Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mandaty i komornik


Luka3s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie do kogoś kto zna się całkiem porzadnie na rzeczy, otóż uzbierało mi sie trochę mandatów (950zł) no i aktualnie nie mam z czego tego pospłacać bo narazie jeszcze nie pracuje, a rodzice za wiele nie wiedzą i niech tak zostanie, moje pytanie... po jakim MNIEJ WIĘCEJ czasie komornik może zapukać do drzwi od dostania mandatu ? [ teoretycznie jest 7 dni na zapłacenie, ale to teoretycznie ]

Z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś miałem nie zaplacone mandaty na 250zl przez ponad 1,5roku... dopiero jak zacząłem pracować i miałem dostać zwrot podatku to się odezwali do mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 450zł to mam już też koło 1,5roku i narazie niby cisza ( jeszcze wszystko na stary adres jest ) ale boję sie troche że któregos dnia mnie zawiną na odsiadkę jakąś czy coś za ten hajs :> a 500dostałem wczoraj i stwierdziłem że jednak muszę nad tym poważnie rozważyć :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zapomniałem zapłacić 100zł mandat, to przyszedł gdzieś po roku czasu, 5zł koszty wizyty dodatkowo były :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przypuścmy jak sobię odpuszcze na jakieś pół roku i będę im tam potem spłacał po kilka zł, żeby blokować konto to nie będzie ostrej lipy?[br]Dopisany: 12 Sierpień 2011, 16:54_________________________________________________p.s Pablo ale Cie nie widziałem w c**j. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak rozmawiałem z pewnym policjantem to powiedział mi ze jak nie mam kasy żeby opłacić cały mandat to najlepiej wpłacić jakąś mała część... np 50 zł Jeżeli potem przyszedł by jakiś komornik to masz podkładkę, ze starasz się spłacić mandat i masz dobry argument do rozłożenia mandatu na raty.[br]Dopisany: 12 Sierpień 2011, 16:54_________________________________________________najgorsze sa mandaty od kanarów w autobusie... tam to po 7 dniach masz karę za nie zapłacenie i sprawa do komornika :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię tylko o policyjnych, no właśnie chciałem ogólnie wpłacać po kilka zł, ale chodzi o to że tych mandatów jest około 5~ więc na każdy musiałbym wpłacać... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Jeżeli chodzi o mandaty to jak wcześniej już napisaliście co do egzekucji mandatów czyli wizyty komornika to daleka droga a wszystko zależy od bałaganu jaki posiada właściwy terytorialnie Urząd Skarbowy bo to na nich spada zadanie ściągnięcia należności za mandaty wystawiane przez np. Policję. Rok dwa lata taki okres może Cię czekać jak zawita do Ciebie komornik!! :naughty:. Jeżeli chodzi o częściowe spłaty to trzeba wystosować pismo do danego Urzędu Wojewódzkiego na którego konto należy dokonać wpłaty i opisać "tragiczną" sytuację finansową swojej osoby i że chcemy uiścić należności ale w dogodnych wskazanych przez siebie piśmie ratach!!najczęściej się zgadzają, bo ważne że wyrażasz chęć spłaty!!!!!!!!!!! :) Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Margerita :P... Pismo to łatwo w moim wieku będzie napisać :> przecież się ucze, więc nie pracuje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie pracujesz, to zacznij odkladac z kieszonkowego, bo po te mandaty ktos sie w koncu zglosi - 950PLN to juz spora kwota.

mi zawsze sciagaja z konta po roku [uS] jak nie zaplace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo się bujne do roboty to spłace większość... nie ma jak to pierwszą wypłatkę zostawić dla mandatów, no ale...

Flyer, ale zawsze można trochę odłożyć... termin spłaty przez rózne formy ;) .. z kieszonkowego to ja muszę tankować samochód :good:[br]Dopisany: 12 Sierpień 2011, 17:28_________________________________________________zresztą Tobie mają z czego ściągnąk jak pracujesz... a mi nawet komornik to co zabierze? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak rozmawiałem z pewnym policjantem to powiedział mi ze jak nie mam kasy żeby opłacić cały mandat to najlepiej wpłacić jakąś mała część... np 50 zł Jeżeli potem przyszedł by jakiś komornik to masz podkładkę, ze starasz się spłacić mandat i masz dobry argument do rozłożenia mandatu na raty.[br]Dopisany: 12 Sierpień 2011, 16:54_________________________________________________najgorsze sa mandaty od kanarów w autobusie... tam to po 7 dniach masz karę za nie zapłacenie i sprawa do komornika :confused4:

:th:

... a jeśli chodzi o kanary to wszystkie zawsze darłem i wyrzucałem :decayed: wszystkie się przedawniły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nigdy nie ściągali z podatku , zawsze przychodził komornik , czekałem na niego około roku. zabawne jest to ze nawet jak miałem zapłacone to dwa razy przyszedł - taki maja rozpierdol w papierach. zawsze płaciłem po 100pln miesięcznie - nigdy wiecej , no i nie pisałem w tej sprawie zadnych pism :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do mnie przyszedł komornik po 2 miesiącach od daty dostania mandatu. :polew:

Widocznie w moim US mają porządek :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spłace ale nie naraz, proste jak drut, bo mnie na to nie stać, dlatego stąd moje pytanie, a wy tymi wypowiedziami raczej nic mi nie pomożecie... bo to że kiedyś trzeba je spłacić to wiem. :cool1:[br]Dopisany: 12 Sierpień 2011, 20:07_________________________________________________to nie tylko mandaty samochodowe. Samochodowy jest jeden :P... a to że mam pech do świn no to już inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo się bujne do roboty to spłace większość... nie ma jak to pierwszą wypłatkę zostawić dla mandatów, no ale...

Flyer, ale zawsze można trochę odłożyć... termin spłaty przez rózne formy ;) .. z kieszonkowego to ja muszę tankować samochód :good:[br]Dopisany: 12 Sierpień 2011, 17:28_________________________________________________zresztą Tobie mają z czego ściągnąk jak pracujesz... a mi nawet komornik to co zabierze? :P

Książki i piórnik :decayed: do mnie komor przyjeżdża średnio co miesiąc :) nigdy nie płace na czas :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...