Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Co ile wymiana filtrów ?


Jaross369

Rekomendowane odpowiedzi

czasami nam się tylko wydaje że paliwo jest takie dobre, warto ten filterek raz na dwie wymiany oleju wymienić szczególnie że ceny filtrów nie są wysokie, ja dodam że filtr oleju z olejem i filtr powietrza wymieniam tak ok co 10tys. kabinowy na wiosne i przed zimą :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak powinno być ale znam przypadki że wybór dobrej marki nie oznacza że się o nie dba tylko dużo eksplatuje :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma większego znaczenia czy prawidłowo robimy to np. paliwa co drugą wymianę, czy wszystkie razem z olejem wedle uznanego przebiegu, natomiast ktoś bardziej uczulony powinien raczej zwrócić uwagę na warunki w jakich silnik zasuwa... miasto, trasy, góry, obciążenie, zwiększone zanieczyszczenia powietrza, ewentualnie i tak niewiadome nasze paliwo..., czy może auto raz na tydzień wyjedzie 40km... - mając na względzie oczywiście przebieg również, ale generalnie głowa spokojniejsza (mniejsze ryzyko awarii) gdy coś jest częściej przeglądane i wymieniane nie wchodząc już na temat kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ostatnio byłem na ozonowaniu klimy i obok podjechało dziewcze clio, wyciągnęli filtr kabinowy i ze zdziwienia usiadłem :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam olej + filtr oleju + filtr powietrza co 15tys km.

Filtr paliwa co 2-gą wymianę, a kabinowy sprawdzam co jakiś czas i wymieniam jak już jest zasyfiony, więc nie mam reguły dokładnie co ile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Mam teraz na aucie olej valvoline 10 w 40.  Auto to a4 b5 1.9 DI 75 km.  Mam przejechane w tej chwili teraz 8500 km w ciągu pół roku. Za tydzień w niedzielę ruszam trasę w jedną stronę 1200 z groszem km po tyg wracam ta sama trasę.  Więc łącznie będzie gdzieś niecałe 2500 km.  Kto mi powie czy wymienić teraz olej przy 8500 czy mogę przeciągnąć ten 1000? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...