Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie o to pytam bo mi cieknie troche magiel i musze zmienic a nie ogarniam tego wszystkiego z elektyka jestem za zielony na to chyba szkoda ze nie mieszkasz bartosz w krk bo bys mi mogl z tym pomoc a tak to lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy taki przekaźnik podejdzie pod servotronic z b7?

PRZEKAŹNIK AUDI A8 94-03;7038900207-SERVOTRONIC (2839506963) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

bo powiem szczerz że szukam już jakiś tydzień i jak narazie znalazłem tylko jeden na alledrogo i to za cene 150zł i jakoś nie kwapie się żeby go kupić chyba że nic innego nie znajde :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-przekladnia-maglownica-8e1-422-053b-i3347815244.html

1.czy ten magiel spasuje do b7?

2. jakie oznaczenia ma ta wiazka ktora ma komplet kabli i gdzie ja mozna dostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-przekladnia-maglownica-8e1-422-053b-i3347815244.html

1.czy ten magiel spasuje do b7?

2. jakie oznaczenia ma ta wiazka ktora ma komplet kabli i gdzie ja mozna dostac

Na tej aukcji masz zwykły magiel (bez servotronika). Numer wiązki w full opcji dla 2.0TDI to 8E1 971 109 DL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 8E1 971 109... ma w sobie już wiązkę do PDC przód i zastępuje ona 8E1 971 065 C ?

W takim razie, wygląda na to, że w angielskiej wersji od przekaźnika musimy przeciągnąć kable na lewą stronę do wiązki, aby przeszła ona przez grodź i następnie na prawą stronę do zaworu w przekładni kierowniczej :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 8E1 971 109... ma w sobie już wiązkę do PDC przód i zastępuje ona 8E1 971 065 C ?

W takim razie, wygląda na to, że w angielskiej wersji od przekaźnika musimy przeciągnąć kable na lewą stronę do wiązki, aby przeszła ona przez grodź i następnie na prawą stronę do zaworu w przekładni kierowniczej :facepalm:

Tak - podana przeze mnie wiązka ma już kabelki do front PDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś jakiś wolny przekaźnik do servo bądź zastosował i działa jakiś inny :eusathink:

---------- Post dopisany 24-09-2013 at 01:02 ---------- Poprzedni post napisany 23-09-2013 at 21:30 ----------

Dobra nikt nie chce powiedzieć to ja będę próbował sam na innych przekaźnikach niż powinny być na pierwszy plan pójdzie przekaźnik 604 z A8

porównywałem schematy i podłączenie ich jest takie same więc nie wiem trzeba próbować :naughty:

tu coś jeszcze mam o zaszadzie działania servo

Servotronic_Effort_Curve.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega dymiano sprzedawał przekaźnik 640 za 50zł. Sam u niego kupiłem, teraz czekam tylko na magiel i też będę robił ten mod.

---------- Post dopisany 06-10-2013 at 21:06 ---------- Poprzedni post napisany 26-09-2013 at 14:56 ----------

Dzis wymieniłem magiel i powiem szczerze ze teraz wiem ze mam wspomaganie. Jestem mega zadowolony z tego moda. Jak sie okazalo mialem juz w instalacji przekaźnik 640, niepotrzebnie kupowalem, ale tak to jest jak się wcześniej nie sprawdzi . Takie niespodzianki to ja lubię. Całą elektryke jaką miałem do zrobienia to położenie przewodu do cewki magla . Jutro zbieżność i w drogę:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam wątpliwości czy da radę to programować. Napewno nie vagiem. Jak dla mnie troche ten mgiel za bardzo sie usztywnia przy zwiekszaniu prędkości. Chce sprobowac wstawic dzielnik częstotliwości na sygnale predkosci zeby przekaźnik widzial nizsza prędkość. Tylko musze sprawdzic jaki dokladnie sygnal tam idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam wątpliwości czy da radę to programować. Napewno nie vagiem. Jak dla mnie troche ten mgiel za bardzo sie usztywnia przy zwiekszaniu prędkości. Chce sprobowac wstawic dzielnik częstotliwości na sygnale predkosci zeby przekaźnik widzial nizsza prędkość. Tylko musze sprawdzic jaki dokladnie sygnal tam idzie.

Programowanie przekaźnika? Też pierwsze słyszę... Ale czekam na wyjaśnienie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze wiecie czy sygnał z predkosci to przebieg impulsow 12v zwiekszajacych swoja częstotliwości wraz ze wzrostem prędkości.

Raczej wydaje mi się że będzie to na bazie zmiennego napięcia niż impulsów - trzeba by podpiąć jakiś obwód na krótko z kabelka "speed signal" do miernika i podczas jazdy sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam wątpliwości czy da radę to programować. Napewno nie vagiem. Jak dla mnie troche ten mgiel za bardzo sie usztywnia przy zwiekszaniu prędkości. Chce sprobowac wstawic dzielnik częstotliwości na sygnale predkosci zeby przekaźnik widzial nizsza prędkość. Tylko musze sprawdzic jaki dokladnie sygnal tam idzie.

Pwm 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...