Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Tez mam gdzies wiazke grzanych i elektrycznych foteli.

Kompletna o ile dobrze pamietam.

Spoko gniazda + kabelki z pinami i gniazdo bezpiecznika zamówione.

Panowie co może się dziać - przy początku wciskania sprzęgła na postoju napierdziela coś jak wściekłe, ewidentnie coś sie kręci i hałasuje. Podobnie jest przy ruszaniu na 1 i 2 przy końcówce sprzęgła dziwny hałas. Łożysko ? Wiem że jest jeszcze tuleja prowadząca, może to coś z nią. Dodam że sprzęgło się nie ślizga objawów dwumasy na wykończeniu brak. Może ktoś miał coś podobnego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie było tak że jak wciskałem sprzęgło to po chwili zaczynało coś rzęzić, wyglądało jak by łożysko padło bo na luzie było ok, żadnego szarpania nic. Wymienili mi łożysko ale nie pomogło, przejeździłem chyba rok tak ale nie dało mi to spokoju. Dwa tygodnie temu wymieniłem w końcu dwumas i się uspokoiło. Może i u Ciebie ta sama przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak że jak wciskałem sprzęgło to po chwili zaczynało coś rzęzić, wyglądało jak by łożysko padło bo na luzie było ok, żadnego szarpania nic. Wymienili mi łożysko ale nie pomogło, przejeździłem chyba rok tak ale nie dało mi to spokoju. Dwa tygodnie temu wymieniłem w końcu dwumas i się uspokoiło. Może i u Ciebie ta sama przyczyna.

Hmy no możliwe ale u mnie jest tak tylko przy początkowej fazie wciskania sprzęgła. Jak wcisnę już do połowy to cisza. I nie dzieje się to zawsze czasem jest cisza :/

No nic pozostanie zrzucenie skrzyni i wymiana łożyska może coś to zmieni :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam do sedana lift w kolor LZ9Y kompletny tył klapa , lampy,zderzak chętnie S line :facepalm: .Za info z góry dziękuje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprężarka klimy jest taka sama w po lifcie jak w przed liftinowym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję porady, pomocy w sprawie nie działającej klimatyzacji w B8, będę wdzięczny za każdy pomysł, mi się już one skończyły jak i fachowcy, którzy coś potrafią (a przynajmniej chcą spróbować :wallbash:

Układ napełniony, dzisiaj dodatkowo wypłukany, czujnik ciśnienia sprawny (wymieniany z 6 razy), wymienione przewody, sygnał z czujnika do MCE 09, zasilanie czujnika i masa, sprężarka sprawna (sprawdzana na krótko, podawane zasilanie na zawór sprężarki - uruchamia sprężarkę), moduł centralnej elektryki podmieniany (sprawdzone 4 szt) a klima za h...ja nie chce pracować. Czasami załączy się na bardzo krótko i za chwilę wyłączy, klimatronic także podmieniany (sprawdzone 3 szt). Błąd 00256 w klmatronicu i MCE 09, w momentach nielicznych gdy klima zadziała błąd ginie i za chwilę się pojawia. Był czas w ubiegłym roku, że działała w czasie jazdy, po zatrzymaniu lub wolnej jeździe w korku wyłączała się i po przyśpieszeniu ponownie się załączała, w tym roku jest kicha a temperatury niestety......ku....sko wysokie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator chłodnicy się kręci jak stoisz i masz klimę włączoną ? bo jak nie to wina jego, parownik nie wydala, ciśnienie w układzie rośnie i się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator chłodnicy się kręci jak stoisz i masz klimę włączoną ? bo jak nie to wina jego, parownik nie wydala, ciśnienie w układzie rośnie i się wyłącza.

Jak klima nie działa to i wentylator nie pracuje, gdy się na chwilę właczy to i wentylator się załacza, w ubiegłym roku gdy się wyłączała na postoju, wystarczyło wodą polać chłodnicę klimatyzacji i zaczynała pracować, teraz nic nie pomaga, wentylator w ubiegłym roku też podmieniałem, bez efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czujnik ciśnienia ok i czynnik ładowałeś dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czujnik ciśnienia ok i czynnik ładowałeś dobrze?

Tak jak pisałem wcześniej, czynnik załadowany prawidłowo, czujnik ciśnienia na 100% ok, dla pewności wczoraj jeszcze kumpel ściągnął stary czynnik, płukał układ maszyną 2 razy, dzisiaj napełniliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czynnika załadowaleś?

Podobno tyle co powinno być, fachowiec to robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz że sprężarka sprawna wentylatory podmieniane czujnik ciśnienia też panel podmieniany chociaż jeśli panel całkowicie odłączysz to klima powinna non stop pracować, to co mi jeszcze przychodzi do głowy to czujnik temperatury zewnętrznej czy nie szwankuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz że sprężarka sprawna wentylatory podmieniane czujnik ciśnienia też panel podmieniany chociaż jeśli panel całkowicie odłączysz to klima powinna non stop pracować, to co mi jeszcze przychodzi do głowy to czujnik temperatury zewnętrznej czy nie szwankuje

też podmieniany:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Bogdan, że nie na temat.

Czy licznik z A5 podejdzie do A4? Mam na myśli kodowanie etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz że sprężarka sprawna wentylatory podmieniane czujnik ciśnienia też panel podmieniany chociaż jeśli panel całkowicie odłączysz to klima powinna non stop pracować, to co mi jeszcze przychodzi do głowy to czujnik temperatury zewnętrznej czy nie szwankuje

też podmieniany:kwasny:

Bogdan ja mialem w b6 ze tez klima załączala sie na chwilkę i pozniej nie działała. U mnie sprezarka padła była niesprawna czy próbowałeś podmienić sprezarke?

Widzialem ze pisałeś ze sprawna ale rożne jaja dzieją sie po wymontowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Bogdan, że nie na temat.

Czy licznik z A5 podejdzie do A4? Mam na myśli kodowanie etc.

Marcin, nie powiem Ci na 100%, słyszałem, że ktoś przeszczepiał ale jaki był efekt nie wiem. Wydaje mi się, że powinien śmigać:wink: a co zmieniasz od A5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie o MMI 3G+ z simem - w stosunku do 3G Low sa dwa dodatkowe gniazda z tylu

l3vdFQr.jpg

fioletowe i zielone. jedno to zapewne wejscie anenowe GSM (chyba fiolet), a to drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz że sprężarka sprawna wentylatory podmieniane czujnik ciśnienia też panel podmieniany chociaż jeśli panel całkowicie odłączysz to klima powinna non stop pracować, to co mi jeszcze przychodzi do głowy to czujnik temperatury zewnętrznej czy nie szwankuje

też podmieniany:kwasny:

Bogdan ja mialem w b6 ze tez klima załączala sie na chwilkę i pozniej nie działała. U mnie sprezarka padła była niesprawna czy próbowałeś podmienić sprezarke?

Widzialem ze pisałeś ze sprawna ale rożne jaja dzieją sie po wymontowaniu.

Nie podmieniać nie podmieniałem, sprawdzana była na krótko, działała bez problemu

---------- Post dopisany at 22:34 ---------- Poprzedni post napisany at 22:29 ----------

Panowie, pytanie o MMI 3G+ z simem - w stosunku do 3G Low sa dwa dodatkowe gniazda z tylu

http://i.imgur.com/l3vdFQr.jpg

fioletowe i zielone. jedno to zapewne wejscie anenowe GSM (chyba fiolet), a to drugie?

O ile dobrze pamiętam zielone to kamera wsteczna, tuner TV:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Bogdan, że nie na temat.

Czy licznik z A5 podejdzie do A4? Mam na myśli kodowanie etc.

Marcin, nie powiem Ci na 100%, słyszałem, że ktoś przeszczepiał ale jaki był efekt nie wiem. Wydaje mi się, że powinien śmigać:wink: a co zmieniasz od A5 ?

Zmieniam ramkę na A5 i kupiłem od kolegi z forum razem z licznikiem. Licznik, nie dość, że w km/h, to jeszcze z ACC. Byłoby super gdyby ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...