Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wycena wartości auta do AC


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedzieć czemu Alianz wycenił mi wartość mojego auta na 25 tyś, (a4 avant 2004 rok). Nie wydaje mi się, żeby była to faktyczna wartość mojego auta. Czy w takim przypadku muszę znaleźć niezależnego rzeczoznawcę, który wyceni faktyczna wartość auta i przedstawić ją w ubezpieczalni jako podstawę wyliczenia składki czy pozostaje mi jakaś inna opcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Allianzie jest bardzo prosty kalkulator do wycen samochodów, który nie ma możliwości dodania wielu dodatków i wyposażenia, stąd taka wartość samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zatem zrobić żeby przyjęli prawidłową wartość samochodu zarówno w przypadku obliczania składki AC jak i ewentualnej późniejszej szkody?

Rozmawiałem w ASO z osobami likwidującymi szkody i podobnież najmniej problemów przy likwidacji robi Allianz stąd moje zainteresowanie tym ubezpieczycielem, jednak przy tak obliczonej wartości auta pojawiają się wątpliwości co będzie w przypadku ewentualnej kradzieży lub szkody całkowitej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak im dasz swoją wycenę to poza wyższą ratą nic nie dostaniesz - w razie czego odszkodowanie wyplacą Ci na podstawie własnych tabel i kalkulacji

Swoją drogą mojego AVJ-ta 2k2 wycenili w tym roku na 34 500, może spotkaj się z innym agentem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą mojego AVJ-ta 2k2 wycenili w tym roku na 34 500, może spotkaj się z innym agentem :)

W allianzie czy gdzies indziej ?

mi AWX z 2002 wyceniono miesiac temu na 19800.... ZAL

Dlatego chyba jednak zrezygnuje a tej firmy i poszukam innego ubezpieczyciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą mojego AVJ-ta 2k2 wycenili w tym roku na 34 500, może spotkaj się z innym agentem :)

W allianzie czy gdzies indziej ?

mi AWX z 2002 wyceniono miesiac temu na 19800.... ZAL

Dlatego chyba jednak zrezygnuje a tej firmy i poszukam innego ubezpieczyciela

tak w Allianzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś stłuczkę z gościem ubezpieczonym w Allianzie. Za zderzak tylni w 17-letnim aucie dostałem 1400 zł. Wniosek nasuwa się sam.

Pozdrawiam Nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wartość auta w ubezpieczeniu ogromny wpływ ma przebieg. Wystarczy sprawdzić w pierwszym lepszym kalkulatorze, w moim przypadku różnica między przebiegiem 250 tys (moje auto) a 140 tys (te same dane, zmniejszyłem tylko przebieg z ciekawości) to 6 czy 8 tys zł. Dokładnie nie pamiętam. Dlatego poważnie zastanawiam się nad cofnięciem licznika przed następną wizytą w ubezpieczalni :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś ma cofnięty licznik niewiele da, ponieważ ubezpieczyciel i tak wyliczy średni przelot dla modelu rocznie. Powiedzmy, że dla Audi będzie to 20 tyś. km rocznie i nic ci nie da, że masz 100 tyś. przebiegu w 15 letnim aucie. Podobnie jak podatek. Co z tego, że dasz za samochód mniej lub więcej, zgodnie z umową skoro i tak skarbowy ma własną tabelę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ergo Hestia mają fajny kalkulator uwzględniający wyposażenie auta, różnica w wartości auta pomiędzy Allianzem a Hestią wyszła koło 6 tys :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Benefia

Arielka, możesz podać garść szczegółów?

Zastanawiam się jeszcze nad Concordią, ale w Łodzi nie mają niestety oddziału :thumbdown:

mi benefia tez bardzo dobrze wycenila a4 nawet nie musialem sie zabardzo klucic :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się ma wycena auta tzn watość w umowie AC do wypłay odszkodowania przy likwidacji całkowitej bądź kradzieży, czy wartość wtedy nie będzie brana z eurotaxu ?

bo jeżeli tak to jaki sens jest zawyżać sobie składki - czy się mylę czy jest tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Wysoka wycena ma jak najbardziej sens jeśli masz w polisie AC klauzulę o stałej wartości pojazdu przez cały okres umowy, tzn. np. za 10 miesięcy ci rąbią furę i dostajesz tyle ile na polisie. Niestety nie wszystkie ubezpieczalnie mają to w ofercie. Bez stałej wartości na polisie nie ma co podnosic na siłę wartości auta, bo oni i tak w razie szkody wycenią je z eurotaxu na dzień zdarzenia, a tylko składkę będziecie płacic wyższą. Wiem, ze PZU ma taką opcję jak również naprawę w wariancie serwisowym czyli na ori częściach bez odliczania amortyzacji i dlatego u nich mam polisę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...