Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Prośba o ocenę logów dynamicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

od kupna zastanawiam sie jak zdiagnozowac moja usterke moze dzisiaj sie uda :) a ten link co mi wyslales dotyczy przede wszystkim silnika v6 :tongue4:

Opublikowano

na pewno się uda :decayed: jak wykonasz logi to koniecznie zamieść je tutaj :naughty:

Opublikowano
  • Autor

oczywiscie chodzi ci o logi po wykonaniu wszystkich czynnosci tj. czyszczenia n75 i sprawdzeniu dolotu?

Opublikowano

Zasadniczo jeśli odłączysz wężyk od gruszki i zrobisz log to już nam dużo powie... bo jeśli turbina napompuje tyle, że auto wpadnie w tryb awaryjny będzie oznaczało to, że dolot na 99% szczelny, katalizator drożny a leży N75 ;) ale podczas robienia logu z odłączonym wężykiem pamiętaj, że motor musi być na full rozgrzany :good:

Opublikowano
  • Autor

chodzi tobie oczywiscie abym zrobil logi dynamiczne ?

Opublikowano

chodzi tobie oczywiscie abym zrobil logi dynamiczne ?

Dokładnie :wink4: domyślam się, że zaczynasz przygodę z diagnozowaniem a może i mechaniką to podpowiem Ci jak wygląda gruszka ( mam nadzieję, że się nie obrazisz :notworthy: )

cz-1739.jpg na tym zdjęciu do gruszki podłączony jest niebieski wężyk i właśnie jego trzeba odłączyć :good:

Opublikowano
  • Autor

cieszy mnie bardzo ze chcesz mnie uswiadomic :good: przygode z mechanika zaczynam dopiero od momentu kiedy kupilam Audi wiec naprawde malo wiem ale chce sie nauczyc wiadome nie wszystko da rade samemu sie zrobic ale sporo tak a jak wiadomo samemu sie naprawi to chociaz bede mial gwarancje i satysfakcje

mysle ze zaczne od dolotu posprawdzam go normalnie a przy okazji sprawdze jak tam olej porobie pare fotek i wrzuce do ogledzin :> a i moze w koncu wrzuce jakies foty mojej :a4fan: na forum :>

Opublikowano

też zaczynałem tak samo jak Ty z tym, że kilka lat temu i z Fiatem UNO :evil: w AUDI bałem się sam coś zrobić na początku bo to w końcu AUDI :naughty: ale po tym jak mnie mechanicy kilka razy naciągnęli stwierdziłem, że nie stać mnie na to żeby płacić komuś za zje**ną robotę i też staram się sam naprawiać :wink4:

Niedługo zmykam popracować trochę więc jak coś będę starał się na bieżąco odpowiadać :wink4:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

witam wrzucam moje nowe logi dynamiczne i statyczne

logi statyczne

Grupa 4 http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_63229.html

Grupy 1 2 3 http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_63233.html

logi dynamiczne

grupy 2 10 11 http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_63230.html

Opublikowano

A może wystarczy podkręcić na sztandze, chwila roboty

Opublikowano

kolego zrób jeszcze raz komplet logów dynamicznych pojedynczo. z tego co teraz wkleiłeś widać że doładowanie jest ok.

Opublikowano
  • Autor

jutro zrobie komplet logow

Opublikowano
kolego zrób jeszcze raz komplet logów dynamicznych pojedynczo. z tego co teraz wkleiłeś widać że doładowanie jest ok.

Wskaż mi palcem gdzie doładowanie jest OK.

Widać czarno na białym, że turbo słabo dmucha i automatycznie przepływka źle mierzy, czyli można wykluczyć dziurę w dolocie.

Prawdopodobnie pomoże regulacja na sztandze.

Skróć sztangę o 2, 3 obroty i zrób logi dynamiczne 003 i 011

Tu masz instrukcję

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_doprowadzenia_cisnienia_doladowania_do_normy-t30627.0.html;msg363719#msg363719

Opublikowano
kolego zrób jeszcze raz komplet logów dynamicznych pojedynczo. z tego co teraz wkleiłeś widać że doładowanie jest ok.

Wskaż mi palcem gdzie doładowanie jest OK.

Widać czarno na białym, że turbo słabo dmucha i automatycznie przepływka źle mierzy, czyli można wykluczyć dziurę w dolocie.

Prawdopodobnie pomoże regulacja na sztandze.

Skróć sztangę o 2, 3 obroty i zrób logi dynamiczne 003 i 011

Tu masz instrukcję

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_doprowadzenia_cisnienia_doladowania_do_normy-t30627.0.html;msg363719#msg363719

kolego ty chyba z jakas babcia na oczy sie pozamieniales.Turbo dmucha ok.

Opublikowano
kolego zrób jeszcze raz komplet logów dynamicznych pojedynczo. z tego co teraz wkleiłeś widać że doładowanie jest ok.

Wskaż mi palcem gdzie doładowanie jest OK.

Widać czarno na białym, że turbo słabo dmucha i automatycznie przepływka źle mierzy, czyli można wykluczyć dziurę w dolocie.

Prawdopodobnie pomoże regulacja na sztandze.

Skróć sztangę o 2, 3 obroty i zrób logi dynamiczne 003 i 011

Tu masz instrukcję

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_doprowadzenia_cisnienia_doladowania_do_normy-t30627.0.html;msg363719#msg363719

kolego ty chyba na zle logi spojzales bo 0,8 w 1z to chyba jest raczej oki, pozatym przeplywka na statycznych tez raczej nic nie pokazuje, a dynamicznej 003 niestety niema w nowych logach

Opublikowano
Cytat: paweu1 Dzisiaj o 20:00

Cytuj

kolego zrób jeszcze raz komplet logów dynamicznych pojedynczo. z tego co teraz wkleiłeś widać że doładowanie jest ok.

Wskaż mi palcem gdzie doładowanie jest OK.

Widać czarno na białym, że turbo słabo dmucha i automatycznie przepływka źle mierzy, czyli można wykluczyć dziurę w dolocie.

Prawdopodobnie pomoże regulacja na sztandze.

Skróć sztangę o 2, 3 obroty i zrób logi dynamiczne 003 i 011

Tu masz instrukcję

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_doprowadzenia_cisnienia_doladowania_do_normy-t30627.0.html;msg363719#msg363719

kolego ty chyba z jakas babcia na oczy sie pozamieniales.Turbo dmucha ok.

Zwracam honor, przegapiłem ostatnie logi :notworthy:

Opublikowano
  • Autor

czyli mam rozumiec turbo dobrze pompuje ? :naughty:

Opublikowano

dobrze

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

witam pokawil mi sie maly problem mianowicie zaczal troche kopcic na czarno i w grupie 11 podczas obciazenia Actual MAP pokazuje niezmiennie 1009 a chyba powinno byc inaczej. Gdzie moze tkwic problem ? Jak zrobie log to wrzuce[br]Dopisany: 27 Grudzień 2011, 17:37_________________________________________________oto log Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_66930.html

i błędy

Control Module Part Number: 028 906 021 F

Component and/or Version: 1,9l R4 EDC SG D2I

Software Coding: 00000

Work Shop Code: WSC 01117

2 Faults Found:

01117 - Generator Terminal DF Load Signal

27-10 -- Implausible Signal - Intermittent

00576 - Terminal 15

17-10 -- Control Difference - Intermittent

---------------------------------------------------------------------------

Opublikowano

chyba spalilo sie cos w ecu.Podmien je

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.