Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFB] świece żarowe???jakie??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

jakie doradzicie świece żarowe do A4 silnik AFB tzn: BERU,BOSCH, czy NGK ??

dzieki i pozdrawiam

Opublikowano

Tylko i wylacznie BERU no moze NGK ale najlepsze opinie slyszalem o BERU i sam takie zalozylem w tamtym roku. :mrgreen:

Popalily Ci sie czy tak wymieniasz :?:

Opublikowano
  • Autor
Tylko i wylacznie BERU no moze NGK ale najlepsze opinie slyszalem o BERU i sam takie zalozylem w tamtym roku. :mrgreen:

Popalily Ci sie czy tak wymieniasz :?:

:)) nie nie popalily sie ale przed zima chce wymianic bo czytalem ze warto:)))

Opublikowano

Jarek, co nowe to nowe, ale jesli stare sa w pelni sprawne i nie masz problemu z rozruchem to chyba nie potrza.

Opublikowano
  • Autor
Jarek, co nowe to nowe, ale jesli stare sa w pelni sprawne i nie masz problemu z rozruchem to chyba nie potrza.

Pikuś myśle że nie zaszkodzi bo nie mam pojecia kiedy byly wymieniane:)) aha nie moge wycaignac radia seryjnego jak to zrobic? wiem ze inny temat no ale jakos tak :))

Opublikowano

Ja załozylem Beru przed zeszłą zimą,koles sprawdza a tu tylko 2 grzeja,reszta wysrana :lol:

Opublikowano
koles sprawdza a tu tylko 2 grzeja

No u mnie lepiej, sam sprawdzam a tu zadna nei grzeje, wszystkie wysrane. :razz:

Opublikowano

To jak odpalales?

A co doswiec to nie polecam NGK, probowalem w swojej poprzedniej B5 takie zalozyc, niby wedlug katalogu oasuja ale w rzeczywistosci slabo. Maja troche inny wymiar koncowek nie zatrzaskiwaly sie kapturki :sad:

Opublikowano

w styczniu czy w lutym jak było -28 na zewnątrz, to był ciężki rozruch motorek zapalał za 3 razem - już wtedy podświadomość mówiła do mnie - NO TO MASZ kupiłeś sobie starego diesla. Okazało się że odpalał tylko na jednej świeczce. Wymieniłem na BERU i do dzisiaj pali jak salonowy - zadowolony no i polecam :grin:

Opublikowano

jak dobry silniczek to i z czterema spalonymi zapali

Opublikowano

Panowie to jest bezpośredni wtrysk więc jak stan silniczka jest nienaganny to i z jedną świecą zapali nawet jak ma ich 6. Sam się o tym przekonałem zeszłej zimy auto zapalało za pierwszym razem ale kręcić trzeba było dość długo, wiec pojechałem do mechaniora a on mi mówi że w silniku jest tylko jedna dobra świeca. Założyłem świece Febi i do końca zimy niebyło problemu zobaczymy jak tej zimy będzie.

Do AFB masz tak BERU nr 0100226338

FEBI nr 19900

Opublikowano

BERU, choć tak naprawdę nie ma reguły ile wytrzymają czasu świece żarowe.

Opublikowano

w B4 TDI miałem BERU i przed zima w A4 tez zmienie na BERU .... :twisted:

Opublikowano

A po co zminiać sprawne, jaki sens? - jak padnie to do wyminy.

Opublikowano

adadur, to ze swieca dziala to nie znaczy, ze jest sprawna. Ale tak jak piszesz jesli dobrze grzeja to nie ma potrzeby ich wymieniac.

Opublikowano
adadur, to ze swieca dziala to nie znaczy, ze jest sprawna. Ale tak jak piszesz jesli dobrze grzeja to nie ma potrzeby ich wymieniac.

Możesz to wyjaśnić.

Opublikowano

Bo swieca moze grzac ale nie caloscia, czyli nie daje z siebie wszystkiego. Najlepsza metoda na sprawdzenie jest jej wykrecenie i sprawdzenie jak sie nagrzewa.

Opublikowano
Bo swieca moze grzac ale nie caloscia, czyli nie daje z siebie wszystkiego. Najlepsza metoda na sprawdzenie jest jej wykrecenie i sprawdzenie jak sie nagrzewa.

Nie całością - zby z jakiego pododu, nie wiem świeca będzie rozżarzona do czerwoności że będize widać te nagrzanie. Jakoś mi to nie pasuje.

Czy ktoś wie na jaką temp. nagrzewają się świeczki - wszak od włączenia zapłonu do rozruchu to 2-3 sek.

Opublikowano

Czy ktoś wie na jaką temp. nagrzewają się świeczki - wszak od włączenia zapłonu do rozruchu to 2-3 sek.

1000 stopni Celsjusza .....

Opublikowano

Czy ktoś wie na jaką temp. nagrzewają się świeczki - wszak od włączenia zapłonu do rozruchu to 2-3 sek.

1000 stopni Celsjusza .....

aż tyle? hmmm poszukam coś w tym temacie ///

[ Dodano: 2006-10-12, 13:30 ]

Bo swieca moze grzac ale nie caloscia, [...].

Niestety nic takiego nie ma możliwości mieć miejsca!!!

[ Dodano: 2006-10-12, 13:34 ]

1000 stopni Celsjusza .....

Faktycznie od 900 do ok. 1050 st.C

więcej info tutaj:

http://www.zuendkabel.de/Trzpieniowe__wiece__arowe.1351.0.html

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.