Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak oszukać czujnik zużycia klocków ?


spknet

Rekomendowane odpowiedzi

chlopaki moze jestem debilem albo cos nie tak zrobilem ale polaczenie pinów w czujnikach cienkim miedzianym drucikiem nie pomoglo, dalej kontrolka sie swieci, w czym powinienem szukac problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie masz napisane :rolleyes: niby można, ale komuś tam nie przeszło to kodowanie. Nie zaszkodzi w każdym razie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 nie można wyłączyć czujnika tak jak to było w B5,spróbuj zlokalizować zwarcie które zapala lampkę - ściągnij lewe koło tak żebyś miał dostęp do nadkola następnie zdejmij gumową uszczelkę w nadkolu przez którą przechodzi wiązka kabli do czujnika i wyciągnij ją do następnej złączki i wtedy sprawdź na następnej przez zwarcie pinów czy kontrolka zgasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam właśnie b5 . to odjąć po 4 od wartości brake czy od wszystkich podanych na 1 stronie ?[br]Dopisany: 30 Sierpień 2011, 17:20_________________________________________________po wyjeciu z zaslepki napewno beda dwie kostki, od klocków i od abs, która bedzie która, po czym poznac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz B5 tu masz kodowanie w grupie 17:

{Kombiinstrument / Instrument Cluster}

Steuergerät Codierung / Control Module Coding

STG 17 (Kombiinstrument) auswählen / Select 17 (Instrument Cluster)

STG Codierung -> Funktion 07 / Coding -> Function 07

??xxx: Extra-Optionen und Mehrausstattungen (bis MJ 2000) / ??xxx: Extra-Options (through MY 1999)

+00 - keine Mehrausstattung / no Extra Options

+01 - Bremsbelagverschleißanzeige aktiv / Brake pad warning active

+02 - Sicherheitsgurtwarnanzeige aktiv / Seatbelt warning active

+04 - Waschwasseranzeige aktiv / Washer fluid warning active

+16 - Navigation aktiv / Navigation active

??xxx: Extra-Optionen und Mehrausstattungen (ab MJ 2000) / ??xxx: Extra-Options (from MY 2000)

+00 - keine Mehrausstattung bzw. Nav. III / no Extra Options or Nav. III

+02 - Sicherheitsgurtwarnanzeige aktiv / Seatbelt warning active

+16 - Navigation I & II / Navigation I & II

xx?xx: Länderauswahl / xx?xx: Country

0 - Deutschland (D) / Germany (D)

1 - Europa (EU) (bis MJ 2000) / Europe (EU) (through MY 1999)

1 - Rest der Welt Linkslenker (RdW) (ab MJ 2000) / Rest of World (left hand steering - RoW) (from MY 2000)

2 - USA (US)

3 - Kanada (CDN) / Canada (CDN)

4 - Großbritannien (GB) / Great Britain (GB)

5 - Japan (JP) (bis MJ 2000) / Japan (JP) (through MY 1999)

5 - Japan Linkslenker (JP) (ab MJ 2000) / Japan (left hand steering - JP) (from MY 2000)

6 - Saudi Arabien (SA) / Saudi Arabia (SA)

7 - Australien (AUS) / Australia (AUS)

[br]Dopisany: 30 Sierpień 2011, 18:38_________________________________________________Co do kabli jak poznać to na wtyczkach masz gumowe osłonki sprawdź sobie kolory przewodów jakie dochodzą do wtyczki z czujnikami w drugiej będą w innym kolorze, więc bez obaw nic nie pomylisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie że ci się udało,teraz pozostaje ci sprawdzić co robiło zwarcie czy kostka od klocków czy wiązka która dochodzi do klocków,najczęściej uszkodzeniu ulega właśnie ta wiązka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam na wiazke, brat mi kiedy to juz naprawial i mówil ze własnie z ta wiazka cos nie tak, niestety wystepuje ona w calosci polaczona z czujnikiem abs, wiec samej wiazki od czujników nie kupie

a narazie nie mam czasu i ochoty na rezanie w kablach wiec odloze to na :gwizdanie: po nowym roku :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja musze tez tak zrobic jak psizecie ;d klocki mam noweczki prawie a pali mi sie ze sa juz zuzyte ;d musial sie dgzies kabel przerwac czy cus :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od przewodów od klocka, później mostkuj wtyczke od czujnika, na końcu te w nadkolu. jeśli masz walnieta wiązkę od koła do nadkola to samej jej nie dostaniesz, tylko z czynnikiem abs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi czy każde B6 miało czujnik zużycia klocków?

Mam 2002r i nie jestem pewien czy go posiadam (vag'a też nie posiadam) by to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...