Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Czy można wymienić same sprężyny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mozna wymienic same sprezyny przy amortyzatorach standard ?

Wiem, ze niektorzy tak maja i nie narzekaja.................

ale pytam znawcow :hi:

Opublikowano

kolega poczyta, bo takich tematów był tysiąc już. Jeżeli chodzi o wymianę ori sprężyn na obniżające to wiele osób tak jeździ, ale nie jest to najlepszy pomysł, a jeżeli przesadzimy z obniżeniem, to amorki zaraz powiedzą pa pa i zamiast przyczepności będą niekontrolowane zachowania i tylko pogorszymy sprawę. Jeżeli już to wymieniamy sprężyny i amorki najlepiej w komplecie.

Opublikowano

Witam, mozna wymienic same sprezyny przy amortyzatorach standard ?

tak

Opublikowano

Ja bym wymienił sprężyny wraz z amortyzatorami.

Opublikowano

Do oski masz tanie mtsy wiec mozesz sie połasic o komplecik :wink4:

Opublikowano

Panowie a powiedzcie mi czy po obniżeniu audiczki o 30mm przód i tył i założeniu 17'' calowych felg prześwit sie dużo zmniejszy ???

Opublikowano

Panowie a powiedzcie mi czy po obniżeniu audiczki o 30mm przód i tył i założeniu 17'' calowych felg prześwit sie dużo zmniejszy ???

będzie dobrze, że tak powiem w sam raz dla 17ki :wink4: zobacz do mnie

Opublikowano

Panowie a powiedzcie mi czy po obniżeniu audiczki o 30mm przód i tył i założeniu 17'' calowych felg prześwit sie dużo zmniejszy ???

zmniejszy się o jakieś 2 cm

Opublikowano

no 2cm to nie tragedia :)a za to ładnie sie prezentuje :):) a powiedzcie mi czy przy skręcaniu nic tam sie nie dziej ???nie ociera o nadkole??? i czy jak mam quattro to ten górny tylny wahacz pozwoli włożyć 17'' fele ???bo tam zbyt dużo miejsca nie ma przynajmniej w sedanie :/ bo nie wiem jak w kombi jest :confused4:

Opublikowano

no 2cm to nie tragedia :)a za to ładnie sie prezentuje :):) a powiedzcie mi czy przy skręcaniu nic tam sie nie dziej ???nie ociera o nadkole??? i czy jak mam quattro to ten górny tylny wahacz pozwoli włożyć 17'' fele ???bo tam zbyt dużo miejsca nie ma przynajmniej w sedanie :/ bo nie wiem jak w kombi jest :confused4:

odległosć koła od wachacza jest nie zmienna :wink4: przy zmianie felg poprostu musisz dawac odpowiedni profil opony, dla 17ki jest to 45 :wink4:

Przy takim obnizeniu nic ci nie będzie obcierać, bo to znikome obnizenie, no chyba że bedziesz miał spręzyny zużyte za miękkie :gwizdanie:

Opublikowano
:) to moje obawy są coraz mniejsze:):) a jak auto sie zachowuje na naszych koleinach ?? bo domyslam się ze troche tłucze :/
Opublikowano

:) to moje obawy są coraz mniejsze:):) a jak auto sie zachowuje na naszych koleinach ?? bo domyslam się ze troche tłucze :/

W lublinie napewno czasem przytrzesz :decayed: tam nie ma ulic :gwizdanie:

Ogólnie nie ma tragedii

Opublikowano

no 2cm to nie tragedia :)a za to ładnie sie prezentuje :):) a powiedzcie mi czy przy skręcaniu nic tam sie nie dziej ???nie ociera o nadkole??? i czy jak mam quattro to ten górny tylny wahacz pozwoli włożyć 17'' fele ???bo tam zbyt dużo miejsca nie ma przynajmniej w sedanie :/ bo nie wiem jak w kombi jest :confused4:

odległosć koła od wachacza jest nie zmienna :wink4: przy zmianie felg poprostu musisz dawac odpowiedni profil opony, dla 17ki jest to 45 :wink4:

Przy takim obnizeniu nic ci nie będzie obcierać, bo to znikome obnizenie, no chyba że bedziesz miał spręzyny zużyte za miękkie :gwizdanie:

profil dla 17ki to 45 ale przy zalozeniu że szerokość jej to 225. Są od tego kalkulatory w internecie. Ja mam 225/45/17 z felgą 8,5J i jest przyjemnie :gwizdanie:

Opublikowano

No dobra 225/45/17 a jak by założyć 215/45/17 to powinna też pasować i nie powinno ocierać nic :) A zawieszenie chyba skraca swoja żywotność ?? :disgust:

W lublinie napewno czasem przytrzesz :decayed: tam nie ma ulic :gwizdanie:

Ogólnie nie ma tragedi

ale mowa o tym przytarciu jest o spodzie ?? :przebiegly:

Opublikowano

no "brzuchem" jak gdzieś wpadniesz szybciej :wink4:

Opublikowano

A na zawieszeniu -30 i na kołach 16'' jak by to wyglądało ??? Przepraszam że tak sie o wszystko wypytuje ale chce troszke poszerzyć wiedze :):) na ten temat :)

Opublikowano

Nie ma tragedii, ale to raczej setup na zime

dscn8686.jpg[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2011, 22:59_________________________________________________zimavgd.jpg

tu jest 15ka i -30

Opublikowano

U mnie jest -30 i org 205/55 R16 i jest OK :good: Chilowo to setup letni ale na przyszły sezon też ma być 215/45/17 i nie powinno być problemu. W tym roku zrobilem na 17stkach 1,5 tys. km i w/g mnie lata się całkiem przyjemnie.

Opublikowano

Panowie a myslałem nad takim czymś ogólnie podobaja mi się te pięcioramienne ale te orginalne też niczego sobie :)

17;;.jpg

SDC16544.JPG

Oczywiście 17:):)

Opublikowano

Panowie a myslałem nad takim czymś ogólnie podobaja mi się te pięcioramienne ale te orginalne też niczego sobie :)

17;;.jpg

SDC16544.JPG

Oczywiście 17:):)

To było pytanie czy stwierdzenie? :gwizdanie:

Jeżeli pytanie to pierwszy setup - :good: a drugi - :thumbdown:

Jeżeli stwierdzenie to - acha

:polew:

PS: Chyba nie ten temat :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.