Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Z waszego opisu Audi wywnioskowałem, że to jakaś mechaniczna sztuczka a to zwykła popierdółka.

---------- Post dopisany at 17:56 ---------- Poprzedni post napisany at 17:52 ----------

Chyba sobie to dorezam, megafon na dachu i dźwięk jakiegoś amerykańskiego muscle car z youtube. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie polecicie jakiś serwis skrzyń automatycznych w rejonie Rzeszowa, Tarnowa lub Krakowa :confused4:

Ja polecam ten SSERWIS - Samochody są naszą pasją

Nie wiem czy nie za daleko, ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie polecicie jakiś serwis skrzyń automatycznych w rejonie Rzeszowa, Tarnowa lub Krakowa :confused4:

w okolicach Tarnowa najlepszy Auto-Serwis Wieczorek Janusz - naprawa i diagnostyka, naprawa skrzyń automatycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno dobry jest Soto - Serwis automatyczne skrzynie biegów naprawa serwis - podkarpackie nie byłem ale kiedyś szukałem serwisu to ten miał dobre opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie którzy mają możliwość odliczenia podatku VAT od zakupionych części do samochodów osobowych w firmach, jak to faktycznie będzie z tym VAT ?

Podobno od nowego roku VAT tylko 50% a gdzieś wyczytałem ze ta ustawa dopiero wejdzie na przełomie lutego/marca wraz z ustawą dotyczącą odliczeń VAT od zakupionych całych aut. Zastanawiam się bo ja akurat rozliczam sobie części z Vat, na wiosnę trzeba pomyśleć o nowych oponach itp. więc tak się zastanawiam czy jeszcze można pełny VAT czy już po ptakach i tylko połowa, przy kwotach rzędu 3 - 4 tys to już ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno dobry jest Soto - Serwis automatyczne skrzynie biegów naprawa serwis - podkarpackie nie byłem ale kiedyś szukałem serwisu to ten miał dobre opinie

po rozmowie telefonicznej ten serwis wydaje mi się najbardziej odpowiedni i przynajmniej mają części od ręki :wink: dzieki za info :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie którzy mają możliwość odliczenia podatku VAT od zakupionych części do samochodów osobowych w firmach, jak to faktycznie będzie z tym VAT ?

Podobno od nowego roku VAT tylko 50% a gdzieś wyczytałem ze ta ustawa dopiero wejdzie na przełomie lutego/marca wraz z ustawą dotyczącą odliczeń VAT od zakupionych całych aut. Zastanawiam się bo ja akurat rozliczam sobie części z Vat, na wiosnę trzeba pomyśleć o nowych oponach itp. więc tak się zastanawiam czy jeszcze można pełny VAT czy już po ptakach i tylko połowa, przy kwotach rzędu 3 - 4 tys to już ma znaczenie.

powiem Ci, ze ja staram sie ta sprawe sledzic i juz sie sam pogubilem.

najprawdopodobniej jest tak jak mowisz - teraz jest pelny VAT a od marca 50%, ale glowy sobie nie dam uciac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak własnie jest w PL, nikt nic nie wie :) a płacić trzeba. Księgowa mówi: "chyba" a potem w skarbówce buuuu. A najciekawsze jest to że każdy urząd skarbowy w pewnych kwestiach ma prawo interpretować niejasne przepisy na własny sposób więc tak na prawdę jak źle popatrzysz urzędasowi w oczy to już Cie ma, ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcecie wiedziec ? moj braciak pracuje w Skarbówce :wink: Naczelnikiem jest :decayed:

Moge popytać :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fiu fiu takie układu masz tam ... :)

Czy przy zakupie części na auto firmowe osobowe można odliczyć pełny VAT tak jak to było do końca 2013 roku, czy coś się zmieniło czy dopiero zmieni ?

---------- Post dopisany at 10:54 ---------- Poprzedni post napisany at 10:46 ----------

A tak z innej beczki...

Jaki rozmiar opony proponujecie na felgę 19 lato ??

Ja miałem fabrycznie 245/45/17 teraz mam 245/40/18

W planach mam 19 cali i się zastanawiam, wiem że fabrycznie A5 255/35/19, to jest taki przelicznik żeby się średnica zgadzała, tylko sie zastanawiam czy nie będzie za szeroko żeby w koleinach nie woziło samochodem. Ostatnio u znajomego widziałem miał założone 235/40/19 i wyglądało całkiem dobrze profil wyższy trochę od 255/35 to i jazda bardziej komfortowa.

Jak sobie liczę to wysokość profilu:

245/40R18 - 98mm

255/35R19 - 89,25mm

235/40R19 - 94 mm

To było tak może optymalnie, co o tym sądzicie. Felgi pewnie będą 8 - 9 cali zobaczymy co się uda wyszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar opony proponujecie na felgę 19 lato ??

Ja miałem fabrycznie 245/45/17 teraz mam 245/40/18

W planach mam 19 cali i się zastanawiam, wiem że fabrycznie A5 255/35/19, to jest taki przelicznik żeby się średnica zgadzała, tylko sie zastanawiam czy nie będzie za szeroko żeby w koleinach nie woziło samochodem. Ostatnio u znajomego widziałem miał założone 235/40/19 i wyglądało całkiem dobrze profil wyższy trochę od 255/35 to i jazda bardziej komfortowa.

Jak sobie liczę to wysokość profilu:

245/40R18 - 98mm

255/35R19 - 89,25mm

235/40R19 - 94 mm

ja chyba zmienię na 235/40 bo obecne 255/35 już na wykończeniu a nie jeżdze już dużo autostradą

No tak własnie jest w PL, nikt nic nie wie :) a płacić trzeba. Księgowa mówi: "chyba" a potem w skarbówce buuuu. A najciekawsze jest to że każdy urząd skarbowy w pewnych kwestiach ma prawo interpretować niejasne przepisy na własny sposób więc tak na prawdę jak źle popatrzysz urzędasowi w oczy to już Cie ma, ech.

to jest bolaczka całego systemu w PL, interpretacja urzedasa potrafi zabić biznes. Film "układ zamknięty" nie jest wcale z typu Sci-fiction!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcecie wiedziec ? moj braciak pracuje w Skarbówce :wink: Naczelnikiem jest :decayed:

Moge popytać :whistling:

pytaj!

albo zaloz mu konto na forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar opony proponujecie na felgę 19 lato ??

Ja miałem fabrycznie 245/45/17 teraz mam 245/40/18

W planach mam 19 cali i się zastanawiam, wiem że fabrycznie A5 255/35/19, to jest taki przelicznik żeby się średnica zgadzała, tylko sie zastanawiam czy nie będzie za szeroko żeby w koleinach nie woziło samochodem. Ostatnio u znajomego widziałem miał założone 235/40/19 i wyglądało całkiem dobrze profil wyższy trochę od 255/35 to i jazda bardziej komfortowa.

Jak sobie liczę to wysokość profilu:

245/40R18 - 98mm

255/35R19 - 89,25mm

235/40R19 - 94 mm

ja chyba zmienię na 235/40 bo obecne 255/35 już na wykończeniu a nie jeżdze już dużo autostradą

No własnie te 235 to jest alternatywa, jest tych opon mniej i są droższe od popularnych 245 czy 255 ale kurcze na tych naszych drogach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy znajomy jako naczelnik US będzie chciał dokonać interpretacji przepisów publicznie...

Na dzień dzisiejszy u mnie jest taka sytuacja że umowę leasingową odpalamy już w lutym, a auto dopiero w marcu odbieramy. Zainwestowałem w to tylko 1 tys euro za zamianę homologacji. Jak się uda to zysk się dużo więcej : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam i tak jak pisemnie Ci nikt nie wystawi US opinii to potem nie ma się do kogo wyżalić, można wystąpić o poświadczenie na piśmie interpretacji, ale w takim przypadku nikt się nie podłoży z swoją niewiedzą bo niby skąd oni mają coś wiedzieć w US jak całe państwo nic nie wie. Paranoja przepis się kończy z końcem roku a urzędasy nei zdążyli hahaha, jak by nie wiedzieli że taki dzień nadejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki ile wchodzi oleju do silnika 2.0 tfsi i jaki najlepiej zalać

4.3 czy cos takiego...5l starczy

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie szybkie pytanie. Czy tylna lampa z błotnika w sedanie i avancie jest taka sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...