Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy można wymienić same sprężyny ?


83piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mozna wymienic same sprezyny przy amortyzatorach standard ?

Wiem, ze niektorzy tak maja i nie narzekaja.................

ale pytam znawcow :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega poczyta, bo takich tematów był tysiąc już. Jeżeli chodzi o wymianę ori sprężyn na obniżające to wiele osób tak jeździ, ale nie jest to najlepszy pomysł, a jeżeli przesadzimy z obniżeniem, to amorki zaraz powiedzą pa pa i zamiast przyczepności będą niekontrolowane zachowania i tylko pogorszymy sprawę. Jeżeli już to wymieniamy sprężyny i amorki najlepiej w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oski masz tanie mtsy wiec mozesz sie połasic o komplecik :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi czy po obniżeniu audiczki o 30mm przód i tył i założeniu 17'' calowych felg prześwit sie dużo zmniejszy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi czy po obniżeniu audiczki o 30mm przód i tył i założeniu 17'' calowych felg prześwit sie dużo zmniejszy ???

będzie dobrze, że tak powiem w sam raz dla 17ki :wink4: zobacz do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi czy po obniżeniu audiczki o 30mm przód i tył i założeniu 17'' calowych felg prześwit sie dużo zmniejszy ???

zmniejszy się o jakieś 2 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 2cm to nie tragedia :)a za to ładnie sie prezentuje :):) a powiedzcie mi czy przy skręcaniu nic tam sie nie dziej ???nie ociera o nadkole??? i czy jak mam quattro to ten górny tylny wahacz pozwoli włożyć 17'' fele ???bo tam zbyt dużo miejsca nie ma przynajmniej w sedanie :/ bo nie wiem jak w kombi jest :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 2cm to nie tragedia :)a za to ładnie sie prezentuje :):) a powiedzcie mi czy przy skręcaniu nic tam sie nie dziej ???nie ociera o nadkole??? i czy jak mam quattro to ten górny tylny wahacz pozwoli włożyć 17'' fele ???bo tam zbyt dużo miejsca nie ma przynajmniej w sedanie :/ bo nie wiem jak w kombi jest :confused4:

odległosć koła od wachacza jest nie zmienna :wink4: przy zmianie felg poprostu musisz dawac odpowiedni profil opony, dla 17ki jest to 45 :wink4:

Przy takim obnizeniu nic ci nie będzie obcierać, bo to znikome obnizenie, no chyba że bedziesz miał spręzyny zużyte za miękkie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) to moje obawy są coraz mniejsze:):) a jak auto sie zachowuje na naszych koleinach ?? bo domyslam się ze troche tłucze :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) to moje obawy są coraz mniejsze:):) a jak auto sie zachowuje na naszych koleinach ?? bo domyslam się ze troche tłucze :/

W lublinie napewno czasem przytrzesz :decayed: tam nie ma ulic :gwizdanie:

Ogólnie nie ma tragedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 2cm to nie tragedia :)a za to ładnie sie prezentuje :):) a powiedzcie mi czy przy skręcaniu nic tam sie nie dziej ???nie ociera o nadkole??? i czy jak mam quattro to ten górny tylny wahacz pozwoli włożyć 17'' fele ???bo tam zbyt dużo miejsca nie ma przynajmniej w sedanie :/ bo nie wiem jak w kombi jest :confused4:

odległosć koła od wachacza jest nie zmienna :wink4: przy zmianie felg poprostu musisz dawac odpowiedni profil opony, dla 17ki jest to 45 :wink4:

Przy takim obnizeniu nic ci nie będzie obcierać, bo to znikome obnizenie, no chyba że bedziesz miał spręzyny zużyte za miękkie :gwizdanie:

profil dla 17ki to 45 ale przy zalozeniu że szerokość jej to 225. Są od tego kalkulatory w internecie. Ja mam 225/45/17 z felgą 8,5J i jest przyjemnie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra 225/45/17 a jak by założyć 215/45/17 to powinna też pasować i nie powinno ocierać nic :) A zawieszenie chyba skraca swoja żywotność ?? :disgust:

W lublinie napewno czasem przytrzesz :decayed: tam nie ma ulic :gwizdanie:

Ogólnie nie ma tragedi

ale mowa o tym przytarciu jest o spodzie ?? :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na zawieszeniu -30 i na kołach 16'' jak by to wyglądało ??? Przepraszam że tak sie o wszystko wypytuje ale chce troszke poszerzyć wiedze :):) na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii, ale to raczej setup na zime

dscn8686.jpg[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2011, 22:59_________________________________________________zimavgd.jpg

tu jest 15ka i -30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest -30 i org 205/55 R16 i jest OK :good: Chilowo to setup letni ale na przyszły sezon też ma być 215/45/17 i nie powinno być problemu. W tym roku zrobilem na 17stkach 1,5 tys. km i w/g mnie lata się całkiem przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a myslałem nad takim czymś ogólnie podobaja mi się te pięcioramienne ale te orginalne też niczego sobie :)

17;;.jpg

SDC16544.JPG

Oczywiście 17:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a myslałem nad takim czymś ogólnie podobaja mi się te pięcioramienne ale te orginalne też niczego sobie :)

17;;.jpg

SDC16544.JPG

Oczywiście 17:):)

To było pytanie czy stwierdzenie? :gwizdanie:

Jeżeli pytanie to pierwszy setup - :good: a drugi - :thumbdown:

Jeżeli stwierdzenie to - acha

:polew:

PS: Chyba nie ten temat :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...