Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Zaślepienie egr - minusy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

panowie takie pytanko czy zaślepienie egr może wpłynąć na większe spalanie?? czy zaobserwoał ktoś jakieś większe minusy

Opublikowano

dla mnie minusy to

(zauważalne)

1. "twardsza" praca silnika

2. dłuższe nagrzewanie silnika

(niezauważalne)

1. wyższa temp "na tłokach"

2. szybsze kręcenie się turbiny na wolnych

.... ekologia :wink4:

Opublikowano
  • Autor

ekologia to mnie nie interesuje :decayed: , u mnie nagrzewanie przynajmniej teraz latem w sumie podobne, praca silnika nawet nie zauważyłem zbytnio różnicy, tylko zastanawia mnie to czy może wzrostnąć spalanie czy to wogóle nie będzie miało na to wpływu

Opublikowano

Aju :good:

Dodam od siebie : Przy całkowitym usunięciu EGR-a jak "gaszę" auto to bardziej telepie budą ( nie dwumas , czy wtryski ) .... ale nie zauważyłem żeby więcej palił , niby dlaczego :mysli:

Opublikowano

Aju :good:

Dodam od siebie : Przy całkowitym usunięciu EGR-a jak "gaszę" auto to bardziej telepie budą ( nie dwumas , czy wtryski ) .... ale nie zauważyłem żeby więcej palił , niby dlaczego :mysli:

telepie bo w B6 pozbywając sie EGR pozbywasz sie klapy gaszącej i dlatego telepie. Poza tym mankamentem nie rózni się to od B5 a w B5 mam zaślepione juz rok i żadnych minusów.

Opublikowano

jezeli rezygnowac z EGR to na zasadzie zamkniecia przelotu wydech-dolot.

nie warto pozbywac sie klapy gaszacej - twarde zatrzymane silnika, jest szkodliwe dla nadwozia, poduszek silnika oraz dwumasa.

Opublikowano

panowie takie pytanko czy zaślepienie egr może wpłynąć na większe spalanie?? czy zaobserwoał ktoś jakieś większe minusy

dodatkowo zależnie kiedy zostało wypuszczone twoje auto to po zaślepieniu pojawi się błąd w engine i palić się będzie kontrolka.
Opublikowano

Poco pozbywać się EGR-a wystarczy zaślepić wężyk sterujący EGR-em efekt ten sam co rezygnacja z EGR-a a klapka gasząca pozostaje. Lepsze rozwiązanie to zaślepić przekładką dolot spalin do EGR-a ,ale ekologia nie pozwala. :hi:

Opublikowano

racja. Ale zaślepia się głównie dlatego że wycieka z niego trochę oleju. Aby ten olej się spalił a nie wyciekał to trzeba to zrobić inaczej niż zdjęcie wężyka. Trzeba go poprostu przerobić. Na forum jest tego dużo jak to zrobić.

Opublikowano

Poco pozbywać się EGR-a wystarczy zaślepić wężyk sterujący EGR-em efekt ten sam co rezygnacja z EGR-a a klapka gasząca pozostaje. Lepsze rozwiązanie to zaślepić przekładką dolot spalin do EGR-a ,ale ekologia nie pozwala. :hi:

a co za roznica czy zaslepisz wezyk sterujacy czy doplyw spalin? ekologia i tak i tak cierpi :cool1:

Opublikowano

nie mam egr od 2lat,nic nie zauwazylem na -

jedynie buda telepie ,ale to dlatego ze mam przejsciowke w miejsce EGR i brak klapy

Opublikowano

Taka, że gdy EGR puszcza (jak u mnie :P) to jedynie zaślepka wchodzi w grę.

U siebie mam zaślepki po stronie kolektora ssącego i wydechowego.

Do tego jeszcze rozcięte połączenie odmy z turbiną, od strony turbiny korek od wina a od strony odmy butelka po kefirze :evil:

Poco pozbywać się EGR-a wystarczy zaślepić wężyk sterujący EGR-em efekt ten sam co rezygnacja z EGR-a a klapka gasząca pozostaje. Lepsze rozwiązanie to zaślepić przekładką dolot spalin do EGR-a ,ale ekologia nie pozwala. :hi:

a co za roznica czy zaslepisz wezyk sterujacy czy doplyw spalin? ekologia i tak i tak cierpi :cool1:

Opublikowano

Taka, że gdy EGR puszcza (jak u mnie :P) to jedynie zaślepka wchodzi w grę.

U siebie mam zaślepki po stronie kolektora ssącego i wydechowego.

Do tego jeszcze rozcięte połączenie odmy z turbiną, od strony turbiny korek od wina a od strony odmy butelka po kefirze :evil:

Poco pozbywać się EGR-a wystarczy zaślepić wężyk sterujący EGR-em efekt ten sam co rezygnacja z EGR-a a klapka gasząca pozostaje. Lepsze rozwiązanie to zaślepić przekładką dolot spalin do EGR-a ,ale ekologia nie pozwala. :hi:

a co za roznica czy zaslepisz wezyk sterujacy czy doplyw spalin? ekologia i tak i tak cierpi :cool1:

a z tą butelką to nie śmierdzi w aucie?przecież te opary idą na komorę silnika i ta para olejowa to smród
Opublikowano

Taka, że gdy EGR puszcza (jak u mnie :P) to jedynie zaślepka wchodzi w grę.

U siebie mam zaślepki po stronie kolektora ssącego i wydechowego.

Do tego jeszcze rozcięte połączenie odmy z turbiną, od strony turbiny korek od wina a od strony odmy butelka po kefirze :evil:

ale co puszcza? :cool1:

lepszym rozwiazaniem jest usuniecie i sterowania i polaczenia wydech - EGR przy czym nie eliminuje to popuszczania oleju z EGR, poniewaz za to jest odpowiedzialne uszkodzone uczelnienie trzpienia nim sterujacego. aby sie pozbyc chlapamia, nalezaloby usunac trzpien i otwor zaslepic.

Opublikowano

trzpień usunięty potem trzeba usunąć stare uszczelnienia teflonowe i nagwintować m10 lub śruba z nakrętką m8. Dolot z wydechu zaślepić jakąś blachą i w drogę. Wieczorem dam zdjęcia właśnie mój stary egr został od młodzony. :gwizdanie:

Opublikowano

EGR jak nie jest szczelny, to cały czas silnik jest truty spalinami.

Dlatego zaślepiłem.

Butelka jest po to, że chmura oleju z korbowodu jak leci, to do butelki, a nie na turbo (mam nowe, nie regenerowane).

Dużo tego nie ma, miedzy wymianą oleju butelka jest wilgotna w środku.

Opublikowano
  • Autor

narazie egr mam zaślepiony, jedynie jak piszecie przy gaszeniu telepie budą, nie zapala mi się kontrolka check engine bo mam go wyłączonego programowo, jak będzie luźna kasa to zakupie nowy egr i będzie jak było, swoją drogą pytałem kilku dobrych tunerów i nikt tego nie odradza, twierdzą że nie jest to szkodliwe dla silnika

Opublikowano

A tak troszkę z innej beczki mam centralny cooler turbo brd i zastanawia mnie czy tak naprawdę daje coś zamontowanie flanszy zamiast egr :mysli:? Dodam że egr jest prawie nowy i nic się z nim nie dzieje a na pewno zmniejsza średnicę dolotu.Jak na razie nie zdecydowałem się na usunięcie egr, chociaż robiąc cooler bardzo mnie do tego namawiali.Może ma ktoś doświadczenie w tym temacie ?

Opublikowano

ja też mam egr :) uważam że jak ma coś dać to nie dużo

Opublikowano

20110819100.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.