Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] 1.8T quattro + drobne modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W listopadzie 2009r po sprzedaży Audi 100 C4 padła decyzja o zakupie A4 koniecznie w quattro z silnikiem 1.8T lub 2.8 30V która miała być w miarę bogato wyposażona i w dobrym stanie technicznym. Pod koniec grudnia trafiło się A4 1.8T quattro które odpowiadało moim wymaganiom i po negocjacjach związanych z ceną auto zaparkowało 22 grudnia u mnie pod domem. Auto miało malowaną maskę przednią, poza tym lakier fabryczny i brak szpachli. W Niemczech jeden właściciel - lekarz który zrobił autem niecałe 190tyś km.

Audi A4 1.8T quattro 1996r

Wyposażenie fabryczne:

- quattro

- telefon

- bose

- pełny fis

- klima

- kubełki w pół-skórach

- kierownica s-line

- podłokietnik

- 4x elektryczne szyby

- fabryczny alarm + centralny z pilota w kluczyku + domykanie szyb

- fabryczne koła 16"

i inne pierdoły o których nie pamiętam :)

Tak auto wyglądało po zakupie:

image.jpg image.jpgimage.jpgimage.jpg

Po pewnym czasie przyszła kolej na małe modyfikacje mechaniczne i wizualne typu:

- tip

- test pipe

- końcowy tłumik z S4

- sprężyny supersport 55/40

- słupek ze wskaźnikiem doładowania

- gałka zmiany biegów od polifta

- przednie lampy poliftowe + malowanie na czarno

- tylne lampy diodowe

- felgi ATS 18" z oponami 225/40 18

- wyjście usb jako emulator zmieniarki pod fabryczne radio

Po tych kilku zmianach auto tak się prezentowało:

image.jpgimage.jpgimage.jpg

Na dzień dzisiejszy auto czeka na dokończenie projektu ( brak czasu :disgust: ) który zrodził się jeszcze w zeszłym roku ale został wdrożony w życie dopiero w kwietniu z przyczyn finansowych jak i nie do końca przemyślanych działań co do ustalenia kierunku pewnych założeń. Poniżej przedstawiam listę modyfikacji które zrobiłem w celu usprawnienia silnika 1.8T większość z rzeczy wymienionych jest już założona a samo auto jest palące i przetacza się o własnych siłach :kox:

- wałki z ADR-a

- turbosprężarka K16/24

- kolektor wydechowy Hohenester

- wtryskiwacze 440cc

- pompa paliwa S4

- wydech zrobiony na tłumikach z S4 ( końcowy ze środkowym ) rura do przodu puszczona tej samej średnicy co tłumiki czyli 2.5" a następnie rozszerzenie DP na 2.75"

- sprzęgło Radzikowskiego z tarczą organiczną i dociskiem wzmocnionym o 40%

- zamiast n75 zostanie założony MAC

- tip + obudowa przepływki 3" + filtr ITG

- fmic + orurowanie fi60 + zderzak S4

Na końcu całej tej zabawy jak już temat będzie ogarnięty w 100% auto zostanie wystrojone

Założony FMIC + orurowanie fi60 ( rdzeń 630x205x65 )

IMAGE_276.jpg

Opublikowano

z tą turbiną to bym uwazał, strasznie cięzko ja wysterowac :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Opublikowano

w ile celujesz ? :naughty:

Opublikowano

no zacne plany i świetna baza zazdroszczę Q :kox:

Opublikowano

Autko obejżane z bliska, i potwierdzam bardzo ładnie wygląda, zadbany egzemplarz, i srodek tez robi wielkie WOW...

Aha będę musiał z toba pogadac na temat wskaźnika doładowania bo tak samo chce zrobic u siebie...

Opublikowano
  • Autor

w ile celujesz ? :naughty:

Plany są na 300Ps a co wyjdzie to zobaczymy :gwizdanie:

Autko obejżane z bliska, i potwierdzam bardzo ładnie wygląda, zadbany egzemplarz, i srodek tez robi wielkie WOW...

Aha będę musiał z toba pogadac na temat wskaźnika doładowania bo tak samo chce zrobic u siebie...

Odezwij się bo będę chciał zamówić rozpórki i jak by co to pójdą jedną paczką...

Opublikowano

300 raczej nie będzie :)

Opublikowano

300 raczej nie będzie :)

Tysz mi się tak wydaje :decayed:

Opublikowano

A ja sądze, że 300km pęknie i tego życze :good: :good:

fajnie sie prezentuje ! :naughty:

Opublikowano

Widziana na żywo, przyciąga oko, ładna felga, powodzenia w dalszych modach.

Opublikowano

szukaj hamulców 312/256mm

Opublikowano
  • Autor

szukaj hamulców 312/256mm

Jak auto zacznie już normalnie jeździć to zajmę się hamulcami :)

Opublikowano

Ciekawe czy wyjedzie te 300 km :tongue4:

Opublikowano

fajne autko :good: i plany ambitne :good:

Opublikowano
  • Autor

Ciekawe czy wyjedzie te 300 km :tongue4:

Nie nastawiam się że będzie 300 ( chodź było by miło mieć 3 z przodu :decayed: ) więc ile wyjdzie tyle będzie i już modzić przy silniku nie będę, jedynie co to chciałbym aby mój projekt był w miarę bezawaryjny :cool1:

Opublikowano

przy tej turbinie to raczej watpliwe

mam pytanie, skąd wziałeś turbo i kolektor ?

Opublikowano
  • Autor

przy tej turbinie to raczej watpliwe

mam pytanie, skąd wziałeś turbo i kolektor ?

Jest to zestaw na którym kiedyś jeździł Nosb :gwizdanie:

Opublikowano

przy tej turbinie to raczej watpliwe

mam pytanie, skąd wziałeś turbo i kolektor ?

Jest to zestaw na którym kiedyś jeździł Nosb :gwizdanie:

no to juz wszystko wiadomo..... :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj się zebrałem w sobie i w końcu założyłem cały FMIC - do końca projektu coraz bliżej :kox:

IMAGE_276.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.