Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skradziona A4 w Poznaniu - Sprawa Bart-s'a i właściciela


Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuujmy tą rozmowę tutaj bo bez sensu zaśmiecamy wątek o samochodzie Bartka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspolczucia dla obu zaiteresowanych. oby auto sie znalazlo!!! choc niestety w to watpie :(. nie ma co robic nagonki na Rafalbar14 bo wystarczy postawic sie w jego sytuacji i odrazu inaczej czlowiek mysli, z drugiej strony niemadre bylo nie ubezpieczyc auta ktore zajmuje czolowe miesce na podium najczesciej kradzionych aut w Polsce( niestety w takim kraju zyjemy, no ja chwilowo nie ;) )

a moze zlodziej poprostu czail sie na auto Bart-s i skorzystal z okazji i buhnal auto Rafalbar14( w jakimkolwiek stanie by nie bylo zlodziejowi to wszystko jedno i tak ma 100% zarobku na sprzedazy czesci).

mysle ze niektore osoby powinny sie powstrzymac od glupich komentarzy bo nie sa one przyjemne dla nikogo. i przykre jest tez przekonanie niektorych ze jezeli kogos sie zna krocej to odrazu musi byc zlodziejem, a moze nawet i pijakiem, bo kazdy pijak to zlodziej(czy jakos tak to szlo), no chyba ze patrzy z perspektywy siebie samego.

gdyby bylo wiecej takich ludzi jak Bart-s .......niestety (nie robiac z nikogo bohatera, chodzi mi o postawe w stosunku do rafalbar14)

i jak najbardziej mozesz liczyc na pomoc, jezeli taka bedzie potrzeba.

Mlody_Drog moze u nas na www.audiclubislands.org zrobimy zrzute???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspolczucia dla obu zaiteresowanych. oby auto sie znalazlo!!! choc niestety w to watpie :(. nie ma co robic nagonki na Rafalbar14 bo wystarczy postawic sie w jego sytuacji i odrazu inaczej czlowiek mysli, z drugiej strony niemadre bylo nie ubezpieczyc auta ktore zajmuje czolowe miesce na podium najczesciej kradzionych aut w Polsce( niestety w takim kraju zyjemy, no ja chwilowo nie ;) )

a moze zlodziej poprostu czail sie na auto Bart-s i skorzystal z okazji i buhnal auto Rafalbar14( w jakimkolwiek stanie by nie bylo zlodziejowi to wszystko jedno i tak ma 100% zarobku na sprzedazy czesci).

mysle ze niektore osoby powinny sie powstrzymac od glupich komentarzy bo nie sa one przyjemne dla nikogo. i przykre jest tez przekonanie niektorych ze jezeli kogos sie zna krocej to odrazu musi byc zlodziejem, a moze nawet i pijakiem, bo kazdy pijak to zlodziej(czy jakos tak to szlo), no chyba ze patrzy z perspektywy siebie samego.

gdyby bylo wiecej takich ludzi jak Bart-s .......niestety (nie robiac z nikogo bohatera, chodzi mi o postawe w stosunku do rafalbar14)

i jak najbardziej mozesz liczyc na pomoc, jezeli taka bedzie potrzeba.

Mlody_Drog moze u nas na www.audiclubislands.org zrobimy zrzute???

Ja zrzutę robię na 100%, jeśli będzie więcej chętnych to możemy wszystko przelać w kupie Kuba

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier... dlaczego takie rzeczy zdarzają się takim ludziom jak Bartek? To nie powinno mieć miejsca... :wallbash:

@Bartek - pełne wsparcie :notworthy: ... to jest moment, w którym możemy Ci się odwdzięczyć za nieprzebraną wiedzę, jaką nam przekazałeś (i pewnie będziesz przekazywał) na tym forum zupełnie bezinteresownie.

3m się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek współczuje i zawsze możesz liczyć na naszą pomoc pamiętaj, oczywiście dołączam się w 100%. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie auta to oczywiście każda by oddała część kasy jakbyś ubezpieczył, tylko trzeba umieć później gadać po kradzieży. Ja mam auto z 95 r i od nowości ma AC i OC a to przecież stary samochód jest. Źle zrobiłeś że auta nie ubezpieczyłeś i to jest twój błąd. Taka sama sytuacja zdażyła się u mojego kumpla 3 miesiące temu, gwizdnęli mu mercedesa w nocy z własnego podwórka i to jest bardzo dziwne bo posesja za***iście ogrodzona i trzy duże psy spuszczane na noc dobrze że AC miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo , ale to nie Bartka auto zginęło , więc on nie miał wpływu na to czy było ubezpieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przykra sprawa.

Mam nadzieję że auto się znajdzie i sprawa skończy się dobrze.

Przytoczę tylko cytat ze strony Rzecznika Ubezpieczonych:

Ubezpieczenie AC standardowo nie obejmuje szkód powstałych:

(...)

• wskutek kradzieży pojazdu, gdy kierujący wysiadł z pojazdu, pozostawiając wewnątrz kluczyki lub sterownik służący do otwarcia lub uruchomienia pojazdu bez ich zabezpieczenia z należytą starannością przed możliwością uruchomienia pojazdu przez osobę niepowołaną (nie dotyczy kradzieży, która została dokonana z użyciem przemocy);

• wskutek kradzieży pojazdu w przypadku nienależytego zabezpieczenia kluczyków lub sterowników służących do otwarcia lub uruchomienia pojazdu lub dokumentów pojazdu polegającego w szczególności na pozostawieniu lub przechowywaniu wyżej wskazanych przedmiotów lub dokumentów w miejscu, w którym mają do nich dostęp osoby nieupoważnione (nie dotyczy kradzieży, która została dokonana z użyciem przemocy);

• wskutek kradzieży pojazdu w przypadku nie zabezpieczenia pojazdu zgodnie z jego konstrukcją i nie uruchomienia wszystkich urządzeń zabezpieczających pojazd przed kradzieżą, określonych we wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia (nie dotyczy kradzieży, która została dokonana z użyciem przemocy).

Źródło:

http://www.rzu.gov.pl/czesto-zadawane-pytania-archiwum/Ubezpieczenia_majatkowe_-_pojazdow_autocasco_AC___158

Także w tym przypadku nie ma znaczenia czy auto posiadało AC czy nie. Żaden ubezpieczyciel nie wypłaciłby odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek wiem że nie Bartka. Ale Kolega Rafał powinien ubezpieczyć samochód. Nawet Jak by był ubezpieczony i wszystkie dokumenty w środku itp to później nie było by problemu z ubezpieczalnią tylko trzeba dobrze tą sprawę załatwić. Ale stało się mam nadzieje że samochód się znajdzie, Bartek jak będzie zrzutka to oczywiście się dorzucam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajmy już spokój i ochłonąć Bartowi i Rafałowi.

Teraz jest czas dla Policji... My jedynie możemy przeglądać allegro.

jeśli się nic nie uda znaleźć i Policja umorzy sprawę wtedy ruszymy ze zbiórką.

Rozmawiałem wstępnie z Jarko i powiedział, że nie ma problemu żeby się tym zajął - trzeba będzie tylko logistycznie to fajnie wymyśleć (przed US)

Jarko ma już wprawe w zbieraniu pieniędzy różnej MASCI - zloty zimowe, gadgety klubowe. Jest VIPem więc bez dwóch zdań Jemu będzie można zaufać w tym temacie, zrobimy listę i On zajmie się zbiórką,

ALE BŁAGAM PÓKI CO - KONIEC KOMENTARZY - CZEKAMY NA ROZWÓJ WYDARZEŃ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa... :( Jesli dojdzie do zbiorki, to oczywiscie postaram sie przekazac jakas cegielke ze swojej strony...

Apeluje tylko, aby nie kierowac sie emocjami lub swoimi domyslami, bo nie dosc, ze ktos wlasnie stracil auto, to jeszcze musi sie z tego tlumaczyc co poniektorym tutaj na forum.

Niech najpierw sprawa zajma sie osoby do tego uprawnione (przez pokrzywdzonych), a z czasem mam nadzieje sprawa sie rozwiaze i wtedy bedzie wszystko wiadomo. Nam pozostaje tylko byc czujnym i wypatrywac znakow, ktore moglby by doprowadzic do osob odpowiedzialnych za kradziez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ale Kolega Rafał powinien ubezpieczyć samochód. Nawet Jak by był ubezpieczony i wszystkie dokumenty w środku itp to później nie było by problemu z ubezpieczalnią tylko trzeba dobrze tą sprawę załatwić.

A jak sie cos takiego załatwia? :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę takie gdybaniem to mnie szlak trafia

50% uzytkowników tego forum nie ma AC a teraz wielkie wypowiedzi, że jak można nie mieć AC :wallbash:

Miałby AC i tak by mu nie wypłacili ubezpieczenia z wiadomych przyczyn a pisanie, że jakoś by się to załatwiło to mnie rozkłada na łopatki, co wy myślicie, że ubezpieczalnia tak chętnie odda siano?? Nawet jak jest komplet dokumentów to szukaja dziury w całym aby nie wypłacić ubezpieczenia.

To tyle z mojej strony.

Prawda jest taka, że Bartek zawalił sprawę bo nie powinien zostawiać auta z kluczykami, broń Boże nic do Bartka nie mam i juz napisałem, że dołącze się do zrzuty bo mi Bartek też pomógł ale prawdy nie da się ukryć :confused4:

Sam zostawiam odpalony samochód jak idę otworzyć bramę do posesji albo czegos zapomnę i wpadam tylko do domu na kilka sekund żeby zabrac to czego zapomniałem (mowa tu o PL), twierdzę, że nikt mi przecież auta nie ukradnie z pod domu tym bardziej, że mieszkam w małej miejscowości gdzie jest 3500 ludzi i każdy każdego zna. Bartek myslał tak samo :confused4:

Po prostu stało się i się nie odstanie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałby AC i tak by mu nie wypłacili ubezpieczenia z wiadomych spraw a pisanie, że jakoś by się to załatwiło to mnie rozkłada na łopatki, co wy

nie koniecznie. Nie powiedział by prawdy, że auto było otwarte i jest to nie do udowodnienia bo kluczy przecież nie było w stacyjce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...