Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skradziona A4 w Poznaniu - Sprawa Bart-s'a i właściciela


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie pale :sick3: Ja nie mam tez Ac bo wyliczają mi 2100 - 2500 za ac na 10 letnie audi a za nowe płacę 2500zł :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie pale :sick3: Ja nie mam tez Ac bo wyliczają mi 2100 - 2500 za ac na 10 letnie audi a za nowe płacę 2500zł :gwizdanie:

zawsze możesz mieć mini casco np w pzu obejmuje kradzież, zderzenia z zwierzętami, wybryki natury typu gradobicia itd (nie obejmuje szkód spowodowanych samemu tak jak w AC), koszt sporo mniejszy niż w AC, od wartości około 20 tys zł trzeba zapłacić około 200zł :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie pale :sick3: Ja nie mam tez Ac bo wyliczają mi 2100 - 2500 za ac na 10 letnie audi a za nowe płacę 2500zł :gwizdanie:

zawsze możesz mieć mini casco np w pzu obejmuje kradzież, zderzenia z zwierzętami, wybryki natury typu gradobicia itd (nie obejmuje szkód spowodowanych samemu tak jak w AC), koszt sporo mniejszy niż w AC, od wartości około 20 tys zł trzeba zapłacić około 200zł :wink4:

mialem mini ac w pzu, jak mi ukradli halogeny i kratki wycenili na 491zl a od 500zl wyplacaja bo to mini i tyle zalatwiania, nie dosc ze na policje znaczki skarbowe dokumenty a wycenia ci zawsze tak aby nie wyplacic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie pale :sick3: Ja nie mam tez Ac bo wyliczają mi 2100 - 2500 za ac na 10 letnie audi a za nowe płacę 2500zł :gwizdanie:

zawsze możesz mieć mini casco np w pzu obejmuje kradzież, zderzenia z zwierzętami, wybryki natury typu gradobicia itd (nie obejmuje szkód spowodowanych samemu tak jak w AC), koszt sporo mniejszy niż w AC, od wartości około 20 tys zł trzeba zapłacić około 200zł :wink4:

mialem mini ac w pzu, jak mi ukradli halogeny i kratki wycenili na 491zl a od 500zl wyplacaja bo to mini i tyle zalatwiania, nie dosc ze na policje znaczki skarbowe dokumenty a wycenia ci zawsze tak aby nie wyplacic...

a sądziłeś że Tobie w B5 wycenią kratki i halogeny na 2 tys? (dodatkowo jest również płatne że nie ponosisz wkładu własnego)

sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie pale :sick3: Ja nie mam tez Ac bo wyliczają mi 2100 - 2500 za ac na 10 letnie audi a za nowe płacę 2500zł :gwizdanie:

zawsze możesz mieć mini casco np w pzu obejmuje kradzież, zderzenia z zwierzętami, wybryki natury typu gradobicia itd (nie obejmuje szkód spowodowanych samemu tak jak w AC), koszt sporo mniejszy niż w AC, od wartości około 20 tys zł trzeba zapłacić około 200zł :wink4:

mialem mini ac w pzu, jak mi ukradli halogeny i kratki wycenili na 491zl a od 500zl wyplacaja bo to mini i tyle zalatwiania, nie dosc ze na policje znaczki skarbowe dokumenty a wycenia ci zawsze tak aby nie wyplacic...

a sądziłeś że Tobie w B5 wycenią kratki i halogeny na 2 tys? (dodatkowo jest również płatne że nie ponosisz wkładu własnego)

sorry za OT

sadzilem chociaz ze powinni wycenic tak abym mogl kupic takie same (nawet uzywki), nie zebym zarobil na tym, a tak musialem sam kupic na gieldzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku trzeba spowodować aby suma była większa niż 500zł :gwizdanie: a zajade i spytam o te mini casko jak 200zł to spoko kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku trzeba spowodować aby suma była większa niż 500zł :gwizdanie: a zajade i spytam o te mini casko jak 200zł to spoko kupie

choćby dostać tylko 50% to zawsze jest 10 tys zł a nie 0

sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno 200zł od 20000zł :polew: :polew:

Tyle to ja płaciłem od A3 i wartości 14000zł. Przy wartości 26000zł mini wychodzi 460zł a 600 bez wkładu własnego czyli zniesione 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tą składką?

Jak będzie to się dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuloo nie pal więcej tego stuff'u, znasz kogoś kto odzyskał auto? bo ja nie, sam też nie odzyskałem a 2 auta zginęły

Ja znam 2 przypadki : 1 sami zadzwonili do własciciela bo było typowo pod okup kradzione i najlepsze ze gosc dzien wczesniej zakupił tel z nowym numerem w Erze a te chwasty zadzwonili własnie na ten numer a 2 przypadek sprzed miesiaca znajomym zginał vw sharan 3 dni, kilka tel i auto sie znalazło ale tez musieli odpalić 3tys :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musi się zakończyć dochodzenie...

kilka miesięcy zejdzie

gdzie jest info na temat tego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas było cicho ale dziś już mogę wrzucić update...

Policja kończy dochodzenie - nie znaleziono sprawcy. W ciągu kilku dni ma przyjść oficjalne pismo. Wczoraj spotkałem się z Rafałem i Pauliną, próbujemy znaleźć rozwiązanie zadowalające obie strony (na pewno będzie to ciężkie - daliśmy sobie kilka dni do namysłu odnośnie zaproponowanych rozwiązań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas było cicho ale dziś już mogę wrzucić update...

Policja kończy dochodzenie - nie znaleziono sprawcy. W ciągu kilku dni ma przyjść oficjalne pismo. Wczoraj spotkałem się z Rafałem i Pauliną, próbujemy znaleźć rozwiązanie zadowalające obie strony (na pewno będzie to ciężkie - daliśmy sobie kilka dni do namysłu odnośnie zaproponowanych rozwiązań).

A mozna (oczywiscie za zgoda obu stron) wrzucic na forum, jakie wam rozwiazania po glowie chodza? Moze jakos cala spolecznosc pomoze :) I doradzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Rafał by sobie tego życzył. Do czasu następnego spotkania wolałbym uniknąć podawania szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten oraz poprzedni temat a propos tej nieszczęsnej sytuacji i muszę przyznać że Niektórzy z Was, Panowie - zachowują się delikatnie mówiąc - niestosownie.

To że Ludzie nie mieli AC ? Co ma piernik do wiatraka ?? Gdyby Im zwinęli auto spod domu/bloku - Ich strata - nie wykupili stosownego ubezpieczenia , mieli pecha - złodziej zarobi. Ale skoro zostawili samochód u Mechanika ( Koledze szczerze współczuję zaistniałej sytuacji) - To On był za nie odpowiedzialny, zwłaszcza że w audiku zostały papiery i kluczyki . Ubezpieczenie AC nic by tutaj nie zmieniło, Zadna Firma nie zwroci kasy w takim przypadku . Przestańcie zatem wytykać Ludziom że to Ich wina ponieważ poskąpili 2000 PLN na AC.

Wyobrażcie sobie taką sytuację: ja pożyczę auto od Kolegi , auto mi ukradną pod moją chałupą więc wina jest Kolegi bo SE auta nie ubezpieczyl ???

Ludzie, opanujcie się.

Wyrok Sądu Najwyższego V CKN 88/00 LEX nr 52586 - z podobnego zdarzenia :

"Zabezpieczenie kluczyków i dokumentów, rozumiane jako pozbawienie dostępu do nich osób nie mających tytułu do władania pojazdem przewidziane w o.w.u., stanowi istotny element umowy ubezpieczenia i warunkuje odpowiedzialność ubezpieczyciela. Sytuacja odmienna - brak należytego zabezpieczenia, choćby tylko dokumentów - pozwala ubezpieczycielowi uwolnić się od obowiązku świadczenia."

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja zakończyła dochodzenie (nie wykryto sprawcy). W tej chwili próbujemy z Rafałem dogadać się finansowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...