, a trzy moim zdaniem na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać więc kup pożadne gumy a nie szukaj wynalazków, w końcu nie kupujesz opon do malucha !!

A tak na marginesie to opony rajdowe jak sama nazwa wskazuje są do rajdów, nie do cywilnej jazdy, komfort jest na pewno mniejszy a umiejętności rajdowa guma nie zastapi, na normalnej też poszalejesz ( tylko nie takiej za 300 zł ) a pojeździsz dłużej i wygodniej, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chinskie shity.... lub inne nie markowe scierwa :)

... to jest polska firma :wink4:

czytaj dokladnie ze zrozumieniem..... i nie cytuj kawalka !

napisalem ze za cene 350zl kupuje sie chinskie shity.... lub inne nie markowe scierwa :)

nie mowie ze to chinska firma ....

[br]Dopisany: 07 Luty 2008, 23:11 _________________________________________________

... to jest polska firma :wink4:

ale za jakieś Michaliny czy Pirelli płacisz nie tylko za oponę, ale także

za logo/firmę - marketing robi swoje.

tak ale placisz tez za testy na ktore firma przeznacza kupe siana ... i nie testujesz opon na sobie ! tylko masz pewnosc ze jadac 200km/h nie strzeli ci guma

[br]Dopisany: 07 Luty 2008, 23:13 _________________________________________________www.opony.pl <-- tutaj znajdziesz dobre firmowe gumy w razsadnych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa nie uważam że dunlopy to dobre opony

rozwin prosze swoją myśl :)

czemu tak sądzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.oponytanio.pl/start.html chcesz tanie opony poszukaj tutaj :)

ale nie kupuj zadnych wynalazków

ja kupiłem NANHAG NS2 ale to kupiłem do samochodu którym robie 2 tys km rocznie i nie szybciej niz 70 km/h

:) ikupiłem je ze względu na rozmiar :) [br]Dopisany: 08 Luty 2008, 06:49 _________________________________________________

dwa nie uważam że dunlopy to dobre opony

rozwin prosze swoją myśl :)

czemu tak sądzisz ?

dunlop moim zdaniem jest świetną opona

szczególnie model 9000 lub 9090 :) powoli sie zdzieraja

super trzymaja na mokrym i na suchym

dla mnie nejalpesze opony na których jezdziłem

a było ich troche ;P

jeszcze byłem zadowolony z uniroyala ale szybko zniknął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chinskie shity.... lub inne nie markowe scierwa :)

... to jest polska firma :wink4:

czytaj dokladnie ze zrozumieniem..... i nie cytuj kawalka !

napisalem ze za cene 350zl kupuje sie chinskie shity.... lub inne nie markowe scierwa :)

nie mowie ze to chinska firma ....

rozumiem, to byl tylko zart :wink4: wiadomo jak to jest z produktami "markowymi"

tak ale placisz tez za testy na ktore firma przeznacza kupe siana ... i nie testujesz opon na sobie ! tylko masz pewnosc ze jadac 200km/h nie strzeli ci guma

no tu sie zgadzam, na pewno jakas tam mala firma nie zawraca sobie glowy zeby porzadnie przetestowac swoj produkt bo po prostu nie ma na to kasy, stad to moje pytanie o testy

Co do samych opon, to mam okazje kupic ladne alu 17" z tymi gumami w komplecie i tak sie zastanawialem co one sa warte, ale chyba niewiele :rolleyes:, wiec alu zostanie a oponki pojda do wymiany

A swoja droga Dunlopy nie wypadaja tak zle w testach.

Dzięki za opinie Panowie :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kup fele z oponami i sprzedaj te opony ... napewno ktos sie znajdzie zeby je kupic skoro maja gleboki bierznik ;] ( hah tylko nie sprzedawaj nikomu z forum bo ostatnio coraz wiecej o rozbitych a4 :/ )

i kup jakies uzywki 6-7mm markowe lub nowe jesli chcesz :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na oponach Markgum w poprzednim aucie, guma na oponach nadaje się bardziej na taśmociągi przemysłowe niż na opony.

Twarde jak kamień zero elastyczności i przede wszystkim to opony bieżnikowane a tego nie zrobił bym dla auta :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po cenie wnioskuje ze nie bedzie sie spiywac taka opona .... normalna dobra opona 225/45R17 cenowo zaczyna sie od ok 500zl w gore

a za ceny typu 350zl wlasnie sie kupuje chinskie shity.... lub inne nie markowe scierwa :)

ja bym omijal szerokim lukiem .... :)

no pewnie za 350ZL nie markow scierwa lub chinskie shity!!!!!!!!

ale glupoty wypisujesz kolego. Podaje przyklad:

225/45/17 Fulda Carat Exelero FP - 350zl/szt

225/45/17 Goodyear Excellence Fp -360zl/szt :gwizdanie:

wedlug mnie to nie sa shity z chin jak rowniez nie markowe opony!!!

Przykladow jest wiecej ale dlugo by wymieniac. W tej cenie jest rowniez Falken,

dobrze mi sie jezdzilo na falkenie ale niestety bardzo szybko sie zuzyly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://motoopony.pl

duzo szukalem kiedys opon i nigdze nei bylo taniej...

jak juz szukasz czegos niemarkowego i taniego to tu znajdziesz nawet ponizej 200 taki rozmiar.. ale ja bym nie zalozyl :D:D

ale jakies Barun, Avon itp to moze nie gotrna polka ale sie nie rozpadna jak bieznikowane a cena podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...