Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak oszukać czujnik zużycia klocków ?


spknet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jak oszukać czujnik zużycia klocków ? Wystarczy odłączyć kabel od klocków czy trzeba go zmasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wyłączyć kontrole zużycia klocków w zegarach. Będzie bardziej elegancko i szybciej niż kopanie w drutach. W kanale 60 od kodowania odejmujesz 4 i powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kodowanie :) od tych wartosci odejmujesz 4 tak jak pisze majkel_majki

Instruents 17 Adaptacja 10

Kanał 060: magistrala CAN-Powertrain (Lista instalacji)

+00001 Silnika = (Standard)

+00002 = Automatyczna skrzynia biegów (opcja)

+00004 = Brake (Standard)

+00016 = Airbag (Standard)

+01024 Instrument Cluster = (Standard)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie chyba raczej nie pomoże, kiedyś to sprawdzałem

zewżyj kabelki od czujnika i będzie spokój :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. kiedyś założyłem nowe klocki i po tyg zapaliła mi się kontrolka ze klocki zużyte już są... pojechałem do mechanika on coś zamostkował w klockach i już się nie paliło :):decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chcesz ten czujnik oszukać przez zrobienie zwarcia ,czy chcesz ten problem usunąć normalnie bo jak dla mnie takie robienie zwarcia to zwykłe druciarstwo i sprzedać auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie takie robienie zwarcia to zwykłe druciarstwo i sprzedać auto.

Ja tam bym się tak daleko nie zapędzał, skoro dla Ciebie zmostkowanie trzeciorzędnego czujnika to takie druciarstwo typowo do Żyda to jak zakwalifikujesz ukrywanie poważnych wad auta przed sprzedażą :gwizdanie:? Wystarczy, że przy zakładaniu nowych klocków niechcący urwał kabel, Ty byś pewnie wyrzucił do kosza i pojechał po nowe :cool1: Kolega dostał dwa rozwiązania, jak będzie chciał to się ustosunkuje do zarzutu, a jak nie to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się zapytałem czy chce usunąć ten problem dla siebie czy auto na sprzedaż,co do wyrzucania klocków to może ty tak postepujesz :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kodowanie :) od tych wartosci odejmujesz 4 tak jak pisze majkel_majki

Instruents 17 Adaptacja 10

Kanał 060: magistrala CAN-Powertrain (Lista instalacji)

+00001 Silnika = (Standard)

+00002 = Automatyczna skrzynia biegów (opcja)

+00004 = Brake (Standard)

+00016 = Airbag (Standard)

+01024 Instrument Cluster = (Standard)

Czy tak samo sie robi w B5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wyłączyć ( do wymiany klocków ) te wkurzające pikanie podczas włączania stacyjki ale juz po problemie wymieniłem klocki :) nie da sie programowo wyłączyc tego mi sie nie udało :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich modelach robi się to podobnie - wymienia się klocki na nowe, później jak się świecą nadal - to czujniki (najlepiej od razu komplet) i po problemie - wszystko powinno być ok. Jeśli nie jest to szukamy dalej i naprawiamy co trzeba a nie ''oszukujemy'' bo jeśli sprzedamy auto i ''zapomnimy'' powiedzieć o tym kupującemu - to ktoś może sobie krzywdę zrobić, a my będziemy mieli duże problemy - nie mówiąc o własnym komforcie i bezpieczeństwie. Idąc tym tropem - oszukajmy wszystkie kontrolki - po co mają się świecić :polew: :polew: :polew: Wg mnie chyba po to one są żeby o czymś nas ostrzec? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania :good:

Ale jak widać tu jest polska i robimy wszytko drutem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drutem czy miekkim przewodem ??

bo to róznica, rozumiem ze wtedy czujnik od klocka bedzie wolny jak elektron, przywiazac do czegos opaska i tyle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam chłopaki że jeszcze kilka lat temu prawie żaden samochód nie miał czujnika w klockach i jakoś nikt z tego powodu nie umarł :polew:.Owy czujnik daje tylko komfort i to że nie zniszczymy tarcz metalem po zużyciu klocka :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...