Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Turbosprężarka GTB1756VK do Audi A4 B6/B7 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

na tym kolektorze do A4 B6 nie włożysz 1756 tak żeby mieć oryginalny filtr powietrza z osłoną atermiczną a 2260 prawdopodobnie w ogóle

Opublikowano

O mój kolektor :)

Opublikowano

jeszcze troche to wystarczy kupic troche gratów na allegro ,,klucz 10'' i wszystko bedzie mozna samemu w przydomowym garazu zrobic

Opublikowano
jeszcze troche to wystarczy kupic troche gratów na allegro ,,klucz 10'' i wszystko bedzie mozna samemu w przydomowym garazu zrobic

to dobrze, w USA już od dawna kupuje sie całe kity do własnoręcznego montazu gratów

Opublikowano

to z tej firmy Spawanie Białystok - Dargon.pl a koleś z allegro to pośrednik

---------- Post dopisany at 16:20 ---------- Poprzedni post napisany at 16:19 ----------

na tym kolektorze nawet GTB1756 nie wsadzisz do a4 b6

Opublikowano
to z tej firmy Spawanie Białystok - Dargon.pl a koleś z allegro to pośrednik

---------- Post dopisany at 16:20 ---------- Poprzedni post napisany at 16:19 ----------

na tym kolektorze nawet GTB1756 nie wsadzisz do a4 b6

dobrze że mówisz bo miałem na niego chęć

Opublikowano
na tym kolektorze nawet GTB1756 nie wsadzisz do a4 b6

wsadzi ale w komplecie z pończocha na dolocie zamiast filtra:) zresztą już pośrednio o tym gadaliśmy:)

Moje przerobione turbo leży i czeka, w ten weekend zamieszczę fotki z montażu do auta, niestety najlepszym sposobem "moim zdaniem" na zamontowanie GTB do naszych AVF/AWX jest zespawanie z kolektorem wydechowym, powód ciasnota.

Opublikowano
na tym kolektorze nawet GTB1756 nie wsadzisz do a4 b6

wsadzi ale w komplecie z pończocha na dolocie zamiast filtra:) zresztą już pośrednio o tym gadaliśmy:)

Moje przerobione turbo leży i czeka, w ten weekend zamieszczę fotki z montażu do auta, niestety najlepszym sposobem "moim zdaniem" na zamontowanie GTB do naszych AVF/AWX jest zespawanie z kolektorem wydechowym, powód ciasnota.

popieram tylko spawanie z kolektorem.
Opublikowano
na tym kolektorze nawet GTB1756 nie wsadzisz do a4 b6

wsadzi ale w komplecie z pończocha na dolocie zamiast filtra:) zresztą już pośrednio o tym gadaliśmy:)

Moje przerobione turbo leży i czeka, w ten weekend zamieszczę fotki z montażu do auta, niestety najlepszym sposobem "moim zdaniem" na zamontowanie GTB do naszych AVF/AWX jest zespawanie z kolektorem wydechowym, powód ciasnota.

popieram tylko spawanie z kolektorem.

Dodajmy jeszcze ze to nie jest reklama turbin spawanych z kolektorem dostępnych na allegro tych co krążą o nich legendy:)

Opublikowano

dokładnie w a4 b6 trzeba możliwie jak "najkrócej" zespawać turbo z kolektorem inaczej pucha filtra powietrza nie wejdzie

Opublikowano
dokładnie w a4 b6 trzeba możliwie jak "najkrócej" zespawać turbo z kolektorem inaczej pucha filtra powietrza nie wejdzie

a czy to prawda że w passacie FL jest więcej miejsca???

Opublikowano
dokładnie w a4 b6 trzeba możliwie jak "najkrócej" zespawać turbo z kolektorem inaczej pucha filtra powietrza nie wejdzie

a czy to prawda że w passacie FL jest więcej miejsca???

w pasku jest o wieeele więcej miejsca
Opublikowano
  • Autor
dokładnie w a4 b6 trzeba możliwie jak "najkrócej" zespawać turbo z kolektorem inaczej pucha filtra powietrza nie wejdzie

a czy to prawda że w passacie FL jest więcej miejsca???

w pasku jest o wieeele więcej miejsca

Ale gdzie jest więcej miejsca? na turbosprężarke??

Opublikowano

Od kolektora wydechowego do podłużnicy. Jak jest miejsce to wkładać gtb22.

Opublikowano
dokładnie w a4 b6 trzeba możliwie jak "najkrócej" zespawać turbo z kolektorem inaczej pucha filtra powietrza nie wejdzie

wystarczy osadzic na ori kolektorze tylko bez zadnych flansz itp,i wszystko sie zmiesci bez problemu trzeba tylko odpowiednio gruche zamontowac.

---------- Post dopisany at 16:41 ---------- Poprzedni post napisany at 16:39 ----------

wasz problem lezy tu ze tylko skracacie ramie turbiny i nie mozna wsadzic gruszki nizej,ja daje calkiem inne ramie od innej turbiny i przesuwam je bardziej w dol na osi.

---------- Post dopisany at 16:56 ---------- Poprzedni post napisany at 16:41 ----------

439228c51905285bmed.jpg

---------- Post dopisany at 16:57 ---------- Poprzedni post napisany at 16:56 ----------

318f90f69b9098c3med.jpg

---------- Post dopisany at 16:58 ---------- Poprzedni post napisany at 16:57 ----------

f4f2cfc53d6a073emed.jpg

---------- Post dopisany at 17:00 ---------- Poprzedni post napisany at 16:58 ----------

jak tasz przewiercisz dziury to nie ma bata zeby wszystko nie weszlo

d0b6d2da08059e7bmed.jpg

Opublikowano

ja nie mam problemu z gruszką po zamontowaniu będzie całkowicie pod turbo (pewnie jak u Ciebie, bo jak wiesz oprócz skrócenia dźwigienki trzeba ja przyspawać pod innym katem niż oryginalna względem osi obrotu do tego przekręcasz trochę turbo tak żeby spływ oleju był odchylony o 5-10 stopni od pionu i grucha całkowicie mieści się w świetle turbo patrząc z góry albo nawet mniej wystaje niż strona gorąca) mi chodziło o odstęp miedzy turbo a osłona filtra powietrza chciałem mieć maksymalnie duży odstęp - niebawem fotki bo od jutra montuje wszystko w aucie, dziś robiłem testy sterowania i udało mi się osiągnąć sterowanie pełnym zakresem geometrii GTB w zakresie N75 20-80% tak jak to jest w oryginalnej mapie zobaczymy jak moja wydumka sprawdzi się na drodze:)

Opublikowano

Dokladnie tak jak piszesz u mnie jest przesuniete juz na max bo dalej to juz by splyw oleju nie wszedl.

Opublikowano

niema się co spierać:) każdy sposób prowadzący do celu jest dobry :)

---------- Post dopisany 17-08-2012 at 21:47 ---------- Poprzedni post napisany 15-08-2012 at 17:29 ----------

Kilka fotek z albumu moja przygoda z GTB1756VK

dscn4990p.th.jpg dscn4998j.th.jpg dscn4991k.th.jpg dscn4997s.th.jpg thumbnmail.png

thumbnmail.png

dscn5000z.th.jpg dscn5005.th.jpg dscn5004j.th.jpg dscn5002r.th.jpg dscn5001z.th.jpg

śruba miedzy turbo a filtrem to 16mm blacha na filtrze nie ruszana dało by się uzyskać więcej ale próbowałem wspawać w kolektor flansze i uciąłem go tak a nie inaczej i potem ratowałem sytuację i wyszło 16mm spływ oleju po małym odgięciu pierwszego kolanka pasuje od starej dmuchawy.

DP już praktycznie wymodzony kolejna seria fotek w niedziele.

Opublikowano

Bardzo ładnie to wygląda, widać że się przykładasz ;) (jakżeby inaczej!) Już nie mogę doczekać się jazdy testowej ;]

Opublikowano

Panowie jak chcecie moc to wkladac gtb:) 17,20,22. Turba sa swietne choc maja tez swoje wady:) My zalozylismy juz ponad 20 szt. w oddziale ctr zabrze oraz ctr kedzierzyn:) Niektore juz maja po 100tys nalatane i zero problemu:) Ale grunt to pewna sprezarka +dobre przerobienie oraz wystrojenie:)

Pozdrawiam Damian

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.