Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Kanały wentylacyjne zawilgocone? parują szyby


GAJOSTOMASZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :>

Panowie mam dziwny problem z parowaniem szyb po włączeniu nawiewów.

Chodzi dokładnie o to, iż Parowanie szyb zaczyna się od momentu włączenia nawiewów i tam gdzie są skierowane kratki nawiewów szyby parują.

Samochód jest suchy w środku,filtr pyłkowy (węglowy) wymieniony, kanały odpływu podszybia –drożne.

Dzieje się tak po deszczu czy umyciu samochodu, ale nie koniecznie, bo po paru dniach jest to samo.

Dodaje, iż szyby nie parują jak wyłączane są nawiewy mogę jechać w deszczu 15 minut i jest ok. dopóki nie włączę nawiewów, tak jakby w kanał wentylacyjnych była wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat stary, ale nie doczekał się odpowiedzi, a mam dokładnie ten sam problem. jak zaczyna wiać na szybę (oczywiście przy odpowiednich warunkach pogodowych) to momentalnie bardzo mocno zaparowuje. Zauważyłem, że jak dłużej nie włączam klimy to jest lepiej ale np jak wieczorem dnia poprzedniego klima chodziła, a rano są warunki sprzyjające parowaniu to wtedy mocno paruje. Tak jakby wilgoć zaczynała się zbierać w kanałach po wyłączeniu klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest normalna sprawa jak używa się klimy przez okres letni i podczas okresu zimowego (spadku temp.) klima się już nie załącza (czyt. jeździ się non-stop z wentylacją w pozycji "auto"). Najlepiej włączyć nawiewy na max ciepło i pozwolić, aby to co jest w nawiewach odparowało - najlepiej podczas osuszania otworzyć wszystkie drzwi, aby całe "zło" wyleciało na zewnątrz auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat stary, ale nie doczekał się odpowiedzi, a mam dokładnie ten sam problem. jak zaczyna wiać na szybę (oczywiście przy odpowiednich warunkach pogodowych) to momentalnie bardzo mocno zaparowuje. Zauważyłem, że jak dłużej nie włączam klimy to jest lepiej ale np jak wieczorem dnia poprzedniego klima chodziła, a rano są warunki sprzyjające parowaniu to wtedy mocno paruje. Tak jakby wilgoć zaczynała się zbierać w kanałach po wyłączeniu klimatyzacji?

Zjawisko fizyczne. W lamelach parownika jest w takich warunkach sporo wilgoci, którą później rozdmuc**jesz po szybie, stąd parowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod ten temat bo mi tez troche za bardzo paruja te szyby

nie macie jakis sposobow na zaparowane szyby albo czy ktos uzywal jakis preparatow z typu antyfog i z jakim rezultatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod ten temat bo mi tez troche za bardzo paruja te szyby

nie macie jakis sposobow na zaparowane szyby albo czy ktos uzywal jakis preparatow z typu antyfog i z jakim rezultatem

Parujące szyby przypadłość b5 na szczęście w b7 już tego nie ma :decayed: Pomaga wymiana filtra pyłkowego raz na pół roku. Trzeba też sprawdzić czy nie ma wilgoci w aucie mokre dywaniki, wykładzina itp.

Problemem w b5 jest fakt że klima wyłącza się poniżej 5 stopni jak dobrze pamiętam. W b7 klima chodzi non stop i wysusza powietrze co = brak wilgoci a tym samym można zapomnieć o parujących szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod ten temat bo mi tez troche za bardzo paruja te szyby

nie macie jakis sposobow na zaparowane szyby albo czy ktos uzywal jakis preparatow z typu antyfog i z jakim rezultatem

Parujące szyby przypadłość b5 na szczęście w b7 już tego nie ma :decayed: Pomaga wymiana filtra pyłkowego raz na pół roku. Trzeba też sprawdzić czy nie ma wilgoci w aucie mokre dywaniki, wykładzina itp.

Problemem w b5 jest fakt że klima wyłącza się poniżej 5 stopni jak dobrze pamiętam. W b7 klima chodzi non stop i wysusza powietrze co = brak wilgoci a tym samym można zapomnieć o parujących szybach.

kolego a auto dbam bardziej niz o siebie :wink4:

w srodku zawsze jest czysto dywaniki suche a pod nimi w zime jeszcze gazeta zeby wilgoc wchlanialo

a mimo to zawsze szyba se troche zaparuje a potem pomalu odparowywuje dopiero

z ta klima to wlasnie szkoda ze se audi tak to wymyslilo ze po 5 nie da sie jej zalczyc

to nic w takim razie trza zbierac na b7 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie parownik klimatyzacji czy nie jest zapchany i czy odplywa z niego woda. Mialem podobnie albo i gorzej. Jak mialem wlaczona klimatyzacje zawsze bylo w aucie nieprzyjemnie i wilgotno. A przy dluzszym uzywaniu klimatyzacji tak ok 4 godz. dochodzilo do tego, ze z nawiewow leciala para a spod schowka (nad nogami pasazera) kapala woda. Klimatyzacja oczywiscie osusza ale zabierajac wilgoc z powietrza musi ja gdzies oddac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, że nie mam klimy, a paruje okropnie.. :/ Niekiedy mam nawiew na 3-4 i paruje.. :/ co najpierw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...