Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Dziwny dźwięk po podłączeniu przyczepki ?


Sierko2

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Passacie B5 FL 1.9 TDI 130 KM mam założony hak do przyczepki (był przed zakupem auta). Kiedy podłączyłem do niego przyczepkę i sprawdzałem czy działają wszystkie światłą podczas włączenia kierunkowskazów słychać inny dźwięk niż bez przyczepki (standardowy), słychać go z tyłu auta i nawet na zewnątrz. Jak myślicie co to może być? Czy coś jest źle podłączone czy tak już jest? Muszę wspomnieć, że auto jest po przeróbce z anglika, niestety :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz zamontowany dodatkowy przekaźnik świateł kierunkowskazów na przyczepkę. Ten co jest w samym samochodzie może być za bardzo obciążony dodatkową żarówką. W hakach fabrycznych jest specjalny sterownik do haka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się powinieneś mieć dodatkową skrzynkę przekaźników do przyczepki, zamontowana jest ona z tyłu w za osłoną boczka tapicerki bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powino być słychać podobne cykanie do tego jak działa przekaźnik samych kier.,piszesz że słychać go na zewnątrz to coś za głośno,a po podłączeniu przyczepki na tablicy wskaźników zapala się ikona kier. od przyczepki z tym że może żarówka być wyontowana we wskażnikach ale jak wszystko jest prawidłowo to zapala sikona kier.przyczepki w momencie właczenia kerunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest taki piszczący a nie głuchy jak bez przyczepki, a żadna ikona się nie zapala :confused4:[br]Dopisany: 13 Sierpień 2011, 15:28_________________________________________________Faktycznie tak jak pisał Golem1 znalazłem jakieś urządzenie wielkości pudełka zapałek w bagażniku pod tapicerką w bagażniku i to ono tak hałasuje. :wallbash: Czy można z tym coś zrobić czy muszę jechać do elektryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy z tym nie walczyłem więc ci nie podpowiem ale może poszukaj na forum może ktoś ogarniał coś podobnego bo ten przekaźnik nie występuje we wszystkich autach a zwłaszcza w tych z dokładanym hakiem,więc napewno jest możliwość go ominięcia lub po prostu odłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystko prawidłowo działało , to lepiej zostaw ten moduł . Możesz spróbować wymienić w ni przekaźnik który czyni tyle hałasu . Jak nie pomoże to owiń moduł taką gąbka jak są obłożone pompki centralnego zamka w A4 B5 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podjedź do elektryka bo to może być zwarcie i spalisz sobie autko (powinno być przez bezpieczniki ale jak to jest przeróbka to niekoniecznie elektryk zmieniał układ połączę). Może też styki się skleiły lub coś w tym stylu, może się nie domykają i powstaje łuk elektryczny. Jest dużo rzeczy powodujących odgłos. Jeżeli nie jest to cykanie takie jak podczas włączonych awaryjnych świateł to bym się tym przejmował i usunął usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o materię z jakiej jest zbudowana a nie o kształt. Bardzo gęsta gąbka , cos takiego jak jest w siedzeniu samochodowym.Skombinuj taki kawałek , wydrąż miejsce na mod€ł i go w to zapakuj. Sprawdź tylko wcześniej , czy jak wydaje dźwięki to się nie grzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...