Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czy to możliwe aby xenony nie miały samopoziomowania?


jerryjm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałem was, drodzy koledzy, zapytać czy to możliwe aby Audi A4 B6 z 2004 roku posiadało oryginalne xenony bez samopoziomowania? Moje auto ma xenony, jak przekręcam kluczyk to widzę że światła jakby się regulowały - podnoszą się i opuszczają, a następnie stają na zadanej wysokości. Jednakże nie reagują na zmianę obciążenia auta (np. obciążając bagażnik).

Przeszukując forum znalazłem fotki jak wyglądają czujniki poziomu auta, sprawdziłem iż w moim aucie ich nie ma (na wahaczach ich nie widze).

W dodatku w kabinie mam pokrętło od regulacji wysokości świateł (0, 1, 2, 3)

Czy to możliwe że nie ma tego samopoziomowania?

W takim przypadku jak ustawić prawidłowo światła?

Pytam się gdyż wszystko zaczęło się od tego, iż jedna z lamp świeci mi za nisko (dokladnie lewa). Byłem na stacji diagnostycznej, aby mi ustawili, ale mogli ustawić tylko na boki, a góra/dół już nie (ponoć jest zablokowane). Powiedzieli, że są to xenony i same powinne się ustawiać. Jesli źle świeci to albo źle komputer jest ustawiony albo któryś z czujników został uszkodzony - tak usłyszałem. Nie wiem co mam teraz zrobić :/

Czy ktoś miał z Was taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Chciałem was, drodzy koledzy, zapytać czy to możliwe aby Audi A4 B6 z 2004 roku posiadało oryginalne xenony bez samopoziomowania? Moje auto ma xenony, jak przekręcam kluczyk to widzę że światła jakby się regulowały - podnoszą się i opuszczają, a następnie stają na zadanej wysokości. Jednakże nie reagują na zmianę obciążenia auta (np. obciążając bagażnik).

Przeszukując forum znalazłem fotki jak wyglądają czujniki poziomu auta, sprawdziłem iż w moim aucie ich nie ma (na wahaczach ich nie widze).

W dodatku w kabinie mam pokrętło od regulacji wysokości świateł (0, 1, 2, 3)

Czy to możliwe że nie ma tego samopoziomowania?

W takim przypadku jak ustawić prawidłowo światła?

Pytam się gdyż wszystko zaczęło się od tego, iż jedna z lamp świeci mi za nisko (dokladnie lewa). Byłem na stacji diagnostycznej, aby mi ustawili, ale mogli ustawić tylko na boki, a góra/dół już nie (ponoć jest zablokowane). Powiedzieli, że są to xenony i same powinne się ustawiać. Jesli źle świeci to albo źle komputer jest ustawiony albo któryś z czujników został uszkodzony - tak usłyszałem. Nie wiem co mam teraz zrobić :/

Czy ktoś miał z Was taki przypadek?

a masz na pewno ORI ksenon i był tam jak wyjeżdzał z fabryki? Może ktoś dołozył iri ksenon ale nie założył tych czujek od samopoziomu. Moja teorie potwierdzało by pokrętło od ustawiania wysokości jak w zwykłych lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale błędów żadnych nie ma?

choć te pokrętło do ustawiania świateł i brak czujników to dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksenony wystepuja zawsze z ukladem autoregulacji i spryskiwaczami.

jezeli posiadasz pokretlo, tzn ze ktos uzupelnil wyposazenie, niestety bez instalacji oraz komputera sterujacego z czujnikami.

nie ma co rozpaczac, wiazke mozna uzupelnic komputer rowniez.

do tego czasu nalezy bezwglednie kontrolowac ustawienie swiatel aby nie oslepiac kierowcow nadjezdzajacych z przeciwka pojazdow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś dołożył sobie xenony i samopoziomowanie... bo piszesz ze po przekreceniu kluczyka swiatła sie samopoziomują...Powinny sie najpierw opuscic a potem podnieść. Jeżeli tak robią to znaczy ze masz modul samopoziomowania. Natmiast jeżeli nie masz z lewej strony z przodu i tuły na wahaczu czujnika to moze swiadczyć o tym ze ktos podłączył moduł na "krótko". Zamiast czujnika wystarczy podpiąc 2 rezystorki, tworzące dzielnik napięciowy. Sterownik będzie "widział" te rezystory jako czujniki.... po odpaleniu będzie charakterystyczne opuszczenie swiatel, jednakże moduł nie będzie reagować na obciązenie samochodu.

Najlepiej podłączyć vaga i sprawdzić czy połączysz się z modułem samopoziomowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podłączyć vaga i sprawdzić czy połączysz się z modułem samopoziomowania.

i od tego nalezy zaczac :good:[br]Dopisany: 30 Sierpień 2011, 09:51_________________________________________________dziwi mnie natomiast dlaczego w serwisie powiedzieli ze nie ma mozliwosci ustawiania wysokosci swiatel, przeciez reflektory ksenonowe maja pokretla do ustawiania pozycji nominalnej w czasie ustawiania z VAG-iem. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie poprzedni właściciel dorobił sobie te xenony (chociaż wątpie bo to była kobieta). Dziś po pracy dokladnie je obadam, podłącze się vagiem i sprawdze (której opcji mam szukac w VAGu??)

dziwi mnie natomiast dlaczego w serwisie powiedzieli ze nie ma mozliwosci ustawiania wysokosci swiatel, przeciez reflektory ksenonowe maja pokretla do ustawiania pozycji nominalnej w czasie ustawiania z VAG-iem.

to nie serwis powiedział, tylko ludziska z powiatowej stacji diagnostycznej :)

Sprawdzałem potem sam, i są oba pokrętła (czyli dla ustawienia poziomego i pionowego, tylko ze pionowe jest przyblokowane - nie kręci się ani przy lewej lampie, ani przy prawej)

Z drugiej strony, lampy reagują na opuszczanie pokrętełkiem z kabiny (od pozycji 0 do poz. 3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik 55

moze pokretlo podlaczone zamiast czujnkow :decayed:

Po zalozeniu lamp xenonowych i bixow pokretlo nie dziala.W ori xenonach sa silniczki 4przewodowe,a nie 3.

Pewnie ma dolozone HIDy.Ciekawe jest tylko ustawienie swiatel...Moze koledze sie wydaje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik 55

moze pokretlo podlaczone zamiast czujnkow :decayed:

Po zalozeniu lamp xenonowych i bixow pokretlo nie dziala.W ori xenonach sa silniczki 4przewodowe,a nie 3.

Pewnie ma dolozone HIDy.Ciekawe jest tylko ustawienie swiatel...Moze koledze sie wydaje :decayed:

albo ma założony taki moduł jak ktoś kiedyś tu na forum sprzedawał czyli symuluje samoregulacje. Po włączeniu swiateł robia rundke w dół i w góre i wracają do odpowiedniego położenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalozeniu lamp xenonowych i bixow pokretlo nie dziala.W ori xenonach sa silniczki 4przewodowe,a nie 3.

da sie zrobic, :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chińskich moze nie byc, troche o tym czytalem bo mysle nad zalozeniem, Ori maja ;)

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba faktycznie ktoś montował :/. Na lampach są znaczki AUDI i VALEO, ale gdy próbowałem sie podłączyć VAGiem do tych lamp (55) to lipa - brak komunikacji :(

Również nie widac tych czujników poziomu - foto lewego wahacza: http://zapodaj.net/41ff8ba21ce0.jpg.html

Zrobiłem kilka fotek tych lamp:

http://zapodaj.net/d81fb607c42f.jpg.html - regulacja z kabiny

http://zapodaj.net/3ab14e9369e6.jpg.html - lampa z zew.

http://zapodaj.net/0b98d579e8bf.jpg.html - naklejka audi na lampie

http://zapodaj.net/35a7ab9e6bf9.jpg.html - kable

http://zapodaj.net/5365f67bb94a.jpg.html - na tej naklejce Valeo jest też symbol audi, ale głębiej i go nie udało mi sie uchwycić

http://zapodaj.net/3b3ba76b60dd.jpg.html - prawa od góry

http://zapodaj.net/24e81e13a509.jpg.html

http://zapodaj.net/41ff8ba21ce0.jpg.html - wahacz

Teraz tylko pozostaje pytanie jak ustawić lewą lampę :/

Gdy imbusa wkładam i próbuje przekręcić to nie idzie, a jak przekręce stacyjke, to własnie to pokrętełko się rusza (słychać silniczek jak porusza wnętrzem do góry i na dół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chińskich moze nie byc, troche o tym czytalem bo mysle nad zalozeniem, Ori maja ;)

??

w sensie ze chinskie ksenony jak ktos dał do soczewek zwyklych to niema samopoziomu, np HIDy jak ktos zapodał :)

a oryginalne ksenony powinny miec zawsze - jeszcze nie spotkalem zeby nie bylo w Ori :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryski dzialaja?

Niestety nie, gdy spryskuje szybe to lampy dalej są suche, wiec chyba nic sie nie wysuwa i nie pluje plynem.

spryski dzialaja tylko gdy sa wlaczone swiatla.

a jest mozliwosc wysuniecia reka spryskiwacza ze zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryski dzialaja?

Niestety nie, gdy spryskuje szybe to lampy dalej są suche, wiec chyba nic sie nie wysuwa i nie pluje plynem.

Gdyby działały spryski lamp to na pewno widziałbyś to również siedząc za kierownicą bo u mnie jak włączę spryski lamp to płyn pryska mi nawet na maskę :wink4:[br]Dopisany: 31 Sierpień 2011, 11:59_________________________________________________Zapomniałem dodać że u mnie nie ma samopoziomowania bo zmieniałem lampy na bixenony i jak na razie nikt się nie czepiał :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...