Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Silnik BPW delikatne drgania


radek77

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik ogólnie chodzi ok pali od strzała jak odpali i zejdzie z podwyższonych obrotów to przez około 5 do 10 sekund delikatnie nim pobuja ,na biegu jałowym są odczuwalne lekkie drgania szarpnięcia po podłączeniu pod komputer obroty skaczą i tak samo się dzieje na podwyższonych obrotach silnika na biegu jałowym dodam że w czasie jazdy tego nie czuć prosiłbym o jakiekolwiek sugestie dlaczego się tak dzieje

Log (0 - 008)

Log (1 - 002)

Log (2 - 007)

Log (3 - 018)

Log (4 - 023)

Log (5 - 003,003,003)

Log (6 - 004,004)

Log (7 - 010)

Log (8 - 011)

Log (9 - 001,001,001,001)

Log (10 - 013)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też się trochę buja, ale z tego co wiem to bujają się prawie wszystkie 2,0tdi z wałkami wyrównoważającymi........ :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że chyba 90% tych silników tak ma i jeśli po za tym nie dzieje się nic niepokojącego to pozostaje się przyzwyczaić i cieszyć się jazdą

ps. jeśli Cię to pocieszy ja też tak mam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki specjalnej troski (2.0 TDI i 2.5 TDI ) KONCERNU Vw i Audi doprowadziły do załamania się rynku tych egzotycznych egzemplarzy.Bo te silniki powinny miec skrót SST a nie TDI......Silnik Specjalnej Troski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się chyba wyłamię bo u mnie nie drga ani tym bardziej buja :/ I nie wiem czy teraz odbierać to jako usterkę ;)

:polew: :polew: jedz na serwis coś jest nie tak :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki specjalnej troski (2.0 TDI i 2.5 TDI ) KONCERNU Vw i Audi doprowadziły do załamania się rynku tych egzotycznych egzemplarzy.Bo te silniki powinny miec skrót SST a nie TDI......Silnik Specjalnej Troski.

sam jestes specjalnej troski :decayed:

kazdy wspolczesny silnik jest o wiele delikatniejszy i himeryczny niz np 1Z. :cool1:

To ja się chyba wyłamię bo u mnie nie drga ani tym bardziej buja :/ I nie wiem czy teraz odbierać to jako usterkę ;)

zdecydowanie, to cisza przed burza.

z delikatnymi drganiami, czy tez jak to niektorzy okreslaja bujaniem, nie ma sensu walczyc. walka z wiatrakami.

jezeli u kogos nie drga, wogole. to znaczy ze jest o wiele bardziej tolerancyjny. wg mnie moj poprzedni AVF ktory pracowal idealnie, sobie tez drgal.

obecny silnik sobie drga jak to 2.0 tdi maja w zwyczaju, co w zadnym stopniu nie przeszkadza w normalnej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jestes specjalnej troski :decayed:

kazdy wspolczesny silnik jest o wiele delikatniejszy i himeryczny niz np 1Z. :cool1

spoczko :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie.

Problemy z uruchamianiem i delikatne, nieregularne drgania całego samochodu na biegu jałowym, zwłaszcza przy rozgrzanym silniku i chwilę po tym jak silnik schodził z wyższych obrotów na jałowe, np po normalnej jeździe i zatrzymaniu na światłach.

Po wymianie uszczelnień pompowtryskiwaczy drgania ustały i samochód pali na dotyk, jak dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...