Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Po wymianie filtra paliwa - "zablokowany komputer sterujący"


nowaks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki głupi problem.

Wczoraj wymieniłem filtr paliwa, a4 98r 1.9 afn. No i teraz samochód nie chce odpalić, ze znajomym próbowaliśmy trochę odpowietrzyć wtryski, ale to też nic nie dało. Nie wiem czy to jakaś zbieżność usterek, ale zauważyłem dodatkowo że po przekręceniu zapłonu wężyk nie podaje paliwa....

Po długim kręceniu już prawie zapala tak jakby na jednym tłoku, ale od razu gaśnie, może siorbie to paliwo z filtra (przed montażem zalałem cały). No i martwi mnie to że tego paliwa nie podaje. Na starym wszystko chodziło idealnie. Macie może jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj akurat zmieniałem filtr paliwa zakręciłem pusty i przez śrubkę na górze filtra wlałem strzykawką ropy i i wszystko gra.Odkręc tą śrubkę i spróbuj dolać jeszcze ropy do filtra może za bardzo się zapowietrzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie wiem czy to jakaś zbieżność usterek, ale zauważyłem dodatkowo że po przekręceniu zapłonu wężyk nie podaje paliwa....

AFN nie ma pompki paliwa w zbiorniku...wiec po prze kręceniu zapłonu nic Ci nie poleci ...Paliwo zasysa pompa wtryskowa ...

ale wtedy jak pracuje ..

Na pewno jest zapowietrzony...Odpowiednie odpowietrzenie ratuje sytuację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, byłem w warsztacie, podłączyli pod kompa - "zablokowany komputer sterujący". Facet na to, że to zbieżność usterek i trzeba zresetować komputer i wgrać na nowo cały program, koszt 300zł. Finał taki, że po ciężkiej rozkminie zostawiłem mu samochód. Za 2-3h ma zadzwonić.

Panowie, czy na pewno nie ma innego sposobu niż programowanie całego systemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa, nie znam się za bardzo, dlatego nic Ci nie poradzę, ale cos mi się wydaje, że chcą Cię naciągnąć na kaskę, gdyż nie wydaje mi się, że wymiana filtra mogła spowodać rozwalenie całej mapy. Panowie kumaci doradzcie coś chłopakowi bo zaraz popłynie 300 zł.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, byłem w warsztacie, podłączyli pod kompa - "zablokowany komputer sterujący". Facet na to, że to zbieżność usterek i trzeba zresetować komputer i wgrać na nowo cały program, koszt 300zł. Finał taki, że po ciężkiej rozkminie zostawiłem mu samochód. Za 2-3h ma zadzwonić.

Panowie, czy na pewno nie ma innego sposobu niż programowanie całego systemu??

Format c:

a tak na serio to popuść przewody wysokiego ciśnienia z wtrysków przy odpalaniu (następnym razem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabieraj auto od niego wyskoczył Ci sporadyczny błąd wystarczy go usunąć, co on może tam wgrywać :polew: chipa ci robi ze chce wgrywać nowy program za 300zł

z tego co mi tłumaczył to właśnie sporadyczny błąd przekształcił się w stały i nie można usunąć tylko trzeba zresetować kompa i wszystko od nowa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przytoczyć tutaj pewien dowcip, który świetnie pasuje do tematu:

Idzie sobie koleś ulicą, mija zakon Sióstr Mariawitek. Na drzwiach napis: Burdel u sióstr Mariawitek. Koleś nie wiele myśląc wchodzi, w środku stół, za nim siedzi siostra w habicie i mówi: 300zł i przejdź za tamte drzwi. Koleś płaci idzie dalej. Za drzwiami znowu biurko a za nim siostra Mariawitka. Siostra mówi: 400zł i przejdź przez tamte drzwi. Koleś zdumiony wyciąga 400 stówy i idzie dalej. Za drzwiami znowu biurko i siostra Mariawitka. Siostra mówi: 500zł. Koleś trochę wnerwiony, ale co tam, tyle już zapłacił, że 500zł więcej go nie zbawi, a może akurat będzie fajnie. Płaci 500zł, otwiera kolejne drzwi i wychodzi na ulicę. Drzwi naglę się zatrzaskują z hukiem, a na nich kartka z napisem: WŁAŚNIE ZOSTAŁEŚ WYRUCHANY PRZEZ SIOSTRY MARIAWITKI!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej filtr paliwa ropą i spróbuj odpalić pokręć ze 4 razy po 15/20sek jak nie pójdzie to poluzuj przewody wysokiego ciśnienia i próbuj odpalić, jak zapali to podjedz do innego zęby błąd Ci osuną i tyle a tego pseudo mechanika omijaj z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, byłem w warsztacie, podłączyli pod kompa - "zablokowany komputer sterujący". Facet na to, że to zbieżność usterek i trzeba zresetować komputer i wgrać na nowo cały program, koszt 300zł.

:decayed: [br]Dopisany: 07 Wrzesień 2011, 15:16_________________________________________________poluzuj po kolei kazda rurke paliwowa przy wtryskach, krec rozrusznikiem az paliwo bedzie dynamicznie wytryskiwac spod polaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...