Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] świece żarowe???jakie??


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko i wylacznie BERU no moze NGK ale najlepsze opinie slyszalem o BERU i sam takie zalozylem w tamtym roku. :mrgreen:

Popalily Ci sie czy tak wymieniasz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wylacznie BERU no moze NGK ale najlepsze opinie slyszalem o BERU i sam takie zalozylem w tamtym roku. :mrgreen:

Popalily Ci sie czy tak wymieniasz :?:

:)) nie nie popalily sie ale przed zima chce wymianic bo czytalem ze warto:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, co nowe to nowe, ale jesli stare sa w pelni sprawne i nie masz problemu z rozruchem to chyba nie potrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, co nowe to nowe, ale jesli stare sa w pelni sprawne i nie masz problemu z rozruchem to chyba nie potrza.

Pikuś myśle że nie zaszkodzi bo nie mam pojecia kiedy byly wymieniane:)) aha nie moge wycaignac radia seryjnego jak to zrobic? wiem ze inny temat no ale jakos tak :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja załozylem Beru przed zeszłą zimą,koles sprawdza a tu tylko 2 grzeja,reszta wysrana :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koles sprawdza a tu tylko 2 grzeja

No u mnie lepiej, sam sprawdzam a tu zadna nei grzeje, wszystkie wysrane. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak odpalales?

A co doswiec to nie polecam NGK, probowalem w swojej poprzedniej B5 takie zalozyc, niby wedlug katalogu oasuja ale w rzeczywistosci slabo. Maja troche inny wymiar koncowek nie zatrzaskiwaly sie kapturki :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w styczniu czy w lutym jak było -28 na zewnątrz, to był ciężki rozruch motorek zapalał za 3 razem - już wtedy podświadomość mówiła do mnie - NO TO MASZ kupiłeś sobie starego diesla. Okazało się że odpalał tylko na jednej świeczce. Wymieniłem na BERU i do dzisiaj pali jak salonowy - zadowolony no i polecam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest bezpośredni wtrysk więc jak stan silniczka jest nienaganny to i z jedną świecą zapali nawet jak ma ich 6. Sam się o tym przekonałem zeszłej zimy auto zapalało za pierwszym razem ale kręcić trzeba było dość długo, wiec pojechałem do mechaniora a on mi mówi że w silniku jest tylko jedna dobra świeca. Założyłem świece Febi i do końca zimy niebyło problemu zobaczymy jak tej zimy będzie.

Do AFB masz tak BERU nr 0100226338

FEBI nr 19900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur, to ze swieca dziala to nie znaczy, ze jest sprawna. Ale tak jak piszesz jesli dobrze grzeja to nie ma potrzeby ich wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur, to ze swieca dziala to nie znaczy, ze jest sprawna. Ale tak jak piszesz jesli dobrze grzeja to nie ma potrzeby ich wymieniac.

Możesz to wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo swieca moze grzac ale nie caloscia, czyli nie daje z siebie wszystkiego. Najlepsza metoda na sprawdzenie jest jej wykrecenie i sprawdzenie jak sie nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo swieca moze grzac ale nie caloscia, czyli nie daje z siebie wszystkiego. Najlepsza metoda na sprawdzenie jest jej wykrecenie i sprawdzenie jak sie nagrzewa.

Nie całością - zby z jakiego pododu, nie wiem świeca będzie rozżarzona do czerwoności że będize widać te nagrzanie. Jakoś mi to nie pasuje.

Czy ktoś wie na jaką temp. nagrzewają się świeczki - wszak od włączenia zapłonu do rozruchu to 2-3 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie na jaką temp. nagrzewają się świeczki - wszak od włączenia zapłonu do rozruchu to 2-3 sek.

1000 stopni Celsjusza .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie na jaką temp. nagrzewają się świeczki - wszak od włączenia zapłonu do rozruchu to 2-3 sek.

1000 stopni Celsjusza .....

aż tyle? hmmm poszukam coś w tym temacie ///

[ Dodano: 2006-10-12, 13:30 ]

Bo swieca moze grzac ale nie caloscia, [...].

Niestety nic takiego nie ma możliwości mieć miejsca!!!

[ Dodano: 2006-10-12, 13:34 ]

1000 stopni Celsjusza .....

Faktycznie od 900 do ok. 1050 st.C

więcej info tutaj:

http://www.zuendkabel.de/Trzpieniowe__wiece__arowe.1351.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...