Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 TrOOOOp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, a powiedzcie mi teraz jaka różnica czy kolega kupi w ASO wtyczkę i kable, czy kupi gdzieś na Allegro czy innym szrocie wtyczkę z uciętą wiązką? Poza tym, że ta z ASO będzie nowa, to przecież kable i tak trzeba będzie lutować :)

A lutownica transformatorowa działa na takiej samej zasadzie jak każda inna - rozgrzewa cynę lutowniczą. Więc nie rozumiem dlaczego ktoś miałby akurat takiej się wystrzegać.

  • Odpowiedzi 34,8 tys.
  • Wyświetleń 2,4 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Tez nie bardzo kumam co transformatorówka ma wspólnego z lutowaniem ?

Opublikowano

Panowie, a powiedzcie mi teraz jaka różnica czy kolega kupi w ASO wtyczkę i kable, czy kupi gdzieś na Allegro czy innym szrocie wtyczkę z uciętą wiązką? Poza tym, że ta z ASO będzie nowa, to przecież kable i tak trzeba będzie lutować :)

A lutownica transformatorowa działa na takiej samej zasadzie jak każda inna - rozgrzewa cynę lutowniczą. Więc nie rozumiem dlaczego ktoś miałby akurat takiej się wystrzegać.

Różnica taka, że w ASO trzy razy przepłacisz.

Opublikowano

same kable można lutować transformatorową lutownicą, lecz kable podpięte pod naboje nie ryzykował bym...

Lutownica podpięta pod zasilanie a zwłaszcza transformatorowa ma jakieś napięcie i bardzo duże natężenie na uzwojeniu wtórnym (tam gdzie jest grot),

Przy rozgrzaniu czasami grot się przepala lub luzuje co powoduje otwarcie obwodu i przekazanie napięcia dalej. Gdy będziemy mieli pecha to poducha wyleci sama! :kwasny:

Natomiast lutownica grotowa też ma elementy grzejne podłączone do 230V lekkie przebicie (które nie wyczujemy dotykając ręką) da podobny efekt jak w pkt. 1. można ją rozgrzać, odłączyć od zasilania i lutować :wink:

normalnie jak w szkole :kox:

Opublikowano

normalnie jak w szkole :kox:

z uwagą czytam każdy wykład :mysli:

nie wszyscy kończyli ten kierunek

Opublikowano

W takim razie nie czaję czemu mam przedliftowe fotele a wtyczka od polifta nie pasi. Może się czepiam, ale jak ja mam zlutowac kabel żeby nie zmienić jego przekroju i żeby oporność nie wzrosła w nim? :eusathink:

Opublikowano

same kable można lutować transformatorową lutownicą, lecz kable podpięte pod naboje nie ryzykował bym...

Lutownica podpięta pod zasilanie a zwłaszcza transformatorowa ma jakieś napięcie i bardzo duże natężenie na uzwojeniu wtórnym (tam gdzie jest grot),

Przy rozgrzaniu czasami grot się przepala lub luzuje co powoduje otwarcie obwodu i przekazanie napięcia dalej. Gdy będziemy mieli pecha to poducha wyleci sama! :kwasny:

Natomiast lutownica grotowa też ma elementy grzejne podłączone do 230V lekkie przebicie (które nie wyczujemy dotykając ręką) da podobny efekt jak w pkt. 1. można ją rozgrzać, odłączyć od zasilania i lutować :wink:

normalnie jak w szkole :kox:

Łee... Do poduszki do ja nie podejdę z żadną lutownicą. Nawet jak muszę odpiąć/podpiąć swoją poduche, to wysiadam z auta i robię to przez okno. :wink:

Myślałem, że masz jakieś inne rewelacje.

Opublikowano

Nie wiem czy czasem PINY ( koncowki ) nie sa pozłacane :wink: bo cena 55 PLN ( 1 KABELEK 2 piny) w ASO :kwasny:

Opublikowano

W takim razie nie czaję czemu mam przedliftowe fotele a wtyczka od polifta nie pasi. Może się czepiam, ale jak ja mam zlutowac kabel żeby nie zmienić jego przekroju i żeby oporność nie wzrosła w nim? :eusathink:

Przełóż piny do nowej wtyki.
Opublikowano

Kupie wtyczkę na szrovie i odmowie zdrowaźkę i lutownica na powietrze zlutuje i finał. Nie bede za wtyczke z pinami w aso dawał 150PLN :facepalm:

Opublikowano

wtyczka od polifta nie pasi

może wystarczy przełożyć piny?

swoją poduche, to wysiadam z auta i robię to przez okno.

Ja też tak pierwszy raz robiłem - później to już jaja jak arbuzy wyrosły i lutowałem w kasku :grin:

Edytowane przez darecy

Opublikowano
Przełóż piny do nowej wtyki.

Nie za bardzo wiem jak chcesz to zrobic. piny sa jednorazowe, raz zaciśnięte nie nadają sie do niczego.

Opublikowano

rozp### kostke i wyciagnij piny, bo pewnie nie masz maszynki do pinow :)

Edytowane przez _Gabriel_

Opublikowano

może cięzko będzie wam uwierzyć, ale przedlift ma wtyczke od foteli żeńską a polift męską. Teraz to ja sie obawiam o coś innego, czy w ogóle nie zmienili systemu poduszek i nie będzie problemu w sterowniku AIRBAGA skoro wtyczki zmieniły się:/

Opublikowano

ale panikujesz, dobrze podepnij i będzie OK rób to bez kluczyka w stacyjce!

Opublikowano

Piny się wyciąga z wtyczki i wkłada do nowej, bez cięcia kabli. No, ale muszą być takie same w obu kostkach.

Opublikowano

PINY sa inne :) przerabiam teraz taką A5

roznice biorą sie jakie mamy fotele a jakie zakładamy (tyczy sie tez przed lift po lift _

Opublikowano

ale panikujesz, dobrze podepnij i będzie OK rób to bez kluczyka w stacyjce!

co to w ogole za robota, jak nic nie wybuchnie... :huh:

Opublikowano

ale panikujesz, dobrze podepnij i będzie OK rób to bez kluczyka w stacyjce!

Sam mnie nastraszyłeś, a teraz mowisz że panikuje :D ...że oporność...że lutownica...że zapalnik :P

Opublikowano

ka-ka-kasek na głowę, ołówek stolarski w zęby aby zacisnąć mocno i lutujesz :lol:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.